Cyfrowa twierdza Dan Brown

Okładka Cyfrowa twierdza
autor:
Dan Brown
wydawnictwo:
Sonia Draga
data wydania:
2010
ISBN:
9788375081985

Opis

Gdy najbardziej technologicznie zaawansowana maszyna NSA do łamania kodów napotyka tajemniczy szyfr, którego nie jest w stanie złamać, agencja wzywa głównego kryptologa, Susan Fletcher, piękną i zdolną panią matematyk. Udaje jej się odkryć coś, co zatrzęsie posadami szefów NSA. Agencja staje się zakładnikiem... szantażowanym nie bronią czy bombą, ale szyfrem tak genialnie skomplikowanym, że mógłby sparaliżować amerykański wywiad. Susan, stawiając czoła burzy kłamstw i przerażających tajemnic, wal..czy dzielnie, by uratować agencję, w którą zawsze wierzyła. Zdradzona przez wszystkich, odkrywa w pewnym momencie, że toczy bój nie tylko o swój kraj, ale o swoje życie, a nawet o życie ukochanego mężczyzny. Z podziemnych korytarzy władzy, poprzez drapacze chmur w Tokio, aż po katedry w Hiszpanii, rozpoczyna się desperacki wyścig z czasem. Jest to walka o przetrwanie - bitwa decydująca o zniszczeniu niewyobrażalnie genialnej formuły matematycznej, mogącej zaburzyć równowagę władzy.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dan Brown jest znany głównie z tego, że napisał " Kod Leonarda da Vinci", ale czytał ktoś z Was "Cyfrową twierdzę"? Przeczytałem ją i naprawdę uznanie dla autora za tak dobrą i przemyślaną książkę. Cała akcja toczy się wokół tytułowej cyfrowej twierdzy. NSA, szpiegowska agencja amerykańska, wpa... więcej »
Oto pierwsza powieść Dana Browna! Czy jest tak dobra jak "Anioły i Demony", która ostatnio podbiła moje serce? A tak właściwie, to o czym jest ta książka? Śledzimy tu losy NSA, tajnej agencji rządowej, która konstruuje potężny superkomputer, pozwalający złamać każdy szyfr. Dzięki niemu amerykańsk... więcej »
Akcja rozgrywa się w w kwaterze głównej NSA, która zajmuje się przejmowaniem i rozwiązywaniem szyfrów. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa postanawia ułatwić życie pracownikom i konstruuje komputer, który potrafi odszyfrować wiadomość w zaledwie kilka minut. Dzięki TRANSLATOROWI agencja potrafi zapo... więcej »
"Cyfrowa Twierdza" to druga książka Dana Browna, którą miałam okazję przeczytać. Tym razem poznajemy piękną i inteligentną Susan Fletcher pracującą w Krypto, która niespodziewanie zostaje wezwana w sobotę do pracy, jak się okazuje, nie bez powodu. Sprawa jest poważna i może zagrozić działalności ... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
La_Loba
brocha
kmita
Lilia
Inqba
Nermal
Evocati
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Jeśli używasz siły, masz do czynienia z przeciwnikiem. Jeśli przekonasz go, by myślał tak jak ty, będzie twoim sprzymierzeńcem.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!