Cichy wielbiciel Olga Rudnicka

Okładka Cichy wielbiciel
autor:
Olga Rudnicka
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
2012

Opis

Przekonaj się, jak cienka jest granica między uwielbieniem a nękaniem.

Julia jest zwyczajną dziewczyną. Skończyła studia, pracuje, zakochała się. Gdy dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego wielbiciela, jest podekscytowana i zaintrygowana. Wiersze, kolejne kwiaty i wiadomości zaczynają ją najpierw niepokoić, a potem przerażać. Nikt nie rozumie jej strachu. Przecież posiadanie wielbiciela jest takie romantyczne. Jak uwolnić się od stalkera, gdy nie wiesz, kim on jest? Ale on wie wszystko.. o tobie. Wie, gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz… i wie, jak zniszczyć twoje życie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Julia prowadzi normalne życie - ma chłopaka, kochającą rodzinę, przyjaciół i pracę. Przez jedno wydarzenie, jej dotąd spokojna egzystencja, zostaje stopniowo zakłócona. Tajemnicze telefony, bukiety kwiatów, wiersze i wyznania miłosne prześladują ją na każdym kroku. Te wszystkie prezenty mogłyby s... więcej »
Stalking.
Recenzent: cyrysia
Tajemnicze, miłosne sms, kwiaty, prezenty … któż z nas nie chciałby, choć przez jedną chwilę być tak adorowany przez nieznanego wielbiciela? Z pozoru takie zachowanie wydaje się urocze i romantyczne, lecz w rzeczywistości może przynieść katastrofalne skutki. Zakochany człowiek zaczyna coraz częś... więcej »
Olga Rudnicka - absolwentka Pedagogiki w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, autorka powieści takich, jak: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” i „Zacisze 13 Powrót”. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śre... więcej »
Nie bije, nie znęca się, nie gwałci. Kupuje kwiaty, czekoladki, drogie prezenty. Wysyła romantyczne listy i smsy. Kocha, uwielbia, ubóstwia. Nigdy nie opuści. Zrobi wszystko. Mężczyzna idealny. A mimo to chcesz od niego uciec, najdalej jak tylko się da. Książka Rudnickiej to literacka fikcja, ... więcej »
O tajemniczym adoratorze marzy wiele kobiet. Podniecenie i rumieńce, które towarzyszą przy otrzymywaniu pięknego bukietu kwiatów czy prezentów od cichego wielbiciela zwykle przysłaniają kobiecie zdolność logicznego myślenia. Ale okazuje się, że od kwiatów i prezentów wszystko dopiero może się zac... więcej »
My kobiety z zasady lubimy być adorowane i uwielbiane. Cieszą nas komplementy i miłe słowa kierowane pod naszym adresem, lubimy dostawać kwiaty i czekoladki oraz listy miłosne czy sms-y pełne czułych wyznań. Tak jest na ogół, ale bywają przypadki, kiedy wielbiciel staje się prześladowcą, a każdy ... więcej »
Już dawno żadna książka nie wzbudziła we mnie tyle emocji, co najnowsza powieść Olgi Rudnickiej, jaką jest Cichy wielbiciel. Do tej pory autorka kojarzyła mi się raczej z literaturą o tematyce kryminalnej (Lilith, Natalii 5, Zacisze 13), teraz jej proza osiągnęła również kolejny poziom gatunkowy... więcej »
Pierwszą książką Olgi Rudnickiej jaką przeczytałam, było „Zacisze 13”. Fanką autorki zostałam tak mniej więcej po kilkunastu stronach tej powieści. Od tego czasu pochłonęłam wszystkie jej książki, z niecierpliwością czekając na kolejne. I oto nadszedł ten czas, zobaczyłam w zapowiedziach „Cichego... więcej »
Kwiaty, prezenty, listy miłosne – ach, jakie to romantyczne! Która z nas nie chciałaby dostawać takich miłych niespodzianek od czasu do czasu? Niewiele jest takich osób. A co, gdybyśmy takie bukiety i wiersze dostawały od kogoś, kogo nie znamy? Czyż posiadanie cichego wielbiciela nie jest słodkie... więcej »
„Julia ukrywająca się w łazience... śpiąca w wannie... zerkająca na niego jak przerażone zwierzątko... Tego widoku nie zapomni do końca życia.”* Pewnego dnia dostajesz piękny bukiet kwiatów, następnie miłosne liściki i SMS-y mówiące o miłości do Ciebie... Która z nas nie cieszyłaby się na ta... więcej »
Kiedy dowiedziałam się o premierze najnowszej książki Olgi Rudnickiej strasznie się ucieszyłam. Po przeczytaniu jej opisu wiedziałam, że będzie to lektura w sam raz dla mnie, a pozytywne recenzje jeszcze bardziej zachęcały mnie do sięgnięcia po nią. Przyznam że początkowo miałam też lekkie obawy,... więcej »
