Brak wiadomości od gurba Mendoza Eduardo

Okładka Brak wiadomości od gurba
autor:
Mendoza Eduardo
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2010
ISBN:
9788324013746

Opis

Wybierając się na planetę Ziemię, warto opanować następujące umiejętności: - przechodzenie przez ulicę bez tracenia głowy, - bieg na nartach latem główną ulicą Barcelony, - dyskretne materializowanie się na oczach wiernych, - robienie zakupów, które mieszczą się w furgonetce, - głośne śpiewanie piosenki Całuj mnie, całuj i podobnych, - pisanie oficjalnych listów tak, by nie zostały odebrane jako obleśne propozycje, - prowadzenie pozornie nic nieznaczącej rozmowy ze sprzątaczką, by wywiedzieć się ..wszystkiego o seksownej sąsiadce, - poszukiwanie żony.Kosmita w gorącej Barcelonie ze swoim matematyczno-logicznym nastawieniem trafia prosto w realia ludzkiej codzienności. Dla niego zaczyna się wędrówka przez świat nieodgadnionych rytuałów i tajemniczych zachowań. Dla nas - wyborna zabawa przy jednej z najśmieszniejszych książek Eduardo Mendozy.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pierwsze spotkanie, pierwsze zapoznania. O Mendozie naczytałam się tyle, że mogłabym sama opowiedzieć o jakiejś jego powieści zupełnie jej nie czytając. Chwalą go wszyscy i coś w tym musi być, bo jego książka jest: lekka, przyjemna, zabawna, napisana z dystansem do ludzi, wypacza błędy, ukazuje p... więcej »
Gdy nie można znaleźć książki, którą bardzo chce się przeczytać (absolutnie nigdzie nie ma "Oliwkowego labiryntu") to człowiek z zawodem i lekką niepewnością podchodzi do kolejnej pozycji, nawet jeśli mówimy o Eduardo Mendozie. A właściwie nie ma co się oszukiwać, i ten autor miał literack... więcej »
Dodali do kolekcji
aniaeneuskadi
doffka
Surinder
ibzik
foolosophy
CupOfLove
wankle7201
axianna
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!