Buszujący w zbożu J. D. Salinger

Okładka Buszujący w zbożu
autorzy:
J. D. Salinger, J.D. Salinger
wydawnictwo:
ALBATROS
data wydania:
2010
ISBN:
9788373595552

Opis

Powieść jednego z najpopularniejszych pisarzy amerykańskich w latach 70-tych stała się powieścią kultową. Była manifestem młodzieżowego buntu przeciwko konsumpcyjnemu stylowi życia.

Słowa kluczowe

Buszujący w zbożu
Recenzent: wikaaaaaaaa
Autorem powieści „Buszujący w zbożu” jest Jerome David Salinger, pisarz amerykański. Książka ta została napisana w 1951roku. W Polsce ukazała się w 1961 roku, przetłumaczyła ją Maria Skipniewska. Głównym wątkiem utworu są problemy okresu dorastania. Autor przedstawia w powieści następujące sp... więcej »
Pierwszą styczność z twórczością Jerome'a D. Salingera, amerykańskiego powieściopisarza, miałem w podręczniku do polskiego, gdzie zamieszczony był fragment jego głośnej książki - "Buszujący w zbożu". Fragment ten był dość ciekawy, dlatego jakiś czas później wypożyczyłem książkę, by przekonać ... więcej »
Buszu­jący w zbożu jako jedna z ksią­żek znaj­du­ją­cych się na opu­bli­ko­wa­nej przez BBC liście 100 ksią­żek, które musisz prze­czy­tać, koja­rzyła mi się tro­chę z jakimś psy­cho­lo­gicz­nym kry­mi­na­łem (!), ponie­waż (oczy­wi­ście myl­nie) wią­za­łam go z pew­nym fil­mem o wła­śnie takiej ... więcej »
„Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić” Każdy nastolatek ma w swoim życiu taki moment, kiedy buntuje się, robi to czego nie chcą rodzice, sięga po alkohol, papierosy. Nie mówię, że każdy tak robi, ale większość musi spróbować tych ,,zakazanych rzeczy''. Ksi... więcej »
Zazwyczaj większość ludzi przechodzi w swoim życiu okres buntu, a dzieje się to najczęściej między 14 a 17 rokiem życia (chociaż zdarzają się odchylenia od normy tj. mój nauczyciel od niemieckiego, który twierdzi, że okres buntu nadal przechodzi). Wtedy młody człowiek intensywnie podąża ku dorosł... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
JoeBlack
gosiaw
floks
Lilia
catrin
Inqba
mnzn
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!