Ciemność płonie Jakub Ćwiek

Okładka Ciemność płonie
autor:
Jakub Ćwiek
wydawnictwo:
Fabryka Słów FK
data wydania:
2008
ISBN:
9788375740325

Opis

SPRZEDAŻ OD 04-07-2008! Jest tylko jedno takie miejsce: Katowice Główny. Bezdomni mówią o nim umieralnia. Dla Wybranych to jedyny azyl. Ciemność zagląda nam w oczy. Sama wybiera sobie ofiary, a potem � zaczyna płonąć... Wybrany przez Ciemność musi podjąć grę. Zepchnięty na samo dno, znajdzie swoje miejsce tylko wśród bezdomnych z katowickiego dworca. To właśnie spotkało Natkę, studentkę kulturoznawstwa, gdy pewnego dnia pomyliła tramwaje i została napadnięta. Z pomocą przyszedł jej tylko b..iednie ubrany starszy mężczyzna. Dziewczyna nie mogła nic podejrzewać... Chcąc się odwdzięczyć, nieświadomie wzięła na siebie cudze przekleństwo. I zapłonęła Ciemność...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Niesamowita! To moje pierwsze spotkanie z twórczością Jakuba Ćwieka i nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem. "Ciemność płonie" przypomina mi książki Stephena Kinga - niesamowity klimat i bardzo realistyczne sytuacje, oraz epizody z Egzorcysty ( tylko bez happy endu...). Dobrze, ze nie mieszkam w p... więcej »
Trafiam czasem na książkę, która jest tak sugestywna, fabuła tak wpleciona w rzeczywistość, że zaczynam łapać się na tym, że tracę rozeznanie w tym co realne a co stanowi wytwór wyobraźni twórcy. Tak też podziałała na mnie książka Jakuba Ćwieka. Trudno tę powieść sklasyfikować, najbliżej jej chy... więcej »
Ciemność Płonie przypomina, dlaczego tak bardzo boimy się ciemności i dlaczego powinniśmy się jej bać. Ukazuje jakie demony mogą czaić się pod jej skrzydłami, kwestionuje istnienie Boga i pozbawia nadziei księdza egzorcystę. Jednak nie to jest najważniejsze. To jedynie szczegóły, z którymi spotka... więcej »
Bezdomni to osoby które możemy spotkać prawie wszędzie. Każdy z nich trafił z różnych spraw, które przebiegły inaczej niż powinny. Wcześniej mieli rodzinę, dobrą pracę, pieniądze dom a teraz, zupełnie nic. Cudem udaje im się łyknąć jeszcze ciepłej kawy nie wspominając już o miękkim łóżku. Bohate... więcej »
Rewelacja
Recenzent: Zakladka
Historia sama w sobie jest zachwycająca. Oryginalność i pomysłowość autora, odgrywają tu kluczową rolę. Świetnie oddany został też sam klimat dworca. Wulgaryzmy czy panujący zewsząd smród i bałagan są na porządku dziennym. Styl mimo swej lekkości, ma w sobie coś męczącego i odwracającego uwagę. M... więcej »
Zapraszam na mój blog, na którym znajdziecie recenzję w/w książki: http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-ciemnosc-plonie-jakub-cwiek/ więcej »
Dodali do kolekcji
Kobaltowa
Giwi
marrchew
nana_chan
Hoppipolla
Ensis
Thomash
kropki
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!