Cień wiatru Carlos Ruiz Zafón

Okładka Cień wiatru
autor:
Carlos Ruiz Zafón
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2010
ISBN:
9788374955805

Opis

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnal..eźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Do książki podchodziłam raczej z dystansem. Bowiem miano bestsellera i ogromna ilość sprzedanych egzemplarzy często nie jest odzwierciedleniem wartości książki. „Cień wiatru” to poruszająca opowieść o młodym chłopcu... więcej »
  Cień wiatru
  Recenzent: Meme
  Pamiętam jak dziś, jak wypożyczałam tę książkę. Dużo innych lektur znajdowało się na mojej liście „muss lesen ”. Lecz duża liczba pozytywnych komentarzy na temat powieści, słyszana przeze mnie ostatnimi czasy, sprawił... więcej »
  Carlos Ruiz Zafon co jakiś czas "wpadałam" na to nazwisko. Przeglądając różne strony z książkami wszędzie widziałam to nazwisko hiszpańskiego pisarza. Dowiedziałam się ,że jego książki tłumaczone są na wiele języków i... więcej »
  Dni mijały, książka leżała, a ja w biegu testów czytałam ją bardzo pomału. Fakt, że gdybym czytała szybciej, z pewnością byłabym oczarowana bardziej niż jestem, ale faktu nie zmienię, oczarowana jestem, ale nie do gra... więcej »
  Cień wiatru
  Recenzent: luolina
  Pamiętacie pierwszą książkę, która Was oczarowała? Która wzbudziła w Was przywiązanie do czytania, otwarła przed Wami bezkresny świat fantazji, świat literatury? Na pewno słyszeliście już kiedyś nazwisko Zafón. Roz... więcej »
  Nie będę oryginalna, publikując recenzję “Cienia wiatru”. Mimo wszystko to zrobię, abyście mogli poznać moje odczucia związane z tym bestsellerem :) Myślę, że większość zna treść tej książki. Opis na okładce ro... więcej »
  Godna polecenia
  Recenzent: alsi28
  Na początku nie byłam zachwycona, zaczynałam i odkładałam na później, po jakimś czasie zupełnie zostawiłam na półce...aż pewnego dnia wpadła w moje ręce Gra Anioła, po przeczytaniu tej książki wiedziałam już, że Cień ... więcej »
  Gdy leżałam w łóżku i kończyłam „Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet” już się zastanawiałam, po jaką książkę sięgnę następnie. Czekało na mnie dużo pozycji, które musiałam przeczytać w pierwszej kolejności z tej bezrad... więcej »
  Na amen
  Recenzent: GNOM_PE
  Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Wciąga "na amen". Jak zaczniesz czytać, nie wstaniesz dopóki nie skończysz. więcej »
  ,,Zdusiłem palcami płomień świec i dałem Bei znak, żeby milczała.Chwyciła mnie za rękę i spojrzała z pytaniem w oczach. Pod naszymi stopami słychać było powolne kroki Fumero. Zaprowadziłem Beę do pokoju i nakazałem, ż... więcej »
  Dodali do kolekcji
  gosiaw
  floks
  Lilia
  Inqba
  zosiulek
  normajeane
  vanin
  Nesene
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Ubrana była w suknię koloru kości słoniowej, a w oczach miała zapowiedź świata.

  Dodane przez sandra_katarzyna

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!