Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Okładka Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
autor:
Małgorzata Gutowska-Adamczyk
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2011
ISBN:
9788310116031

Opis

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów. Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie. Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malow..niczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów. Wstąpiłam do cukierni Pod Amorem. I nie żałuję. Tu współczesność i przeszłość splatają się jak warkocz drożdżowej chałki. Jest w niej wszystko, co lubię: słodycz miłości, gorycz zdrady, pokręcone ludzkie losy, tajemnice z przeszłości i pierścień, i mumia, i jagodzianki. Czekam na ciąg dalszy, bo apetyt został niezaspokojony. A ja jestem książkowym łasuchem. DOROTA WELLMAN, dziennikarka TVN, autorka programu ?Czytam, bo lubię? To porywająca saga z wielką historią w tle. Barwna, napisana z wyczuciem, a przy tym wciągająca.
ROBERT BRUTTER, scenarzysta seriali ?Ranczo? i ?Rodzina zastępcza? MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Jest autorką powieści: ?110 ulic?, ?220 linii?, ?Niebieskie nitki?, ?13. Poprzeczna?, ?Wystarczy, że jesteś? oraz ?Serenada, czyli moje życie niecodzienne?, była też scenarzystką serialu ?Tata, a Marcin powiedział??.
Mieszka z mężem ? reżyserem Wojciechem Adamczykiem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą i Neską w Warszawie-Aninie. Autorka jest laureatką nagrody ?Książka Roku 2008?, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść ?13. Poprzeczna?.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Dosyć długo zwlekałam z napisaniem co myślę o tej książce. Dlaczego?Po pierwsze musiałam trochę ochłonąć (tzn. nie ma tam jakiejś takiej akcji szalonej, ale...coś w niej było takiego...), po drugie już tyle opinii o niej czytałam, że musiałam ułożyć w swojej głowie- swoją własną, po trzecie sama ... więcej »
  W końcu z czystym sumieniem i wyrobionym pełnym zdaniem na temat książki "Cukiernia pod Amorem" mogę zasiąć do napisania recenzji. Powieść polskiej autorki - Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk - dostałam od portalu www.nakanapie.pl, gdzie to byłam jedną z laureatek konkursu na opisanie swojego ulubio... więcej »
  To książka ciepła, opowiadająca o silnych, mądrych kobietach, które pokazuje w różnych pokoleniach, na różnych etapach ich życia. Dając do zrozumienia, że każda z nas borykała się, boryka i borykać będzie z emocjami, wątpliwościami, przeciwnościami losu. Mężczyźni w tej książce są jakby drugoplan... więcej »
  Wszędzie ostatnio głośno o Cukierni. Wszyscy czytają, wszyscy chwalą. Postanowiłam więc sama przekonać się, w czym tkwi fenomen "Cukierni pod Amorem". Akcja powieści toczy się w dwóch przedziałach czasowych. Przeskakujemy z końca XIX wieku na koniec XX wieku. Oba wątki są ze sobą oczywiście po... więcej »
  O Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk do tej pory nie słyszałam. Może to dlatego, że do tej pory pisała książki dla dzieci, a ja takowych już nie czytam. Z okładki dowiedziałam się, że autorka powieści otrzymała nagrodę za „Książkę roku 2008” za powieść „13. Poprzeczna”, co na pewno jest osiągnięciem... więcej »
  Muszę przyznać, że po książkę autorstwa Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk sięgnęłam przez czysty przypadek. Wszystko za sprawą pani Agaty, która jakiś czas temu poprosiła mnie o zrecenzowanie najbardziej znanej powieści tejże autorki. Cukiernia pod Amorem przedstawia nam historię dziewczyny, kt... więcej »
  Muszę przyznać, że bardzo trudno jest pisać o książce, którą czytali nieomal wszyscy, a jak już przeczytali to poczuli nieprzepartą chęć aby ją zrecenzować. Jeszcze gdybym miała odmienne zdanie od ogółu recenzentów to byłoby łatwiej. Ale niestety podobnie jak znakomita większość moich poprzednik... więcej »
  „Cukiernia Pod Amorem” to smakowita czytelnicza uczta składająca się z wybornych składników. Po pierwsze –odpowiedni klimat, po drugie – dbałość o szczegóły po trzecie oraz czwarte - odrobina pikanterii i dobrze utkana historia. Jeżeli dodać do tego apetyczne cukiernicze wypieki i całą paletę bar... więcej »
  Po wielu pozytywnych recenzjach Cukierni pod Amorem nie mogłam się doczekać kiedy zacznę ją czytać. Historia z dawnych czasów to coś dla mnie. Niestety po przeczytaniu pierwszych rozdziałów zawiodłam się. Przy niektórych momentach chciałam przeskoczyć dalej bo były takie nudne. Ale mam zasadę że... więcej »
  Małgorzata Gutowska – Adamczyk ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze na obecnej Akademii Teatralnej w Warszawie, uczyła polskiego i łaciny. Jest autorką wielu powieści dla młodzieży, a także scenarzystką serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. Pani Małgorzata zadebiutowała jako pisarka dla dorosłych o... więcej »
  „Cukiernia pod Amorem” zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. W podróż do nie tak znowu odległej, aczkolwiek nieznanej nam epoki. Historia ta ma swój początek, a może raczej koniec, zależy czy patrzeć z perspektywy poznawania losów kolejnych bohaterów czy tez może zgodnie z chronologią zdarzeń, w... więcej »
  Zapewne wielu z nas, bierze współczucie, czytając lub oglądając stare filmy kiedy to małżeństwa były łączone tylko i ze względu na warstwę społeczną. W dzisiejszych czasach byłoby to niedorzeczne. Mamy prawo zakochać i poślubić kogo tylko chcemy, nie ważne czy jest to osoba biedna czy bogata. Nie... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jotgol
  alegruszka
  rosamund
  FreeSoul
  Surinder
  SleepingBeauty
  deadbishop
  sophia2703
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!