Ciemno, prawie noc Joanna Bator

Okładka Ciemno, prawie noc
autor:
Joanna Bator
wydawnictwo:
WAB
data wydania:
Październik 2012
ISBN:
9788377476284

Opis

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie
przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańcze..go „syna", Jerzego Łabędzia. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji.

W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Oto zwyciężczyni nagrody Nike – Joanna Bator. Jej kryminał „Ciemno, prawie noc” został wybrany jako najlepsza powieść roku 2013. O czym właściwie napisała pani Bator i czy książka rzeczywiście zasługuje na miano najlepszej powieści? Akcja „Ciemno, prawie noc” dzieje się w Wałbrzychu. W dolno... więcej »
Spodziewałem się, że będzie to powieść naprawdę dobra, jednakże autorka prześcignęła moje oczekiwania. Wykreowała niesamowitych bohaterów z główną postacią Alicją na czele - rzadko kiedy w trakcie czytania spotyka się tak realistycznych bohaterów. Ponadto "Ciemno, prawie noc" wyróżnia się niepo... więcej »
Ta książka czekała na swoją kolej ponad dwa miesiące, ale wreszcie się doczekała. Na kindlowym stosiku mam jeszcze kilka pozycji, ale jak to u mnie bywa wybór padł na literaturę polską. Niezmiennie królują u mnie polscy autorzy i autorki. "Ciemno, prawie noc" to opowieść trudna do sklasyfikowa... więcej »
Dodali do kolekcji
monica
olciasok
Amie
Nancy
kasandra
martitka10
kwiatka82
Leilla_24
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!