Dawca Lois Lowry

Okładka Dawca
autor:
Lois Lowry
wydawnictwo:
Media Rodzina
data wydania:
2003
ISBN:
9788372780775

Opis

W świecie Jonasza wszystko jest doskonałe: nie ma bólu, przemocy ani cierpienia, nie trzeba podejmować decyzji ani dokonywać wyborów. Nie ma też barw, muzyki ani uczuć. Obowiązuje tu ścisły regulamin, którego nikt nie waży się łamać. Każdy zna przypisaną mu rolę w społeczeństwie i wykonuje ją perfekcyjnie. Dwunastoletni Jonasz ma właśnie otrzymać swoją i rozpocząć szkolenia. Wtedy dowiaduje się czegoś, co nim wstrząsa i burzy tak mozolnie wypracowany ład jego świata.

Słowa kluczowe

WYŁĄCZYĆ WSPOMNIENIA Jakim byłby świat pozbawiony kolorów ? Wszystko jest bezbarwne. Możesz sobie wyobrazić, że nigdy nie doświadczyłeś dotyku słońca na skórze lub śniegu na policzkach ? Cudownie byłoby nie doświadczyć nigdy bólu, ale czy także miłości ? W takim świecie liczy się nade wszytko j... więcej »
Gdy myślę o książkach dla dzieci przed oczami od razu pojawiają się pozycje takie jak "Kubuś Puchatek" A. A. Milen'a, "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carroll'a, "Muminki" Tove Jansson'a czy wiele innych, które kojarzę z czasów swojej beztroskiej młodości. Jednak mimo wielu różnic, obowiązkowym ... więcej »
Dzieciństwo Jonasza właśnie dobiega końca. Chłopiec kończy dwanaście lat, tym samym wkraczając w świat dorosłych. Każdy dwunastolatek podczas uroczystej ceremonii otrzymuje przydział do pracy, która według Starszyzny najbardziej będzie do niego pasowała. Starszyzna nigdy się nie myli, gdyż dzięki... więcej »
Co byście powiedzieli na świat pozbawiony bólu? W którym wszystko jest starannie zaplanowane. W którym nie istnieje coś takiego jak inność lub odmienność? Żadnego urozmaicenia. Ludzie nie mogą podejmować kluczowych dla swojego życia decyzji, takich jak wybór zawodu czy nawet żony lub męża. Wszys... więcej »
Dodali do kolekcji
n1k3
saligia79
hamletta
Alpisa
thepositives
xInvisible
masapare
maczek
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!