Olga Rudnicka to młoda pisarka, która odniosła wielki sukces. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Pisze powieści dla kobiet z elementami kryminału. Cichy wielbiciel to jej najnowsza książka, polecana na większości blogów, poruszająca bardzo ważny temat, jakim jes... więcej »
;)
Recenzent: Estijana
Tytuł: Cichy wielbiciel Autor: Olga Rudnicka Liczba stron: 440 Ocena: 5/6 Data przeczytania: kwiecień 2012 ,,Wie, gdzie mieszkasz, wie, gdzie pracujesz… Stalker wie, jak zniszczyć Twoje życie…. " ,,Uporczywe nękanie nie jest zjawiskiem łatwym do zdefiniowania. Pojęcie stalkingu określa si... więcej »
Olga Rudnicka to młoda polska autorka, z którą już nie raz miałam przyjemność. Zazwyczaj z takim samym skutkiem – fajnie się czytało, ale okropnie przewidywalne było lub się nie doczytało do końca. Łatwo jest się chyba więc domyślić z jakim nastawieniem podchodziłam do „Cichego wielbiciela”. Ale!... więcej »
Julia Rogacka to dziewczyna, jakich wiele. Niedawno zrobiła licencjat z zarządzania i marketingu. Po studiach zamieszkała z dwiema koleżankami z roku, z którymi świetnie się dogaduje. Ma dwoje kochających ją rodziców oraz stałego partnera, Pawła, który co prawda przez pracę przebywa więcej w rozj... więcej »
"Cichy wielbiciel" jest książką inną niż pozostałe dzieła Olgi Rudnickiej. Jest to bowiem powieść psychologiczna, poruszająca problem stalkingu czyli uporczywego nękania, prześladowania, nachodzenia ofiary. Główną bohaterką jest Julia Rogacka, młoda, ładna dziewczyna. Pracuje ona w jednym z salon... więcej »
Są autorzy, których się po prostu boimy. Rzecz jasna nie ich samych w sobie, lecz ich twórczości. Czytamy pozytywne recenzje, poznajemy coraz szersze grono ich fanów. Boimy się sięgnąć po książki przez nich napisane, ponieważ wysoko stawiamy poprzeczkę. I obawiamy się, że nastąpi rozczarowanie, ż... więcej »
Julia Rogacka jest zwyczajną, młodą dziewczyną. Skończyła studia, wynajmuje mieszkanie z dwoma koleżankami, ma satysfakcjonującą pracę, kochających rodziców i zapracowanego chłopaka. Gdy któregoś dnia, zupełnie bez okazji dostaje bukiet kwiatów jest przekonana, że ukochany chciał zrobić jej niesp... więcej »
Zastanawialiście się kiedyś na tym, że jedna sekunda może zaważyć na całym Waszym życiu? Jedna decyzja, jeden gest. Julia Rogacka nad pewno nad tym nie myślała, miała pracę, przyjaciółki i chłopaka. Była szczęśliwa. Z powodu zaspania do pracy, jej życie legło w gruzach. Zaczęła otrzymywać kwia... więcej »
Stalking
Recenzent: Aga25
Olga Rudnicka w swej nowej kompozycji postanowiła poruszyć nietypowy a zarazem dość trudny i nieprzyjemny temat. Czym jest stalking możemy przeczytać w książce bądź znaleźć wytłumacznie w każdej wyszukiwarce więc nie będę skupiała nad wyjaśnianiem pojęcia. Byłam ciekawa tematu oraz całej hi... więcej »
"Cichy wielbiciel" autorstwa Olgi Rudnickiej to książka, która ostatnio zabrała mi kilka dobrych godzin życia, ale nie żałuję ani sekundy z nią spędzonej. Przyznaję, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, ale na pewno nie ostatnie. Tytuł może kojarzyć się z jakimś Harlequinem, ... więcej »
Kolejne podejście do polskiej literatury, tym razem o wiele bardziej udane. Julia lubiła swoje dotychczasowe życie. Mieszkanie wynajmowane z przyjaciółkami, stała praca, która, choć niezbyt ambitna, odpowiadała jej, od pewnego czasu była też w związku i choć ze względu na charakter pracy Pawła... więcej »
Dwudziestopięcioletnia mieszkanka Poznania Julia Rogacka, ukończyła studia i pracuje w jednym z salonów sieci komórkowej. Jest atrakcyjną blondynką, ma fajnego chłopaka Pawła, kochających rodziców i przyjaciółki, które są jednocześnie jej współlokatorkami. Można powiedzieć, że jest zwyczajną dzi... więcej »
Cichy wielbiciel
Recenzent: liszka.82
Stalking- dręczenie psychiczne i niszczenie emocjonalne... Facet żyje urojeniami, nie docierają do niego słowa dziewczyny- on i tak wszystko rozumie po swojemu. Dąży do jednego celu-zdobycia jej na wyłączność, bez skrupułów. Przez takiego psychola Julia traci pracę, przyjaciół i nie wiele brakowa... więcej »
Dodali do kolekcji
agnieszkap
Castiel
bruxa
Paulaaaa
Kama15
Juliab3
Trinity801
MelaniaJ
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!