Chuda Judith Fathallah

Okładka Chuda
autor:
Judith Fathallah
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2007
ISBN:
9788324008131

Opis

Wstrząsająca powieść o anoreksji napisana przez nastolatkę. Siłę tej książki stanowi dramatyczne świadectwo autorki, która zachorowała na anoreksję w wieku 13 lat. Jej zmagania z chorobą trwały trzy lata, dziewczyna znalazła się na oddziale psychiatrycznym, przeszła swoje piekło. Przeszła je nie na darmo, udało jej się pokonać chorobę. Dziś, w pełni wyleczona, studiuje literaturę w Cambridge i pracuje nad drugą powieścią. Chuda to lektura, którą można również polecić rodzicom nastolatków świetni..e napisana, mocna i jednocześnie optymistyczna. Z anoreksji można wyjść.Judith Fathallah ma 19 lat i pochodzi z Cardiff. Jest w połowie Walijką, w połowie Irakijką i całe życie spędziła w Walii. Gdy miała 8 lat, zginął tragicznie jej ojciec, który był irakijskim inżynierem. Dla Judith był to ogromny cios. Gdy miała 13 lat, była dosyć pulchna i w wakacje postanowiła definitywnie się odchudzić. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niej anorexię nervosę i została skierowana na dziecięcy oddział psychiatryczny.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Możemy czuć się wyjątkowi ze względu na zdolności, jakimi zostaliśmy obdarzeni, wiedzę, którą zdobyliśmy i wiele innych wartościowych rzeczy. Jednak dla niektórych poczucie niepowtarzalności daje przeraźliwa chudość. Wystające obojczyki, kości biodrowe i chude ramiona sprawiają, że ludzie, którzy... więcej »
Chuda...
Recenzent: Rudzielczyk
Od wielu lat problematyka anoreksji, bulimii i wszelkich zaburzeń odżywiania należy do grona moich zainteresowań. Nabyłam już wiele informacji, mimo to nadal chętnie zagłębiam ten temat. W związku z tym książka "Chuda" należała do grona moich lektur obowiązkowych. Autobiograficzna opowieść młodej... więcej »
Chuda
Recenzent: strange
Jadłowstręt psychiczny (anoreksja) – zaburzenie odżywiania polegające na celowej utracie wagi wywołanej i podtrzymywanej przez osobę chorą. W dzisiejszym świecie to problem wielkiej wagi, który często zostaje lekceważony. Wszyscy chcą być chudzi, piękni i doskonali. Często tracą poczucie jak powi... więcej »
„Chuda” – Judith Fathallah
Recenzent: asiaczek118
Książka porusza głośny od pewnego czasu temat anoreksji. Skala problemu jest co raz większa, tym bardziej, że obecnie coraz młodsze dzieci zapadają na tę chorobę. Czytając różne opinie i wypowiedzi na temat tej książki często spotykałam się z określeniem „mocna”, „szokująca”, „wstrząsająca”. ... więcej »
Tej książki się nie czyta, tą książkę się pochłania! I nie dlatego, że jest łatwa czy przyjemna - wręcz przeciwnie, jest trudna, ciężka. Ale przede wszystkim jest prawdziwa, przerażająco prawdziwa. Opis książki się nie myli - anoreksja jest prawdziwym piekłem, co autorka podkreśla sama, choć dojś... więcej »
Dodali do kolekcji
Agnieszka1851
Demetria
Noelle
nana_chan
lidia94
Liliowa
truskawka
Lloret
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!