Czerwień Rubinu Kerstin Gier

Okładka Czerwień Rubinu
autor:
Kerstin Gier
wydawnictwo:
Egmont
data wydania:
2011
ISBN:
9788323734383

Opis

Trylogia Kamieni jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: „wsysa”; jest dowcipna, a zarazem totalnie romantyczna. Pewnego dnia piętnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: ..Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.

Dziennikarze o Czerwieni Rubinu:

Jeśli jakakolwiek powieść może być równie wciągająca, słodka i uwodzicielska jak ciastko czekoladowe - to jest nią nowa powieść Kerstin Gier - Czerwień Rubinu. Niesłychanie apetyczny miks tajemniczego thrilleru, science fiction i romantycznej przygody, które czytelniczki, także powyżej 18 roku życia najprawdopodobniej połkną za jednym posiedzeniem. Augsburger Allgemeine Zeitung

Ta powieść może z powodzeniem konkurować ze Zmierzchem. Ale mamy tu do czynienia z czymś zdecydowanie więcej niż historia miłosna. Te prawie 400 stron połyka się nie zauważając kiedy. Westfalische Rundschau

Gdy otworzymy tę książkę, po prostu nie da się jej zamknąć! Fantastycznie romantyczna, inteligentna, i – dzięki Bogu! – dopiero pierwsza z tej emocjonującej Trylogii podróży w czasie. Daisuki

Czerwień Rubinu jest absolutnie uzależniająca – dzięki Gwendolyn, która jest taką cudownie zwyczajną dziewczyną, średnio inteligentną, średnio piękną, pełną wątpliwości co do samej siebie. Nie – w sumie to dzięki Gideonowi z jego ciemnymi lokami, który w dżinsach wygląda bosko i umie posługiwać się sztyletem jak prawdziwy mistrz. Nie – to dzięki Kerstin Gier, która już wcześniej dała nam kilka bestsellerów dla dorosłych dziewcząt… Pani Gier , czy mogłaby Pani pospieszyć się z pisaniem? Badische Neueste Nachrichten

Bestsellerowa autorka Kerstin Gier napisała romantyczną i dowcipną powieść, która wciąga czytelniczkę bezpowrotnie. Prawdziwie obezwładniające. Kolnische Rundschau

