Dama kameliowa Alexandre Dumas

Okładka Dama kameliowa
autorzy:
Alexandre Dumas, Aleksander Dumas
wydawnictwo:
Biblioteka Akustyczna
data wydania:
2010
ISBN:
9788361445623

Opis

XIX - wieczna Francja. Małgorzata Gautier, paryska kurtyzana, ma licznych wielbicieli. Jej klientami są panowie z wyższych sfer. Pewnego dnia poznaje młodego i przystojnego Armanda Duvala. Oboje zakochują sie w sobie. Jednak związek z kobieta lekkich obyczajów może zaszkodzić mężczyźnie w karierze. Małgorzata na prośbę ojca Duvala porzuca ukochanego, kłamiąc, że już go nie kocha. Życie jest okrutne dla młodej dziewczyny. Zapada ona na gruźlicę, a jej dni są policzone. Zrozpaczony Armand w dniu śm..ierci ukochanej dowiaduje się, co było przyczyna ich rozstania.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W ramach nadrabiania zaległości z klasyki światowej sięgnęłam ostatnio po powieść „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa syna. Powieść powstała w połowie XIX wieku a jej fabuła oparta jest na autentycznej historii paryskiej kurtyzany Marii Duplessis i jej romansu z autorem książki. Utwór ten był wiel... więcej »
,,Jestem tego przekonania, że nie można stworzyć żadnej kreacji, nie poznawszy dobrze ludzi, podobnie jak nie można mówić jakimkolwiek językiem, nie nauczywszy się go wprzódy. Nie mam jeszcze lat, w których się tworzy - zadowalam się więc opowiadaniem." Na ,,Damę Kameliową" Aleksandra Dumasa ... więcej »
Muszę przyznać, że uważam Damę kameliową za absolutne arcydzieło. Przyjmuję ją zupełnie bezkrytycznie. No, może mam dwa zastrzeżenia: powieść jest zdecydowanie za krótka i, niestety, nie ma kontynuacji. Aleksander Dumas (syn) oparł powieść na prawdziwych przeżyciach opisując swój romans z Marie D... więcej »
Powszechny sąd głosi, że kocha się pomimo czegoś, a nie za coś. Idea wydaje się być szlachetną i piękną, ale czy zawsze możliwą do realizacji? Nie każda historia miłosna kończy się przecież happy endem. Bywają i takie, które kończą się źle, żeby nie powiedzieć - tragicznie. Uczucie może nie przet... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
apolonia
jr
banan
LadyTalia
czytelnik
mary_stuart
meredith
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!