Czarownice z Salem Falls Jodi Picoult

Okładka Czarownice z Salem Falls
autorzy:
Jodi Picoult, Picoult Jodi
wydawnictwo:
PRÓSZYŃSKI i S-KA
data wydania:
2008
ISBN:
9788374696616

Opis

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia - musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się.. uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Po raz kolejny moje "spotkanie" z pisarką Jodi Picoult zakończyło się wielkim sukcesem. "Czarownice z Salem Falls" to już trzecia książka amerykanki i na pewno na niej nie poprzestanę, bo ta kobieta ma niesamowity talent oraz dar od kogoś na górze, dzieki któremu rozstacza wokoło swoich dzieł peł... więcej »
  Kolejne spotkanie z panią Picoult zaowocowało tym, że jeszcze bardziej przekonałam się do jej twórczości. Przyznać muszę, że amerykańska pisarka ma coś takiego w swoim stylu, co przyciąga i nawet najbardziej banalną, oklepaną historię czyni wyjątkową. Tym razem bohaterem jest Jack, który właśn... więcej »
  Kiedy zgłaszałam się do wyzwania "Wyciągnięte z półki życie" wyszłam z założenia, że uda mi się przeczytać tylko wymagane minimum - jedną książkę na kwartał. A tutaj? Jeszcze nie minął pierwszy kwartał trwania wyzwania a ja już przeczytałam drugą książkę Jodi Picoult. I znowu jestem pod niesamowi... więcej »
  Od dawna miałam zamiar nadrobić zaległości w czytaniu powieści Jodi Picolult. Okazja nadarzyła się w czasie przymusowego urlopu chorobowego, gdy koleżanka dostarczyła mi „Czarownice z Salem Falls”. Większość moli książkowych zapewne zetknęła się już z powieściami lub chociaż z nazwiskiem Jodi... więcej »
  Moje pierwsze spotkanie z autorką miało miejsce już dość dawno, wtedy zostałam wręcz oczarowana przez jej powieść. Kolejne spotkanie z jej twórczością zakończyło się pozytywnym zaskoczeniem. "Czarownice z Salem Falls" to już moja czwarta powieść Jodi Picoult i z pewnością na niej nie poprzestanę.... więcej »
  O samej Jodi Picoult nie będę dużo pisała. Jest jedną z moich ulubionych autorek, którą odkryłam naprawdę przypadkiem, było to wręcz zakochanie od pierwszego przeczytania. Rok temu do mojej biblioteczki dołączyła jej kolejna powieść: Czarownice z Salem Falls i dopiero teraz doczekała się przeczyt... więcej »
  „Każdy uczynek wraca do człowieka po trzykroć - zarówno ten dobry... jak i zły” „Czarownice z Salem Falls” to moje pierwsze spotkanie z Jodi Picoult i muszę przyznać, że udane. Z początku nie wiedziałam czego mam się spodziewać, lecz już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w fabułę książki... więcej »
  Wyobraźcie sobie taką sytuację... Jesteś zwykłym nauczycielem w zwykłej, prywatnej szkole dla dziewcząt. Masz z nimi bardzo dobry kontakt. Można powiedzieć, że aż za dobry. Pewnego razu przychodzi do Ciebie przyjaciel, który służy w policji. Ale nie przyszedł tym razem "poplotkować i na kawkę", t... więcej »
  Jodi Picoult, chociażby z nazwiska, jest znana wielu ludziom, ma swoje rzesze fanów, a kogokolwiek bym nie spytała o tą autorkę, natychmiast odpowiada mi zachwytem na sam dźwięk jej nazwiska. Przyznam, że długo się zbierałam do przeczytania jakiejkolwiek jej książki. Być może ten napis "bestselle... więcej »
  Czy ktoś kiedykolwiek Wam o coś bezpodstawnie oskarżył? Wiecie jakie to jest uczucie, kiedy musicie zacząć nowe życie z przyklejoną już przez innych "łatką"? Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby ludzie słuchali na nasz temat plotek i według nich nas osądzali, prawda? Ale co mają powiedzieć ludzi... więcej »
  Jest wiele życiowych prawd, wiele aforyzmów, które mówią nam, jak żyć, jednak czy w każdej chwili się one sprawdzają? W życiu nie unikniemy problemów, nawet jeśli nie wiem jak bardzo byśmy się starali. One zawsze nas dopadną. Możemy żyć w różowych okularach i udawać, że wszystko jest OK, ale może... więcej »
  Dużo czasu zabrało mi przeczytanie tej książki. Prawie tydzień, a zwykle, gdy mam czas, lekturę o objętości jakiś 500 stron, zajmuje mi 3-4 dni. Ale z tą było trochę ciężej. Do Salem Falls przybywa Jack St. Bridge. Mężczyzna był kiedyś nauczycielem, jednak oskarżono go o gwałt na uczennicy i p... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jotgol
  Jewel
  Literaturka1988
  ismen
  zDEPPtana
  Nihal
  Ayer
  sypa
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!