Chłód od raju : prawdziwa historia Hannah... Jana Frey

Okładka Chłód od raju : prawdziwa historia Hannah...
autor:
Jana Frey
wydawnictwo:
OSSOLINEUM
data wydania:
2009
ISBN:
9788304046221

Opis

Hannah ma 15 lat i jest świadkiem Jehowy. Wcześniej czuła się bezpiecznie w swojej religijnej społeczności, jednak teraz chciałaby z niej wystąpić, by żyć tak jak jej rówieśnicy. Hannah walczy o prawo wyboru, a dzięki wsparciu i miłości Paula decyduje się uczynić pierwszy krok ku wolności.

Słowa kluczowe

Żyjemy w państwie katolickim. Nie chcę rozważać ile jest w tym prawdy, ale faktem jest, że większość Polaków uważa się za katolików. Miałam szczęście być wychowywana w rodzinie złożonej z ateisty i katolika, nikt nikomu niczego nie narzucał (co prawda babcia aż do 15 roku życia skutecznie wywiera... więcej »
W prawdzie tą książkę czytałam jakiś czas temu, ale często do niej wracam. Nie czytałam jej teraz, ale chciałam o niej teraz napisać. Przedstawiam Wam Hannah, piętnastoletnią dziewczynę, która walczy o swoje szczęście. Gdy miała 4 latka jej mama zginęła w wypadku. Przez jakiś czas Hannah żyła... więcej »
Jana Frey to współczesna niemiecka pisarka. Swoje książki kieruje głównie do młodzieży. Porusza w nich tematy trudne, opisuje sytuacje, w których każdy nastolatek może się znaleźć. Miłość, przyjaźń, dojrzewanie, uzależnienia, akceptacja, problemy rodzinne itp. Przez to jej teksty są niezwykle rea... więcej »
Dodali do kolekcji
natalia7
SweetyStella
Tanashi
Katrin
cynamonowa
anciaa
Lloret
Gunia
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!