Brulion Bebe B. Małgorzata Musierowicz

Okładka Brulion Bebe B.
autorzy:
Małgorzata Musierowicz, Musierowicz Małgorzata
wydawnictwo:
AKAPIT PRESS
data wydania:
2010
ISBN:
9788360773963

Opis

Podczas nieobecności mamy, Beatą Bitner i jej bratem Konradem opiekuje się Aniela Kowalik. Bebe i Kozio nie od razu potrafią zapałać sympatią do chwilami zbyt troskliwej lub zbyt opieszałej Anieli, z czasem jednak wspólnie stworzą zgrany zespół powiększony o tak ciekawe osobowości jak Bernard Żeromski czy jego młody przyjaciel Damazy Kordiałek (czyli Dambo). W dodatku Bebe, pełna niewiary w siebie, ukryta przed światem pod obronnym pancerzem nadmiernego spokoju i opanowania, zaczyna nabierać więk..szej pewności, odwagi i zaufania do innych. A wszystko dzięki miłej znajomości z Damazym...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt polska
  Piętnastoletnia Aniela Kowalik, jedynaczka - to główna bohaterka książki Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha". Pochodzi z Łeby. Jej tata jest rybakiem i posiada własny kuter. Mama Anieli zmarła, kiedy dziewczynka miała trzy lata. Ojciec nie ożenił się powtórnie, ale żył w bliskiej przyjaźni ze... więcej »
  Bardzo lubię książki z serii "Jeżycjada". Dlaczego? Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest fakt, że akcja powieści Musierowicz dzieje się w Poznaniu, w moim mieście, a bohaterowie są poznaniakami, dokładnie tak jak ja. Autorka pisze swoje książki lekkim i przystępnym językiem, co także wpływa ... więcej »
  Pamiętnik Bebe .B
  Recenzent: mini
  Cała "Jeżycjada" dzieje się w Poznaniu . Brulion Beaty Bitner w skrócie (Bebe .Be) . Jest artystką . Dalsze są też losy "Kłamczuchy" . Dobrze się czyta , duże litery , szybko się czyta , co strona jest coraz ciekawiej . Miałam tą możliwość że przeczytałam tylko dwie z całej "Jeżyciady" , właś... więcej »
  Dodali do kolekcji
  sowkachoinowka
  gosiaw
  Kasia1382
  Nocena
  pauleena
  Lilia
  Cocophilia
  aagula
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!