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Science fiction
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży zagraniczna
  Wyobraźcie sobie, że całe Wasze życie zależy od obliczeń wykonanych przez nieżyjącego naukowca. I choć pomyłka nie powinna mieć tu miejsca, może się jednak zdarzyć. Co, jeśli do przeliczeń wkradł się jakiś błąd? Jeśli cały czas trwaliście w błogiej nieświadomości, zupełnie nieprzygotowani do prze... więcej »
  Podróże w czasie to nieczęsto spotykany motyw w książkach. Podjęła się go niemiecka pisarka, Kerstin Gier, która ma na swoim koncie książki dla starszych czytelników, tłumacząc w wywiadach, że wampirów jest po prostu ostatnimi czasy za dużo. Święta racja, dlatego też z ogromnym entuzjazmem zabrał... więcej »
  Współczesny Londyn. Gwendolyn mieszka wraz z swoją dość liczną i jednocześnie zwariowaną rodziną. Jej matka i rodzeństwo jedynie korzystają z dłużej gościny. Jej babka oraz rodzina kuzynki skrywa pewną tajemnicę. Wśród tej linii drzewa genealogicznego pojawia się gen, który umożliwia osobie nim o... więcej »
  Główną bohaterką jest Gwendolyn, niczego nieświadoma podróżniczka w czasie. Ma kuzynkę, która urodziła się w tym samym dniu co ona - Charlotta. To właśnie jej - Charloccie, wszyscy przypisują dar. Obie dziewczyny mają mdłości, gdy nagle okazuję się, że to Gwendolyn przeniosła się w dawne czasy. K... więcej »
  Kerstin Gier to autorka powieści dla kobiet. Jej Trylogia czasu odniosła wielki sukces, a wydana 2011 roku w Polsce "Czerwień rubinu" uzyskała wiele pozytywnych recenzji. Właśnie ze względu na opinie i interesujący opis zdecydowałam się zakupić tę pozycję. Jeśli wierzyć tym wszystkim rewelacjom, ... więcej »
  “Czerwień rubinu” jest pierwszą częścią „Trylogii czasu”. Jej autorką jest Kerstin Gier która pisze także pod pseudonimami Jule Brand i Sophie Berard. Studiowała psychologię komunikacji i edukację biznesową. W 1995 roku zaczęła pisać powieści dla kobiet. Jej pierwsza książka „Mężczyźni i pozostał... więcej »
  Charlotta w każdej chwili może skoczyć w czasie. Charlottę trzeba pilnować. Charlotta będzie wiedziała co ma robić. Te i wiele innych podobnych zdań słyszy Gwendolyn przez większość swojego życia, dlatego gdy sama zaczyna się czuć nieswojo nie może uwierzyć, że to jednak ona posiada gen umożliwi... więcej »
  Czy chcielibyście podróżować w czasie? Choć raz cofnąć się w przeszłość? Mieć możliwość zmiany biegu historii? Mieć możliwość poznania kogoś, kto was intryguje? Zobaczenia, tego co naprawdę się kiedyś działo? Ja bym chciała. Ale mnie nie jest to dane. Taką szansę ma Gwendolyn, główna bohaterka ,,... więcej »
  "Czerwień rubinu" jest książką o której ostatnio jest właściwie najgłośniej na blogach z recenzjami książkowymi. Ja kupiłam tą książkę tuż po premierze jednak cały czas jakieś czynniki kazały mi odłożyć ją na dalszy plan. Odkładałam tak i odkładałam, aż wreszcie gdy zobaczyłam, że w internecie ... więcej »
  Podróże w czasie są dość rzadko spotykane w książkach. Nigdy nie czytałam powieści o tej tematyce i być może dlatego trochę sceptycznie podchodziłam do „Czerwieni Rubinu”. Było to zbędne, gdyż Kerstin Gier ma ogromny talent pisarski, a jej książkę z całą pewnością mogę zaliczyć do moich ulubionyc... więcej »
  Trylogia czasu, pochłonie każdą sekundę, każdą minutę, każdą godzinę. Zaplącze myśli, te teraźniejsze, oraz te które już dawno minęły. Nigdy nie wiadomo, czy żyjemy w teraźniejszości, czy może przyszłość została już zaplanowana, a my tylko powtarzamy pewne „stare” schematy? Czerwień Rubinu wciąg... więcej »
  Pierwszą część "Trylogii Czasu" poznałem dzięki wielu pozytywnym recenzjom z różnych blogów. Obok takich "ochów" i "achów" nie można przejść obojętnie, więc od razu postanowiłem ją przeczytać. Rozpoczyna się niewinnie: Gwendolyn chodzi do szkoły, obgaduje chłopaków ze swoją przyjaciółką i ma niez... więcej »
