Córka kata Oliver Pötzsch

Okładka Córka kata
autor:
Oliver Pötzsch
wydawnictwo:
Esprit
data wydania:
2011
ISBN:
9788361989639

Opis

Krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau dochodzi do serii brutalnych morderstw na dzieciach. Na ciałach ofiar wytatuowane są czarnoksięskie symbole – mieszkańcy miasta widzą w nich dzieło Szatana. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Akuszerka, Marta zostaje oskarżona o konszachty z diabłem i uznana za morderczynię, jednak kat, który ma za pomocą tortur wymóc na niej zaznania, nie wierzy w winę kobiety. Razem z córką Magdaleną i miejskim medykiem Simonem prowadzi ..śledztwo na własną rękę. Trop prowadzi bohaterów przez ponury labirynt dzielnic biedoty, wygodne salony miejscowej elity i tajemnicze lochy z czasów ostatniej wojny. Czy Jakub Kuisl będzie zmuszony w majestacie prawa zamordować niewinną kobietę? Ile jeszcze dzieci będzie musiało zginąć, żeby przerażająca prawda wyszła na jaw?

[źródło: http://www.esprit.com.pl/index.php/s/karta/id/176]

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wojna trzydziestoletnia dobiegła swego końca. Długotrwała i wyniszczająca. Spowodowana przyczynami natury religijnej. Bawarskie miasteczko Schongau nadal podnosi się z popiołów. Zagrożenie epidemią, ciągły konflikt z konkurencyjnym miastem Augsburg, możliwość wykluczenia z szlaku handlowego... do... więcej »
Czasami miło jest przenieść się do przeszłości. I za pomocą lektury być świadkiem rzeczy, których nie dane było nam oglądać. Nawet jeżeli są to czasy niewyobrażalnych tortur i polowań na czarownice. Czasy gdy leczono za pomocą ziół, a kawa była szatańskim napojem. W taki właśnie czasy zabiera nas... więcej »
Historia przodków Olivera Pötzscha jest bardzo intrygująca. Jest on bowiem potomkiem jednej z najsłynniejszych rodzin katów(Kuislów) , żyjących w Bawarii pomiędzy XVI a XIX w. Akcja powieści rozgrywa się krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau. Pracujący w pobliż... więcej »
Siła strachu- Oliver Potzsch „Córka kata” Autorem książki jest Oliver Potzsch, pochodzący ze sławnej w Niemczech w XVII i XVIII wieku rodziny katów. Historia rodziny i znalezione dokumenty, książki oraz zdjęcia stały się kanwą do napisania kryminału historycznego pod tytułem „Córka kata”. Jest ... więcej »
Nie mam wątpliwości, że większość ludzi żyjących współcześnie słyszała o instytucji kata, a jego rola i zawód choć kojarzą się krwawo, nie przynoszą złych skojarzeń. Jestem również przekonana, że większość z nas nigdy nie zastanawiała się, jakie predyspozycje, nazwijmy je psycho zawodowymi, musia... więcej »
„Gdy człowiek przychodzi na świat. Broni się rękami i nogami – i robi to samo, gdy musi odejść.” Kolejny raz złapałam się na tym, że oceniam kiążkę po okładce. Powiem szczerze, że to, co widnieje na pierwszej stronie lektury: „Córka kata” jest niesamowicie interesujące, oraz zwraca uwagę czy... więcej »
"My sieroty mamy oczy dookoła głowy. To oszczędza nam ciosów." Oliver Pötzsch urodził się w 1970 roku. Pracuje jako autor programów dla bawarskiego radia i telewizji. Jest potomkiem Kuislów, którzy od XVI do XIX wieku byli najsłynniejszą dynastią katów w Bawarii. Aktualnie mieszka w Monachium. ... więcej »
Córka kata to na prawdę zaskakująca pozycja. Przede wszystkim, ogromne brawa dla autora za jego styl pisania i sposób przekazywania treści. Mimo że akcja książki rozgrywa się w XVII wieku, wcale tego nie czułam. Czasami zapominałam nawet że są to odległe czasy. Nie znalazłam tutaj niezrozumiałych... więcej »
