Czarna Bezgwiezdna Noc Stephen King

Okładka Czarna Bezgwiezdna Noc
autorzy:
Stephen King, King Stephen
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2011
ISBN:
9788376593586

Opis

kryminał i sensacja > horror i thriller
"Czarna bezgwiezdna noc" to zbiór 4 opowiadań mistrza grozy Stephena Kinga, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę - ciemną stronę każdego z nas.
"Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy..." napisał Wilfred Leland James bohater pierwszego mrocznego opowiadania, zatytułowanego "1922".
Kiedy jego żona Arlette proponuje sprzedanie domu i przeprowadzkę, spirala morderstw i szaleństwa zaczyna się nakręcać. Tess, bohaterka ko..lejnego opowiadania dostrzega obcego w sobie samej, gdy zgwałcona i porzucona na śmierć, zaczyna obmyślać zemstę na swoim oprawcy. Humorystyczne, choć najbardziej nieprzyjemne opowiadanie ukazuje Harry'ego Streetera, który zawiera pakt z diabłem i tym samym ratuje się od raka. Ostatnie Dobre małżeństwo definitywnie się kończy, gdy Darcy Anderson odkrywa obcego wewnątrz swojego męża, kiedy on wyjeżdża w kolejną podróż służbową.
Podobnie jak opowiadania zebrane w tomach "Cztery pory roku oraz "Czwarta po północy", "Czarna bezgwiezdna noc" dowodzi, że Stephen King to mistrz długich opowieści.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Opowiadanie zagraniczne
  Stephena Kinga chyba nie trzeba przedstawiać. Należy do wybitnych pisarzy a każdy, kto uwielbia powieści grozy przeczytał już, chociaż jedną jego książkę. Ja przeczytałam jedną trzecią twórczości, ale nigdy nie trafiły w moje ręce opowiadania. Dopiero po zakupie „Czarnej bezgwiezdnej nocy” miałam... więcej »
  "Czarna Bezgwiezdna Noc"
  Recenzent: Ksiazkowka
  Znasz to uczucie? Gdy ze snu budzi Cię delikatny dotyk na skórze szyi? Lekki niczym muśnięcie ptasiego piórka i jednocześnie elektryzujący, wprawiający w przyjemny dreszcz niemal na całym ciele. Nie otwierając oczu uśmiechasz się niby to do siebie, ale tak naprawdę do osoby, która leży obok. Tylk... więcej »
  Dla kogoś, kto w ciągu kilku ostatnich lat przeczytał niemal wszystko, co King napisał, każda nowa książka jest na wagę złota. Czekam na taką niecierpliwie i pochłaniam ją tak szybko, jak wygłodniały człowiek obiad. Wspominam przy tym zawsze moje początki z literaturą tego Pana, gdy nieświadomie ... więcej »
  W każdym człowieku ukrywa się morderca, pierwotny pierwiastek, który wywołuje w ludziach potrzebę zabijania. Z odrobiną dobrej woli i samozaparcia może nigdy nie ujrzeć światła dziennego i na zawsze pozostać w ukryciu. Może, ale nie musi. Wystarczy jedno nieodpowiednie słowo, wydarzenie, a nawet... więcej »
  "Czarna bezgwiezdna noc" to najnowszy zbiór opowiadań mistrza horroru. Jednak biorąc w swoje ręce tę książkę możemy się mocno zdziwić, gdyż zapewne większości z Was opowiadania kojarzą się z krótką formą. Dlatego też ten zbiór bardziej przypomina minipowieści. Tomiszcze zawiera 4 właśnie takie mi... więcej »
  Czarna bezgwiezdna noc to "cztery minipowieści ukazujące ciemną stronę ludzkiej natury". W książce znajdują się opowiadania pod tytułem "1922", "Wielki Kierowca", "Dobry interes" oraz "Dobrane małżeństwo".Wszystkie te historie mają zbrodnie za element wspólny. I tak, w "1922" poznajemy mężczyznę... więcej »
  Dodali do kolekcji
  wonder_woman
  Agnieszka1851
  Mila27
  kasandra
  patrikijaa
  wasilka
  tarantino
  Leilla_24
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!