Chemia śmierci Simon Beckett

Okładka Chemia śmierci
autor:
Simon Beckett
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2011
ISBN:
9788324139774

Opis

Najlepszy literacki thriller 2006 roku sprzedany w Polsce w ponad 40000 egzemplarzy.
Manham. Małe spokojne miasteczko. "Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła". To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek. Sądzi, że wie o śmierci wszystko.
Ale śmierć, "ów proces alchemii na wspak, w którym złoto życia ulega.. rozbiciu na cuchnące składniki wyjściowe", wdziera się do Manham. I to w niewyobrażalnie wynaturzonych formach.
Jeszcze nie wiemy, dlaczego wybitny antropolog sądowy doktor Hunter zaszył się tu jako zwykły lekarz. Dlaczego odmawia pomocy policji, skoro potrafi określić czas i sposób dokonania każdej zbrodni. Wiemy tylko, że się boimy. Razem z mieszkańcami Manham czujemy odór wszechobecnej śmierci. Giną młode kobiety, dzieci znajdują makabrycznie okaleczone zwłoki, ktoś podrzuca pod drzwi martwe zwierzęta, ktoś zastawia sidła na ludzi.
Spokojne miasteczko rozsadza strach i nienawiść. Każdy może być ofiarą...
I każdy może być zwyrodniałym mordercą...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  „Już po trzydziestu sekundach przechodzi cię dreszcz. Po minucie masz serce w gardle. A kiedy kończysz czytać, dziękujesz Bogu, że to tylko powieść.” Manham to małe prowincjonalne miasteczko, gdzie wszystko toczy się własnym torem. Specyfiką miejscowości są bujne lasy i mokradła. Pewneg... więcej »
  "Chemię Śmierci" autorstwa Simona Beckett'a pożyczyłam od mojej kumpeli, u której wypatrzyłam ją na półce. Ciekawą okładką od razu przyciągnęła mój wzrok. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z kryminałami, więc jakie było moje zdziwienie, kiedy przeczytałam ostatnią stronę i stwierdziłam, że ... więcej »
  Początek książki to trzymający w napięciu opis odkryć dokonywanych w małym i jak się wydaje spokojnym miasteczku! Zwłoki na bagnach, martwe zwierzęta podrzucane młodym kobietom, owczarek niemiecki z poderżniętym gardłem, kolejny znaleziony przypadkowo przez policyjnego psa " leśny grób". Jak posk... więcej »
  Simon Beckett to Brytyjczyk, który od 1992 roku pracował jako niezależny dziennikarz dla takich gazet i czasopism jak: "The Times", "The Independent on Sunday", "The Daily Telegraph" i "The Observer". Beckett miał okazję zwiedzić Farmę Ciał w Tennessee, która stała się dla niego inspiracją do na... więcej »
  Chemia śmierci...
  Recenzent: Rudzielczyk
  O książkach pana Becketta słyszałam wiele dobrych opinii, lecz do tej pory nie miałam okazji żadnej przeczytać, gdyż z półek bibliotecznych, jego pozycje znikają, zanim na dobre wrócą... I szczerze mówiąc już straciłam nadzieję, że kiedyś, bez wcześniejszej rezerwacji, spotkam jedną z jego książe... więcej »
  Na początku było mnóstwo pozytywnych recenzji na Waszych blogach. Potem w moich drzwiach pojawił się zachwycony przyjaciel z egzemplarzem „Chemii śmierci”. Ostatecznie zwróciłam również uwagę na zapowiedź z okładki, która obiecywała, iż będę dziękować Bogu, że to tylko powieść. Wszystkie te eleme... więcej »
  "Już martwe ciało staje się stołem biesiadnym dla innych organizmów. Najpierw dla bakterii, potem dla owadów. Dla much". Muchy i larwy... Kto mógł przypuszczać, że te małe, niepozorne zwierzątka mogą odgrywać tak istotną rolę w ludzkim dramacie. Zazwyczaj, w przypadku much, ignorujemy je lub polu... więcej »
  Zastanawiam się jak często sama wypowiadałam lub słyszałam czyjeś słowa „i tak nas zjedzą robale”. Po lekturze „Chemia śmierci” zwrot nabiera innego znaczenia, bardziej realnego i obrazowego. Autor nie bawi się w zbyteczne wstępy, zaczyna od opisu procesu rozkładu ciała po śmierci ze wszelkimi s... więcej »
  Manham to małe miasteczko, które przez swoje odizolowanie stworzyło hermetycznie zamknięty krąg "swoich", urodzonych i wychowanych tam mieszkańców. Jak to w takich miejscach bywa, każdy wie o każdym wszystko wie. Niemalże wszystko. Ceniony antropolog sądowy, pragnąc zagłuszyć ból po stracie żon... więcej »
  Simon Beckett - brytyjski dziennikarz i pisarz, autor kilku powieści i nowel kryminalnych, największy rozgłos przyniosła mu Chemia śmierci, powieść z gatunku thrillerów medycznych, wydana w 2006 roku. Któregoś dnia David Hunter, wybitny antropolog sądowy, porzuca swoje dotychczasowe życie i pr... więcej »
  Chemia śmierci, kryminał o wymownym tytule, to wyborna propozycja dla wielbicieli tego gatunku. W moim przypadku było to pierwsze spotkanie z prozą Simona Becketta, ale już wiem, że będzie on jednym z moich ulubionych autorów zagranicznych. Opowieść tę pochłonęłam właściwie jednym haustem. Już p... więcej »
  Znacie taką książkę „Trupia farma.Sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoje historie” autorstwa Billa Bassa i Jona Jeffersona? To kawałek literatury faktu, wstrząsający i nieodpowiedni dla ludzi o słabych nerwach. Bill Bass, jednocześnie autor projektu 'trupia farm... więcej »
  Dodali do kolekcji
  bastet
  wiedzma
  Sheen
  Immora_Fray
  prych
  Lloret
  jestemzabujana
  Cytrynowaaa
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!