  Na samym wstępie informuję, że nie znajdziecie tutaj obiektywnej oceny, bo po prostu się nie da. Jest to niemożliwe, przynajmniej w moim wypadku. Niezwykła umiejętność opowiadania historii, którą Kerstin Gier pokazała w "Czerwieni Rubinu", całkowicie pochłonęła moje serce, a nawet du... więcej »
  Pewnego październikowego dnia na świat przychodzą dwie dziewczynki. Charlotta i Gwendolyn to dorastające razem kuzynki. Charlotta od zawsze przygotowywana jest do tego, z czym będzie musiała się zmierzyć w przyszłości. Uczy się języków obcych, historii, tańca, fechtunku. Między szesnastym, a sie... więcej »
  Kerstin Gier to niemiecka autorka, która pisze także pod pseudonimem Jule Brand i Sophie Bérard. Jej książki utrzymują się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Studiowała edukację biznesową i psychologię komunikacji, aby później próbować swoich sił w wielu miejscach pracy. Jednak odnalazła... więcej »
  Niemal każdy, przynajmniej raz w życiu, pomyślał „co by było, gdybym mógł cofnąć się w czasie?”. Ile rzeczy można by w ten sposób zmienić? Do jakich złych zdarzeń nie dopuścić? Jak bardzo zmieniłby się nasz świat, gdyby podróże w czasie były możliwe? Pewnego dnia, piętnastoletnia Gwen, odkrywa... więcej »
  Czas, czas, czas... Tak wiele się o nim mówi, lecz tak naprawdę nie zdajemy sobie do końca sprawy z jego upływu. Nie zauważamy, jak szybko upływają sekundy, minuty, potem godziny, które zamieniają się w dni, wreszcie lata. Ludzie coraz częściej skupiają się na teraźniejszości, przyszłości. Snują ... więcej »
  Podróże w czasie? Owszem, poproszę… Charlotta, główna bohaterka, od kilku dni miewa mdłości. Jej rodzina z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym cofnie się w czasie, bo wszyscy wierzą, że to ona odziedziczy wyjątkowy gen, który umożliwia cofanie się w przeszłość. Za to jej kuzynka, Gwen... więcej »
  Raz na jakiś czas chyba każdego nachodzi chęć na coś „lżejszego” do poczytania. Po ciężkim dniu pracy, między trudniejszymi książkami, czy po prostu dla relaksu - powieść Kerstin Gier „Czerwień rubinu” to pozycja idealna, aby się odprężyć. Mamy tu wszystko – zagadki, romanse i… podróże w czasie! ... więcej »
  Książka zupełnie mnie zaskoczyła. Gdybym wiedziała, że jest aż tak świetna nie zaczęłabym jej czytać dopiero wieczorem prawie przysypiając(tak, wiem popełniłam straszny błąd). Już po kilku stronach zrozumiałam, że muszę się rozbudzić i czytać całą noc. Kilka kółeczek wokół pokoju i mogłam czytać.... więcej »
  Podróże w czasie. Kto o nich nie marzy? Jednak kiedy Gwendolyn odkrywa, że to ona jest nosicielką genu, a nie jej przygotowywana to tego od dziecka kuzynka, jej świat staje na głowie. Historia podróżników w czasie sięga daleko wstecz. Jednak nie jest to "przeskakiwanie" dla przyjemności, a dl... więcej »
  Nigdy nie czytałam książki o podróżach w czasie. Nigdy nie lubiłam tej tematyki. I za każdym razem, kiedy proponowano mi taką w bibliotece, obrzucałam ją pełnym pogardy spojrzeniem. Zmieniło się to, kiedy usłyszałam o pewnej książce. Nosiła ona tytuł „Czerwień Rubinu”. Przeczytałam opis... więcej »
  „Rubin to początek, lecz i zakończenie.” Już wielokrotnie podkreślałam jak chciałabym przenieść się w przeszłość. Wehikuł czasu, ach marzenie...Ale Gwendolyn Sheperd bohaterka tej oto powieści nie potrzebuje wehikułu wystarczy odziedziczony przez nią po przodkach gen podróży w czasie. Kuzy... więcej »
  „Wiem,że istnieją rzeczy na niebie i ziemi, których nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Ale być może nadajemy tym rzeczom zbyt wielkie znaczenie, zajmując się nimi tak mocno.” Zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do bestsellerowych powieści młodzieżowych i w przypadku 'Czerwieni Rubinu' nie... więcej »
  Po książkę sięgnęłam z wielkim zapałem. Spotkałam się z mnóstwem pochlebnych opinii. Teraz już wiem dlaczego. Cała książka kręci się wokół szesnastoletniej Gwendolyn. To waśnie z jej perspektywy poznajemy całą sytuację. Dziewczyna pochodzi z dość specyficznej rodziny. Każdy jej członek wier... więcej »