Syn Kata
Recenzent: Nyx
Sięgając po "Córkę kata" miałam nadzieję na bardzo dobry kryminał (a może nawet thriller) dziejący się w XVII-wiecznej Bawarii. Tytuł brzmiał szalenie intrygująco, a znaleziona w Internecie informacja, że Oliver Pötzsh jest najprawdziwszym potomkiem rodziny Kuislów - katów, o której pisze tylko p... więcej »
„Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem.” Jonathan Carroll — „Kraina Chichów cz.2” Chyba... więcej »
W okresie wieków XVI do XIX w Niemczech istniała najsłynniejsza dynastia katów. Jej potomkiem jest Olivet Pötzsch, który w swej książce „Córka kata” postanowił opisać dzieje Jakuba Kuisla, jednego z rodu słynnych wykonawców wyroków śmierci. Tym samym powstała ciekawa i wciągająca opowieść o ka... więcej »
Autor: Oliver Potzsch Tytuł: "Córka kata" Wydawnictwo: Esprit Stron: 480 Ten tytuł chodził za mną od dłuższego czasu „Córka kata” O. Potzscha przede wszystkim urzeka barwną okładką – przedstawia dziewczynę, w której włosy wpleciono czaszki. Skojarzenie wybiega tu do profesji ojca ty... więcej »
Miażdżenie kości, tortury, ścinanie głów to codzienność Jakuba Kuisla. Mężczyzna wykonuje zawód kata w niewielkiej niemieckiej miejscowości o nazwie Shongau. Z zadawania cierpienia innym oraz handlu leczniczymi ziołami utrzymuje swoją pięcioosobową rodzinę. Bohater nie czerpie jednak satysfakcji ... więcej »
Jest rok 1624. W małej, spokojnej, niemieckiej mieścinie Schongau wyłowione zostaje z rzeki ciało dwunastoletniego chłopca. Rany kłute wskazują, że został on zamordowany. Na jego plecach wymalowany został tajemniczy symbol, który każe mieszkańcom miasteczka myśleć, że za zbrodnię odpowiedzialna... więcej »
Akcja książki rozpoczyna się po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. Autor książki „Córka kata” przenosi nas do siedemnastowiecznego miasteczka o nazwie Schongau i wtajemnicza w życie rodziny katowskiej. Jakuba Kuisla poznajemy gdy ten ma zaledwie 12 lat i jako mały chłopiec pomaga ojcu , jed... więcej »
Pamiętam, że pierwszą rzeczą, na jaką zwróciłam uwagę przy okazji tej książki, była okładka. Chociaż może nie ma w niej nic nadzwyczajnego, to jednak ma w sobie coś, co skłoniło mnie to tego, aby się nią zainteresować. Czasem jednak okładki nas zwodzą, zapowiadają ciekawą historię albo mrożący kr... więcej »
„Mamy martwego chłopaka ze znakiem czarownic na plecach i siarką w kieszeni. Jako główną podejrzaną mamy akuszerkę, której ktoś ukradł alraunę. I mamy bandę osieroconych dzieciaków, które wiedzą więcej, niż chcą powiedzieć. Przecież to nie ma żadnego sensu!” [s. 93] Życie kobiety w XVII nie by... więcej »
XVII wiek. Przenosimy się do Bawarii. Mieszkańcy Schongau są wstrząśnięci serią morderstw dzieci. Wszystkie ofiary miały na plecach tajemnicze tatuaże... Okazuje się, że jest to znak czarownic. Nikt nie chce, żeby sytuacja sprzed kilkudziesięciu lat się powtórzyła, więc trzeba szybko znaleźć i uk... więcej »
XVII wiek. Przenosimy się do Bawarii. Mieszkańcy Schongau są wstrząśnięci serią morderstw dzieci. Wszystkie ofiary miały na plecach tajemnicze tatuaże... Okazuje się, że jest to znak czarownic. Nikt nie chce, żeby sytuacja sprzed kilkudziesięciu lat się powtórzyła, więc trzeba szybko znaleźć i uk... więcej »
