Chłopiec w pasiastej piżamie John Boyne

Okładka Chłopiec w pasiastej piżamie
autor:
John Boyne
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2009
ISBN:
9788308039809

Opis

Przetłumaczona na czternaście języków.Wydana w renomowanych wydawnictwach.Utrzymywała się przez kilka miesięcy na topach list bestsellerów.Prawo do jej sfilmowania sprzedano Davidowi Heymanowi, producentowi Harry'ego Pottera.Przypowieść o naturze zła, które rodzi się w umysłach tak zwanych .To niebezpieczna podróż na drugą stronę lustra, gdzie wartości zmieniają się w swoje przeciwieństwa. Podróżnikiem jest dziewięcioletni Bruno, syn komendanta obozu koncentracyjnego, który odkrywa i na dziecięcy.. sposób interpretuje otaczającą go rzeczywistość. Świat przedzielony ogrodzeniem z kolczastego drutu jest obcy i groźny, ale wzbudza ciekawośći wciąga. Jak w okrutnej baśni, bohater zapuszcza się zbyt daleko i spotyka po drugiej stronie ogrodzenia wychudzonego chłopca o ciemnych oczach, ubranego w pasiastą piżamę. Pogawędka z rówieśnikiem przeradza się w potajemny rytuał spotkań. Przekraczanie granic i nieumiejętność rozpoznania prawdy o sytuacji, prowadzi do dziwnego splotu wydarzeń i nieprzewidywalnego finału.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Na książkę autorstwa Johna Boyne'a "Chłopiec w pasiastej piżamie" czekałam strasznie długo, ponieważ nigdzie nie można było jej dostać czy chociaż wypożyczyć = allegro, merlin, empik, selkar - wszędzie zapasy były wyczerpane, albo po prostu ta powieść nie była dostępna. W końcu pewnego pięknego d... więcej »
Będę bezwględnie spojlował, ostrzegam lojalnie. Nie dam rady inaczej. Kiedy dowiedziałem się, o czym jest Chłopiec w pasiastej piżamie, pomyślałem, że to się nie może udać. Nie da rady napisać książki o przyjaźni niemieckiego chłopca, na dodatek syna komendanta obozu, z małym więźniem Żydem. Wsz... więcej »
Czy przyjaźń może narodzić się w najokropniejszym czasie i miejscu na Ziemi? Czy przyjaźń ma szanse na pokonanie okrucieństwa wojny? I czy wreszcie przyjaźń może być całkowicie szczera, niewinna i bezinteresowna. Odpowiedź na te wszystkie pytania chciałem odnaleźć przystępując do lektury powieś... więcej »
Książka "Chłopiec w pasiastej piżamie” została przetłumaczona na czternaście języków, wydawały ją renomowane wydawnictwa i nie bez powodu zawsze osiągała status bestselleru. Dziś częściej kojarzona z filmem o tym samym tytule, ale może warto skupić się na jego pierwowzorze. Chociaż sam pomysł na ... więcej »
"Chłopiec w pasiastej piżamie"
Recenzent: Ksiazkowka
To było wczoraj. Właśnie czytałam książkę, gdy gdzieś w tle usłyszałam szmer. Początkowo go zignorowałam myśląc, że to pewnie wiatr, który niespostrzeżenie wpadł do mojego pokoju przez okno i zaznaczył swoją obecność. Jednak po chwili, ze stanu skupienia znów wyrwał mnie hałas. Zamknęłam książkę,... więcej »
Książkę tą chciałam przeczytać, odkąd tylko się ukazała w księgarniach jako nowość. A że jakoś czasu mi wtedy zabrakło, żeby od razu ją kupić, potem miałam wielkie problemy z jej dostaniem. Rozeszła się niczym świeże bułeczki. Niedawno jednak natknęłam się na nią w bibliotece i nawet się długo ni... więcej »
Pamiętacie jak to jest być 9-letnim dzieckiem? Wszystko wydaje się proste i nieskomplikowane. Rodzice to najmądrzejsi ludzie na świecie, a przyjaciele najlepsi i już na całe życie. Najważniejszym punktem dnia jest "zabawa" - jak nazywają to dorośli. Ale "zabawa" jest przecież najpoważniejszą spra... więcej »
Pamiętasz o zapaleniu światła?
Recenzent: alicehascat
Już od jakiegoś czasu miałam tę książkę na oku, jednak nie miałam pojęcia o czym ona jest. Mam taką swoją listę „Pozycje, które chcę przeczytać, lecz nie wiem o czym opowiadają”, i Chłopiec w pasiastej piżamie właśnie na niej jest, znaczy był. Bo już został wykreślony i oznaczony jako przeczytany... więcej »
John Boyne urodzony w 1971 r w Dublinie. Autor siedmiu książek dla dorosłych i trzech dla dzieci. Jego powieści publikowane są w 46 językach. II wojna światowa, Berlin lata 40-te, najprawdopodobniej 1943 rok. 9-letni Bruno wracając ze szkoły do domu, nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest dz... więcej »
John Boyne - irlandzki pisarz, autor siedmiu książek dla dorosłych i trzech dla młodszych czytelników, jego powieści zostały opublikowane w 46 językach. Dziewięcioletni Bruno wraz z rodziną przeprowadza się z ukochanego Berlina do niewielkiej miejscowości, położonej gdzieś na końcu świata. Wsz... więcej »
Dodali do kolekcji
Sheen
sucharek
Mahi
Liliowa
franka_1
morphine
belusia
ocelot
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!