Carrie Stephen King

Okładka Carrie
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376480664

Opis

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków...

Słowa kluczowe

Carrie
Recenzent: horror.com.pl
Dziewczęta biorące prysznic w szatni pozbawionej pierścieni, różowych foliowych zasłon i prywatności. I nagle jedna z nich zaczyna mieć okres. Tyle że nie wie, co to jest, a pozostałe - zniesmaczone, przerażone, rozbawione - obrzucają ją podpaskami albo tamponami (...). Dziewczyna zaczyna krzy... więcej »
„Przez cały ten czas to w nich narastało, powoli i niezmiennie, zgodnie z prawami rządzącymi ludzką naturą, nieuchronnie niczym niekontrolowana reakcja łańcuchowa.” „Carrie” to pierwsza powieść, którą napisał Stephen King, dziś nazywany „Królem Horrorów”. Sam twierdzi, że książka jest jedną z ... więcej »
To jedna z tych książek, które czytasz, bo masz nadzieję, że ta okropna historia wreszcie się skończy. „Ludzie z wiekiem nie stają się lepsi, stają się tylko sprytniejsi. Kiedy jesteś starszy i mądrzejszy, to wcale nie przestajesz obrywać skrzydełek muchom, po prostu potrafisz wymyślić lepsze ... więcej »
Jaką nadprzyrodzoną moc chcielibyście posiadać, jeżeli w ogóle jest taka? Czy możecie z całą pewnością stwierdzić, że używalibyście jej tylko do niewinnych celów, dla własnej lub cudzej przyjemności? Zobowiązalibyście się nie krzywdzić innych, nawet jeżeli ich postępowanie przekraczałoby normy mo... więcej »
Carrie
Recenzent: Madame_K
Carrie to szkolne pośmiewisko i obiekt drwin dla swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Z trudem znosi żarty i poniżenia. Siły dodaje jej myśl, iż niedługo wróci do domu i kochającej ją matki. Jednak w znaczeniu Carrie "kochająca mama" ma się zupełnie inaczej niż w naszej rzeczywistości. Opętana r... więcej »
Carrie
Recenzent: kkasiek91
Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie czytałam King'a. Wydawało mi się że to nie dla mnie, że na zawsze utknę w świecie miłosnych opowieści. Bleh, wyrosłam z tego i cukierkowate historie zamieniłam na kryminały i thrillery. Jako, że z królem literatury grozy przygodę dopiero zaczynam, wybrałam jego... więcej »
"Carrie"
Recenzent: inspired7
Carrie to nastolatka odrzucona przez rówieśników. Dlaczego inni wyśmiewają się z niej, jawnie kpią, wytykają palcami? Bo Carrie nie jest taka jak wszyscy – nie dba o wygląd zewnętrzny jak jej koleżanki, nie chodzi na imprezy, nie interesuje się nastoletnimi miłościami. Co prawda, takie życie, nie... więcej »
"Carrie" swoją premierę miała w 1974 roku i jest pierwszą książką Stephena Kinga. Jest to historia licealistki, tytułowej Carrie, która boryka się z problemami. Dziewczyna stała się obiektem kpin i szyderstw ze strony swoich rówieśników, nie ma także powodzenia w miłości. Wychowywana jest jedynie... więcej »
Dodali do kolekcji
Selia
arwena
wredna_suka
kmita
catrin
Nermal
calmcore
quintria
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!