Chirurg Tess Gerritsen

Okładka Chirurg
autor:
Tess Gerritsen
wydawnictwo:
ALBATROS
data wydania:
2011
ISBN:
9788376595535

Opis

Niezwykle brutalny zabójca, nazywany przez media "Chirurgiem" zabija młode samotne kobiety, przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, piękną lekarkę zatrudnioną w bostońskim centrum medycznym - jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Catherine znowu czuje się zagrożona. Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się detektyw prowadzący.. śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Chirurg
  Recenzent: Leanika
  Uwielbiam thrillery wszelkiej maści, więc ciągłe zachwyty nad twórczością Tess Gerritsen musiały w końcu złamać moją słabą wolę. Postanowiłam dowiedzieć się, jak prezentują się thrillery medyczne w wykonaniu tej pani. Autorka z zawodu jest lekarką, ale spełnia się raczej jako pisarka, jej ksią... więcej »
  Thrillery medyczne, to zdecydowanie mój ulubiony gatunek literacki. Z geniuszem (!) Tess Gerritsen spotkałam się po raz pierwszy. Dlaczego geniuszem? Niesamowicie szczegółowe opisy, stopniowanie emocji, niedopowiedzenia. Wyjątkowo interesujące postaci, kreowane w sposób zaskakujący, do końca nie ... więcej »
  W tym gatunku nie ma nikogo lepszego. - Harlan Coben Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Na naszym blogu recenzowałam już jedno opowiadanie Tess Gerritsen, Dolina Umarłych, będąc równie mocno pod wrażeniem talentu tej autorki. Doceniając jej niezwykłe zdolności pisarskie postanowiłam sięgn... więcej »
  Akcja kryminału toczy się w Bostonie, gdzie to tajemniczy morderca, nazywany przez prasę oraz policję Chirurgiem, szuka samotnych, młodych kobiet, następnie je gwałci, z ogromną precyzją wycina skalpelem macicę, którą jako trofeum zatrzymuje na pamiątkę, na końcu zabija swoje ofiary, jednym cię... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jotgol
  wonder_woman
  kultur-alnie
  wiedzma
  dzielny_tabaluga
  Skrawek
  cameliaa
  Doch
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!