Znajdujemy się w Schongau, bawarskim miasteczku. To tutaj wraz z rodziną mieszka kat Jakub Kuisl, na którym spoczywają obowiązki nie tylko zabijania, skazanych na śmierć, ale także torturowania tych, którzy według pisarza sądowego i rajców, na to zasługują. Nie ma on prostego życia, gdyż wykonyw... więcej »
Akcja rozgrywa się w bawarskiej miejscowości – Schongau, krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej. W mieście zaczynają dziać się złe rzeczy. Najpierw niesiony zostaje przez nurt rzeki mały chłopiec, który krótko po wyciągnięciu go na brzeg umiera. Podobny los spotyka kolejne dzieci. Każde z... więcej »
"Możliwe, że nawet sam diabeł bał się schongauskiego kata." Oliver Pötzsch od lat pracuje jako autor programów bawarskiego radia i telewizji. On sam jest potomkiem Kuislów, którzy od XVI wieku byli najsłynniejszą dynastią katów w Bawarii. Mieszka z rodziną w Monachium. Wojna trzydziestoletn... więcej »
Do recenzji tej książki ciężko mi się zabrać z jednego, prostego powodu: nie mam pojęcia od czego zacząć! Ale zacznę chyba od mojego niewyobrażalnego zachwytu nad tą pozycją. Tak ogromnego, że postanowiłam nawet dodać nową kategorię do mojego systemu oceniania, "książki wyróżnione". Połowa XVI... więcej »
Po licznych recenzjach - w większości pozytywnych, przyszła pora i na mnie bym zasiadła do "Córki kata" i zaczytała się w świecie nakreślony przez Oliver'a Potzsch'a. Co z tego wyszło? A takie bajki... Historia opowiada losy Jakuba Kuisla - kata, który przez torturowanie i wymierzanie kary utr... więcej »
Oliver Pötzsch, ur. 1970 r., od lat pracuje jako autor programów dla bawarskiego radia i telewizji. On sam jest potomkiem Kuislów, którzy od XVI do XIX wieku byli najsłynniejszą dynastią katów w Bawarii. Mieszka z rodziną w Monachium.* Brzmi ciekawie, prawda? A co powiecie na to, że pan Pötzsch ... więcej »
„Córka kata” była powieścią, która wyruszyła ze mną na trzy wakacyjne podróże, ale dopiero przy ostatniej, nie do końca zaplanowanej, została przeczytana. Czasami bywają chwile w życiu bibliofila, że ma on na półce (lub w narniowej szafie) powieści nietknięte, długo czekające na swoją kolej. Zaw... więcej »
:)
Recenzent: jasmin79
Skusiłam się na tę książkę, bo zaintrygował mnie jej tytuł oraz nota wydawcy, a także piękna okładka. Jednak, gdy wzięłam ją do rąk i przeczytałam kilkanaście stron już wiedziałam, że to nie jest książka dla mnie. Niemniej jednak doczytałam ją do końca jako, że nie mam w zwyczaju porzucać książe... więcej »
Po przeczytaniu wielu pochlebnych recenzji o Córce kata, bardzo chciałam się z nią zapoznać i wreszcie mi się udało. Liczyłam na naprawdę dobrą powieść, która wciągnie mnie do swojego świata i nie będzie chciała wypuścić. Po zakończeniu wojny trzydziestoletniej, w jednym z bawarskich miast docho... więcej »
Rzadko kiedy czytam książki o zabarwieniu historycznym. Najczęściej są to te dotyczące I lub II wojny światowej. Ten czas interesuje mnie najbardziej. Wcześniejsze epoki wystarczą mi na lekcjach historii. Mimo tego zainteresowała mnie „Córa kata” – thriller historyczny. Książka to debiutancka ... więcej »
W ostatnich latach w Niemczech bardzo łatwo zaobserwować modę na powieści historyczne. Czytelnicy ze szczególnym zainteresowaniem sięgają po książki, których fabuła rozgrywa się na niemieckich ziemiach. W ten sposób łączą przyjemność czytania z pasjonującą lekcją lokalnej historii. Nic więc dziwn... więcej »
Dodali do kolekcji
Fashionpart
anek7
kamyk1001
tiwoli
zuzankawes
iziu08
Kobaltowa
tempestad
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!