  Kerstin Gier - autorka powieści dla kobiet. Sukces Trylogii Czasu z dnia na dzień zrobił z niej jedną z najlepiej sprzedających się pisarzy niemieckojęzycznych.W swoim dorobku ma kilkanaście tytułów. Aktualnie mieszka wspólnie z mężem i synem w okolicach Bergische Land. Towarzyszy im kot. Tryl... więcej »
  Kerstin Gier to autorka książek pisząca też pod pseudonimami Jule Brand i Sophie Bérard. Dzięki sukcesowi „Trylogii Czasu” stała się jedną z najlepiej sprzedających się pisarzy niemieckojęzycznych. W „Czerwieni rubinu” nie ma żadnych zombiaków, wampirów,wilkołaków, wróżek, czy aniołów, za to są p... więcej »
  Wracasz pieszo do domu. Pogoda całkiem ładna, ale jakie to ma znaczenie? Nic szczególnego się nie dzieje. To po prostu kolejny, zwyczajny dzień, ale czy na pewno? Przyspieszasz kroku, bo jesteś bardzo zmęczony, i jedyne, o czym teraz marzysz, to powrót do domu. Idziesz, aż tu nagle.. skurcz żołąd... więcej »
  Szesnastoletnia Gwendolyn prowadzi zwyczajne i ustatkowane życie, które diametralnie się zmienia. Jak piszą w Kronikach Strażników, osoba posiadająca gen podróży w czasie, między szesnastym, a siedemnastym rokiem życia, pierwszy raz odwiedzi przeszłość. Rodzina Gwendolyn jest święcie przekonana, ... więcej »
  Tym razem wyjątkowo zacznę od okładki, która, jak dla mnie jest idealna, nie tylko z wyglądu, ale także z samej formy. Jest na tyle sztywna, by łatwo się nie zniszczyć i na tyle miękka, by nie przeszkadzać w czytaniu. Naprawdę zachęca, by książkę wziąć do ręki, nie to co przy okazji niektórych in... więcej »
  Podróże w czasie fascynują chyba niemalże każdego. Mnie w każdym razie na pewno i od dawna. Nie wiem, od kiedy dokładnie, być może zafascynowana serią Diany Gabaldon zaczęłam szukać tej tematyki w literaturze – a muszę przyznać, wiele jej nie znalazłam. Nic więc dziwnego, że na słynną trylogię Ke... więcej »
  Miałam to szczęście, że pierwszy tom trylogii czasu autorstwa Kerstin Gier, wpadł mi w ręce, gdy na rynku były już wszystkie trzy. „Czerwień Rubinu” wciągnął mnie już na pierwszych swych stronach na tyle, że od razu kupiłam „Błękit szafiru” i „Zieleń Szmaragdu”. Słusznie obawiałam się, iż skończę... więcej »
  „- Nie bójcie się, opętani ezoteryczną manią pseudonaukowcy i fanatyczni wielbiciele tajemnic nie gryzą.”** Żyjesz sobie spokojnie w swoim normalnym świecie. Uczysz się lub pracujesz. Twoje dni są takie same, a ten na pewno nie zapowiadał się inaczej. Żadnych znaków czy ostrzeżeń, że nagle ... więcej »
  Kerstin Gier to niemiecka autorka pisząca powieści dla kobiet. "Niemoralna superoferta" w 2005 roku przyniosła jej nagrodę Delia dla najlepszej powieści kobiecej roku. Jednak największą popularnością cieszy się Trylogia Czasu opowiadająca o przenoszeniu się w czasoprzestrzeni. Gwendolyn to sze... więcej »
  Książka wciąga od pierwszych stron. Dosłownie. Pierwsze strony sprawiają, że chcesz czytać dalej. Jak zaczniesz, skończysz czytać dopiero na ostatniej stronie. Nie przerwanie. Zachwyca od początku. "Absolutnie wciągający miks tajemniczego thrilleru, SF i romantycznej przygody, który czytelniczki ... więcej »
  ''Czerwień Rubinu'' to pierwsza część Trylogii Czasu. Książka ta jest bardzo dobra i ciekawa, tylko tak naprawdę akcja rozpoczyna się mniej więcej w połowie, ale nie narzekajmy ;) Kerstin Gier miała tak dobry pomysł na napisanie książki że czapki z głów. Tyle barwnych postaci, takie piękne op... więcej »
  Podróżowanie w czasie - fajna rzecz, prawda? Któż z nas nie chciałby choć raz wrócić do swej przeszłości i naprawić popełnione błędy albo cofnąć się, powiedzmy, sto lat wstecz i zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie? Gdybym nie słyszała na każdym kroku o tym, że podróże w czasie nie są możliwe do zr... więcej »
