Burza Julie Cross

Okładka Burza
autor:
Julie Cross
wydawnictwo:
Bukowy Las
data wydania:
2012

Opis

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę… i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki
nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się ..do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą
mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

STRUMIENIE CZASÓW RÓWNOLEGŁYCH Opowieści o podróżach w czasie zawsze wzbudzają u mnie duży entuzjazm, gdyż jest to ciekawy wątek, umożliwiający powstanie wielu niecodziennych sytuacji i snucie różnych zwariowanych hipotez. Dzięki niemu akcja staje się bardziej wartka i czytelnik sam wyrusza w sz... więcej »
Ostatnio dużo mamy do czynienia z książkami o podróżach w czasie. Często osoby te potrafią zmieniać przeszłość i czasami mocno namieszać. Pani Cross stworzyła już troszkę inną wersję tego co znamy, w tym świecie jeżeli się skoczy powstanie alternatywna rzeczywistość i te światy będą tak narastać.... więcej »
Co by było, gdybyśmy potrafili podróżować w czasie i jeszcze raz przeżywać chwile, które były dla nas ważne? Co by było, gdybyśmy mogli naprawić własne błędy albo pobyć chwilę z ukochaną osobą? A gdybyśmy wrócili w przeszłość i jeszcze raz musieli przeżyć te same lata? „Okej, to prawda – potra... więcej »
Burza
Recenzent: Cassiel96
„Wydaje się, jakbyś miał jakieś inne życie, a ja nie mogłabym być jego częścią.” O ,,Burzy'' słyszałam już wiele dobrego - na początku chciałam przeczytać, no bo gdyby nie była fajna, nikt by nie wystawiał jej wysokiej oceny. Po tygodniu unikałam tej książki jak ognia, ponieważ praktycznie w... więcej »
Czas Burzy
Recenzent: JaneBox
Pewnie nieraz myślimy, co by było, gdyby można było cofnąć czas i zmienić swoje decyzje? Szkoda, że wycieczki do przeszłości są niemożliwe, ale od czego są książki? "Burza" to literacki debiut Julie Cross, który rozpoczyna kilkutomowy cykl powieściowy. Prawa do ekranizacji "Burzy" kupił produc... więcej »
Dzisiaj: Jackson i Holly są w sobie zakochani Jutro: ona będzie umierać w jego ramionach Wczoraj: on musi temu zapobiec Zamykasz oczy i zaczynasz myśleć o wydarzeniu sprzed dwóch dni. Czujesz znajome rozrywanie się ciała, a gdy podnosisz powieki, znajdujesz się w przeszłości. W tej alternaty... więcej »
ewnie nie raz zastanawialiśmy się, jak to by było móc cofnąć się w czasie, naprawić swoje błędy. Czy zmieniłoby to znacząco bieg historii bieg historii? Czy nasza teraźniejszość w ogóle wyglądałaby tak samo? W każdym razie, pokusa nadal jest ogromna. Szkoda, że to mało możliwe... Ale od czego są ... więcej »
Co powinniśmy wiedzieć o Jacksonie Meyerze? Cóż… ma dziewiętnaście lat, dziewczynę, którą kocha miłością prawdziwą, ojca, będącego jednocześnie jego jedyną rodziną oraz… potrafi podróżować w czasie. Nie jest to nic wielkiego, sześć czy osiem godzin w tył. Razem ze swoim przyjacielem, Adamem, prób... więcej »
"Burza", debiut literacki Julie Cross, to jedna z bardziej udanych powieści z motywem podróżowania w czasie w tle. Autorka, która mieszka z mężem i dziećmi w stanie Illinois, otwiera nią całą serię o tym samym tytule, w której główne skrzypce gra Jackson Meyer, narrator powieści i najważniejsz... więcej »
Burza
Recenzent: ciarolka
Julie Cross to młoda, początkująca pisarka ze Stanów Zjednoczonych. Mieszka w stanie Illinois z mężem i dziećmi, a Burza to jej debiutancka powieść. Jej bohaterem jest Jackson Meyer, dziewiętnastoletni chłopak, któremu nic w życiu nie brakuje. Studiuje, ma obrzydliwie bogatego ojca, kochaną dz... więcej »
Siedzisz spokojnie na kanapie. Ojciec wrzeszczy na ciebie. Znowu. A to tylko za to że wróciłeś o 1 później do domu. Zastanawiasz się jak by to było gdybyś mógł wrócić do południa. Do tego momentu gdy dzisiaj skończyłeś zajęcia. Ciekawe... Skupiasz się na dniu 5 maja 2013 roku. Skupiasz się na god... więcej »
Dodali do kolekcji
Cassiel96
Gumciobook
Ruczek
coconut
Elaine
Betsy
cassandra9891
Rebellish
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!