Czarnoksiężnik z archipelagu Ursula K. Le Guin

Okładka Czarnoksiężnik z archipelagu
autor:
Ursula K. Le Guin
wydawnictwo:
PRÓSZYŃSKI i S-KA
data wydania:
2005
ISBN:
9788374692274

Opis

Opowieść o naukach pobieranych przez młodzieńca z wymyślonej krainy u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. Zarazem jest to opowieść realistyczna o kształtowaniu się osobowości, o dorastaniu wśród przeciwieństw, o tym, jak zapalczywa lekkomyślność przeradza się w dojrzałość. Jest to, wreszcie, przypowieść o tym, jak - nie czując upadlającego strachu - pogodzić się z myślą o śmierci.Czarnoksiężnik z Archipelagu to pierwsza z czterech części tetralogii Ziemiomorze. Kolejne części to: Grobo..wce Atuanu, Najdalszy brzeg oraz Tehanu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Gdy o małym chłopcu ze wsi Dziewięciu Olch, który poprzez wywołanie magicznej mgły uratował mieszkańców przed najeźdźcami, usłyszała cała wyspa Gont, zainteresował się nim także czarnoksiężnik imieniem Ogion. Przybył, nadał mu prawdziwe Imię Ged (do trzynastego roku życia dzieci nazywano imienie... więcej »
Muszę powiedzieć, że czytam przede wszystkim fantastykę i rzadko zdarza mi się sięgnąć po coś innego. Bardzo dobrze czuję się w takiej tematyce, a moje czytelnicze wymagania zaspokojone są w każdym względzie. Dlatego wstyd mi się przyznać, że do tej pory nie sięgnęłam po żadną książkę pani Ursuli... więcej »
Pokochałam tę książkę od pierwszej strony, bo opowiada piękną historię, która zapada w pamięć i sprawia, że myśli się o niej w nocy. Obawiam się jednak, że zrobienie z niej lektury nie było dobrym posunięciem, zniechęci tylko do niej młodzież, zbanalizuje ją. Nie jest to prościutkie czytadełko dl... więcej »
Klasyka powieści fantasy! Taki napis zaatakował mnie na tyle okładki w opisie książki. Czy jednak ta pozycja zasługuje na miano klasyki? Ta pozycja opowiada o losach chłopca o imieniu Dunny, który mieszka w niewielkiej wiosce Dziesięć Olch na wyspie Gont. Tam też zafascynowany magią zaczyna pob... więcej »
To moje drugie spotkanie z Ursulą Le Guin. Po powieści Wydziedziczeni, która niestety nie przypadła mi do gustu, Czarnoksiężnik z Archipelagu stanowi niezwykle przyjemną odmianę. Powieść do przeczytania, której będę dziś zachęcać, to pierwszy tom cyklu Ziemiomorze i niekwestionowany klasyk fantas... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
hotaru
castorama
szumo
mary_stuart
vanin
BArtus
ida
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!