  Kerstin Gier stworzyła wspaniałą trylogię, zachwyciła mnie swoim lekkim i łatwym stylem pisania. Pierwszy raz spotykam się z powieścią o takiej tematyce. Zawsze to były wampiry, wilkołaki i czarownice, a tu autorka miała wspaniały i oryginalny pomysł stworzenia książki o podróżach w czasie. ... więcej »
  “Czerwień rubinu” to pierwsza część “Trylogii czasu”, która stała się międzynarodowym bestsellerem. Całkiem niedawno głośno było o tej serii na blogach i z pewnością zna ją wielu z Was. Osobiście czytałam mnóstwo pochlebnych recenzji i opinii zachęcających do sięgnięcia po to dzieło. Tak też zrob... więcej »
  Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam. A gdzie konkretnie znajduje się Gwendolyn, w czasie gdy w tajemniczy sposób rozpływa się w powietrzu? Tego nie wiadomo. Zupełnie nieprzygotowana do podróży pomiędzy epokami nastolatka może cofnąć się zarówno do wieku dwudziestego jak i znacznie dalej. Dl... więcej »
  Trylogia Czasu cieszy się nie małą popularnością. Od razu podbiła serce Czytelników, nie tylko w Niemczech. Niezwykłe przygody dwojga podróżników w czasie, niesamowity wątek miłosny, ale także wpleciony humor, czynią z tych książek wspaniałą lekturę. Nie ma się więc co dziwić, że trylogia Kersti... więcej »
  Od dłuższego zabierałam się za tą książkę, więc gdy wpadła w moje ręce w bibliotece, czym prędzej zaczęłam czytać. Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z moją opinią. ;) Charlotte od dziecka była przygotowywana do podróżowania w czasie, zamiast spędzać czas na zabawie, uczyła się języ... więcej »
  Gwendolyn ma szesnaście lat, dwoje rodzeństwa, oddaną przyjaciółkę w klasie i lekko dziwaczną rodzinę. Z dnia na dzień dowiaduje się, że jest obdarzona genem podróży w czasie. Drugim podróżnikiem jest niejaki Gideon - bezczelny, arogancki, choć bosko przystojny młodzian, który tajną misję zacho... więcej »
  "Czerwień rubinu" jest swego rodzaju fenomenem. Wszyscy zachwalają tę serię, a negatywną opinię na jej temat bardzo ciężko jest znaleźć. Piękna okładka, intrygujący opis - zapowiadała się świetna lektura, która ani trochę mnie nie rozczarowała. „- Gotowa, Gwendolyn? - zapytał w końcu. Uśmiechn... więcej »
  „Czerwień rubinu” to pierwszy tom Trylogii Czasu Pani Kerstin Gier. Książka ta sprawiła, że autorka stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych niemieckich pisarek. Jej książki utrzymują się na światowych listach bestsellerów. Gwendolyn Shepherd wychowuje się w dość ekscentrycznej rodzinie... więcej »
  W piątek miałam okazję zaszaleć z zakupami. Na mojej półce znalazły się trzy nowe książki, w tym "Czerwień rubinu" Kerstin Gier. Podobno jako jedyna autorka niemiecka utrzymuje na listach bestsellerów swoje wszystkie książki. Przyznam, że dla mnie zaskoczeniem był fakt, że pani Kerstin jest Niemk... więcej »
  Trylogia Czasu, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont to prawdziwy literacki hit ostatnich lat. Seria ta podoba się chyba wszystkim, niezależnie od wieku czy upodobań czytelniczych. Nie tylko ciekawi przepiękną grafiką, ale także intrygującym opisem. W końcu, podróże w czasie to temat, kt... więcej »
  Przeczytałam kilka opinii na temat tej książki. Każdy polecał, super książka, oceny również wysokie, więc z ciekawości po nią sięgnęłam. Niestety bardzo się zawiodłam. Przeczytałam całość z racji tego, że nie odkładam książek w połowie. Historia w ogóle mnie nie wciągnęła, główna bohaterka jest s... więcej »
  Kerstin Gier – niemiecka pisarka, tworząca również pod pseudonimami Jule Brand i Sophie Bérard. Autorka powieści dla kobiet i młodzieży. Największy sukces przyniosła jej Trylogia Czasu. Gwendolyn Shephard jest zwyczajną szesnastolatką, pochodzi jednak z zupełnie niezwyczajnej rodziny. Jak się ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Nivell
  Etreinte
  Sallymy
  FreeSoul
  Kobaltowa
  Kobra94
  MirandaKorner
  cassandra9891
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!