Dallas'63 Stephen King

Okładka Dallas'63
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376489674

Opis

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedyego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry'ego Dunninga, dostaje wypracowanie - makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej o..sobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry'ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna..

Wkrótce potem przyjaciel Jake'a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake'owi szaloną - i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną - misję ocalenia Kennedy'ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswald i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake'a - życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

Dallas '63 to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Stephen King to bez wątpienia najbardziej znany i popularny pisarz naszych czasów. Nie ma chyba bowiem miejsca na całym świecie, w którym nie znano by twórczości "króla grozy". Pisarz, którego wielbią miliony i tyleż samo osób go nienawidzi. Bez wątpienia jest to jednak twórca, który swymi ks... więcej »
Do lektury podchodziłam ze sporymi obawami. Po pierwsze dlatego, że pozytywne opinie powodowały, że moje oczekiwania tylko rosły. Po drugie – bo szczerze nie znoszę historii o podróżach w czasie. Z tego względu przez pierwsze sto stron brnęłam jak przez bagno… a potem wylądowałam w szarym, ameryk... więcej »
Wyobraź sobie, ze możesz cofnąć czas, co byś wtedy zrobił, czy zrobiła, czy wyraźnie zadziałał, czy może powstrzymałbyś jakieś wydarzenie, ważne, lub potencjalnie małoznaczące w dziejach kraju, świata, a może po prostu własnego życia? Tak często życzymy sobie tej magicznej, boskiej wręcz mocy z... więcej »
Ile razy chciałeś cofnąć czas? Czy myślałeś wtedy, że nawet najmniejsza zmiana może całkowicie przeobrazić cały świat? Słyszałeś o efekcie motyla, o delikatności i kruchości życia? Kto powiedział, że nie można zakochać się jeszcze na 15 lat przed swoimi narodzinami? Wiele lat temu w jakiejś ... więcej »
Chyba każdy człowiek kojarzy Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Już niekoniecznie musi znać całą jego historię, postać, prowadzoną politykę, wystarczy to, że był prezydentem Stanów Zjednoczonych i zginął w zamachu. Na dobrą sprawę tyle wiedziałam zanim przeczytałam Dallas '63. Mieszkam w Polsce, nie ... więcej »
Już od bardzo dawna powieści Stephena Kinga nie powinny i chyba nie są kojarzone tylko z horrorem. Właściwie to już jego trzecia powieść „Rage” (nigdy niewydana w Polsce) nie była horrorem sensu stricto. „Dallas’63″ jest powieścią o podroży w czasie i konsekwencjach zmian w historii. Nasza ingere... więcej »
Dallas'63
Recenzent: alison2
Na początek proponuję mały eksperyment. Załóżmy, że wcale nie przeczytałam jednego z najnowszych dzieł Stephena Kinga. W sumie wydaje się to dość proste – skoro nie sięgałam po jego książki przez tyle lat, mogłam nie robić tego wcale. King, określany jest mianem pisarza grozy, a ja niekoniecznie ... więcej »
Stephen King jest określany mianem mistrza horroru i większość jego powieści to potwierdza, a wiele z nich doczekało się również ekranizacji. Jednak w dorobku autora można znaleźć nie tylko literaturę grozy, a historia o zabójstwie prezydenta Kennedy’ego jest tego przykładem. Tutaj King posłużył ... więcej »
11/22/63
Recenzent: skrzatix
Mój apetyt na wydaną w zeszłym roku książkę Stephena Kinga rósł przez długi okres czasu, zanim nareszcie udało mi się ją wypożyczyć z biblioteki, ale moja cierpliwość została solidnie wynagrodzona rewelacyjną i długą lekturą. Tym razem pisarz ochrzczony mianem mistrza grozy odsuwa na bok owy wiz... więcej »
Stephena Kinga chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest bowiem autorem około pięćdziesięciu powieści, z czego chyba wszystkie stały się światowymi bestsellerami. Nie inaczej jest z Dallas '63. Jack Epping jest 35-letnim nauczycielem angielskiego w amerykańskim liceum. Prowadzi również zaję... więcej »
Dodali do kolekcji
Cropka
kasandra
Ag_VS
Leilla_24
mohawk
ksiazniczka
enga
vivien
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!