Chłopiec z latawcem Khaled. Hosseini

Okładka Chłopiec z latawcem
autorzy:
Khaled. Hosseini, Khaled Hosseini
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2011
ISBN:
9788376591681

Opis

Afganistan, lata 70. Dwunastoletni Amir, syn zamożnego Pasztuna z Kabulu, wychowuje się w domu bez kobiet. By zyskać uznanie w oczach ojca, wygrywa zawody latawcowe. Pomaga mu w tym starszy o rok Hasan, służący i towarzysz zabaw. Amir jest świadkiem kiedy na Hasana napada banda miejscowych chłopaków pod wodzą psychopatycznego Asefa, który gwałci chłopca. Z tchórzostwa i wyrachowania nie staje w jego obronie, a nawet doprowadza do sytuacji, w której Hasan musi opuścić ich dom. Ćwierć wieku później.. dorosły Amir mieszka w USA, gdzie po wkroczeniu radzieckich wojsk do Afganistanu wyemigrował wraz z ojcem. Ożenił się, jest szczęśliwy, wiedzie dostatnie życie. Został pisarzem. Mimo to nie odstępuje go poczucie winy, świadomość własnej zdrady. I los daje mu szansę, by dokonać zadośćuczynienia. Od ciężko chorego wspólnika swojego zmarłego ojca dowiaduje się, że Hasan nie żyje. Zamordowali go talibowie. To nie jedyna szokująca wiadomość: dawny towarzysz zabaw był w rzeczywistości jego przyrodnim bratem. Amir zdaje sobie sprawę, że musi zdobyć się na odwagę i powrócić do rządzonego przez talibów Kabulu. Chcąc ocalić siebie, musi uratować Sohraba - osieroconego przez Hasana syna...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Niektóre książki powinny zawierać tabliczkę ostrzegawczą z napisem np. „uwaga grozi płaczem” lub „ ludzie o niskiej odporności psychicznej kupują książkę na własną odpowiedzialność”. Jedno z takich ostrzeżeń powinien zawierać „Chłopiec z latawcem”. Czytałam bardzo wiele opinii na temat tej ksią... więcej »
Miałam duże obawy biorąc ją do ręki, ze względu na przeczytaną wcześniej książkę Tysiąc wspaniałych słońc, którą uważam za świetną pozycję. Bałam się, że ta wcześniejsza nie sprosta moim wyobrażeniom o autorze tej książki i jego talencie do snucia opowieści. Mogę z czystym sumieniem napisać, ż... więcej »
Khaled Hosseini to afgański pisarz. W swoim dorobku ma dwie książki "Chłopiec z latawcem" oraz "Tysiąc wspaniałych słońc". Chłopiec z latawcem to historia dwójki przyjaciół dwunastoletniego Amira syna bogatego Pasztuna z Kabulu, oraz Hassana rok starszego, który jest jego służącym ale także wi... więcej »
Dodali do kolekcji
olciasok
kultur-alnie
sowkachoinowka
mru
delicate
Liliowa
Lloret
hayde
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!