Czekolada Joanne Harris

Okładka Czekolada
autor:
Joanne Harris
wydawnictwo:
PRÓSZYŃSKI i S-KA
data wydania:
2009
ISBN:
9788372558688

Opis

Do małej mieściny na francuskiej prowincji, gdzie czas się zatrzymał, przyjeżdża tajemnicza młoda i piękna kobieta z córeczką. Mieszkańcy Lansquenet ze zdumieniem obserwują, jak Vianne z Anouk odnawiają starą piekarnię na rynku, by urządzić tam sklep z czekoladą. W dniu otwarcia właścicielka ofiarowuje zaglądającym do niej ciekawskim takie słodycze, jakie każdy z nich lubi najbardziej, jak gdyby znała ich najskrytsze myśli i pragnienia. Czyżby ta dziwna kobieta była czarownicą?

Słowa kluczowe

Czekolada
Recenzent: nenya89
Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby czekolady. Słodycz, przez wielu uważana za 'poprawiacza' humoru. Idealna na ponury, deszczowy wieczór. Taka jest też książka Joanne Harris. Samotna kobieta z dzieckiem zjawiająca się w małym miasteczku budzi sensację. Zwraca na siebie uwagę nie tylk... więcej »
Książkę czyta się przyjemnie, choć nie od razu wciąga. Zaintrygowała mnie postać Vianne. Już od pierwszej strony ją pokochałam. Nie za charakter czy wygląd, ale za to z jaką miłością odnosi się do swojej córki Anouk. Ciekawi mnie też przeszłość głównej bohaterki, było o niej sporo, ale prawie n... więcej »
Dodali do kolekcji
beatta
arwena
arwen
Cytrynowaaa
Lilia
agatap
threewitches
neko
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!