Deklaracja Malley Gemma

Okładka Deklaracja
autor:
Malley Gemma
wydawnictwo:
Wilga
data wydania:
2010
ISBN:
9788325902384

Opis

A gdybyście wy byli nadmiarami w świecie legalnych ludzi?Gdybyście nie mieli prawa żyć.Gdybyście byli zamknięci w zakładzie dla nadmiarów i nie znali świata za murami.Gdybyście uwierzyli, że nie macie żadnych praw i możecie tylko służyć innym.A gdyby wtedy zjawił się ktoś, kto opowiedziałby wam o prawdziwym życiu.Gdyby przekonał was, że Ziemia jest dla wszystkich ludzi, a wy nie jesteście nadmiarami, skoro ktoś was kocha i potrzebuje?Czy tak będzie wyglądać świat w przyszłości?

Słowa kluczowe

Deklaracja
Recenzent: Susie95
Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie od pierwszej chwili gdy zaczęłam ją czytać. Taka wizja przyszłości naprawdę mnie przeraziła. Akcja książki rozgrywa się w 2140r. Główną bohaterką jest nadmiar Anna, która do ośrodka dla nadmiarów trafiła gdy miała zaledwie 2 lata. Na początku poznajemy ją... więcej »
Deklaracja
Recenzent: Lena173
Kilkakrotnie zdarzyło mi się w życiu rozmyślać na tematy odległe od nas o kilkaset lat. Próbuję sobie wyobrazić ludzi, którzy będą żyli na Ziemi w następnych stuleciach. Ile wojen rozpęta się między państwami na pozór sobie przyjaznymi? Ile istnień zginie zanim wreszcie zrozumiemy co tam naprawdę... więcej »
Deklaracja
Recenzent: fri2go
To jest zupełnie inny świat. Ale nie mniej prawdopodobny od tego, w którym żyjemy. Świat, w którym wynaleziono preparat na nieśmiertelność. Świat, w którym ludzie już nie muszą umierać. Przeludniony świat, w którym nie ma już miejsca dla nowych pokoleń. Świat, który nie ma już prawdziwej przyszło... więcej »
Deklaracja
Recenzent: Twilightowa
Za „Deklarację” chciałam się zabrać już dawno temu, jednak nie mogłam jej nigdzie znaleźć. Wywołała ona we mnie ogromne wrażenie już od pierwszego zdania. Zachwyciła mnie swoją okładką, która była ściśle związana z treścią utworu a zarazem piękną metaforą. Wielu z nas z pewnością zastanawia... więcej »
Chyba najlepiej będzie, jeśli zacznę od okładki, która jest naprawdę niesamowita. Przedstawia ona motyla otoczonego drutem kolczastym. Bardzo mi się spodobała, jest śliczna! W trakcie czytania możemy zauważyć powiązanie okładki właśnie z treścią książki. "Deklaracja" jest to powieść, które... więcej »
Recenzja
Recenzent: Floss
"Gdy świat był podzielony na legalnych i nadmiary" - takie zdanie widnieje na okładce Deklaracji. Co byś zrobił gdyby ludzkość dzieliłaby się na użytecznych i niepotrzebnych? Starałbyś się pomóc pokrzywdzonej stronie? Może uważałbyś to za sprawiedliwy podział? Nie od dziś słyszy się o nietoleran... więcej »
Książka napisana przez Gemmę Malley jest niesamowita, a wizja przedstawionej w niej przyszłości naszego świata – przerażająca i wstrząsająca, bo jaka inaczej mogłaby być? Akcja dzieje się w roku 2140, w Wielkiej Brytanii, w ośrodku Grange Hall. Świat przez te dziesiątki lat niezwykle się zmienił ... więcej »
Przez literaturę młodzieżową w ciągu kilku ostatnich lat przetoczyła się burza, a nastolatki w bardzo krótkim czasie zarzucone zostały powieściami o istotach paranormalnych. Konwencja ta, choć oryginalna i świeża, w bardzo krótkim czasie została wyczerpana. Młodzi czytelnicy potrzebowali czegoś w... więcej »
Wiele autorek często opisuje w swoich dziełach życie w przyszłości, ale najbardziej mnie zadziwiła Gemma Malley. Pisarka opisała życie czternastoletniej dziewczyny, która żyje w 2140 r. Nie bała stawić czoła życiu za kilkaset lat a jej książka ,,Deklaracja” stała się cudowna. Gdy się raz zacznie ... więcej »
Książki o tematyce antyutopijnej zaatakowały księgarniane półki: „Igrzyska śmierci”, „Dobrani”, „Neva”... Jedną z pierwszych takich pozycji jest „Deklaracja” Gemmy Malley – opowieść o świecie w bardzo dalekiej przyszłości, o ludziach żyjących wiecznie i okrutnej Władzy. Ale od początku. W roku 2... więcej »
Z Deklaracją było tak, że po przeczytaniu tak pozytywnych opinii na portalach literackich po prostu nie mogłam nie przeczytać książki o tak zachęcających recenzjach, opiniach, okładce, opisie a nawet przystępnej cenie (chociaż ja akurat na nią pieniędzy nie wydałam, ale dobra wiadomość dla tyc... więcej »
Tytuł/Cykl: "Deklaracja” Autor: Gemma Malley Tom: 1 Wydawnictwo: Wilga Rok wydania: 2010-06-16 Co by było, gdyby nasz świat był podzielony na legalnych i nadmiary? Kim w takim razie my byśmy byli żyjąc w takim świecie? „Nazywam się Anna. Nazywam się Anna i nie powinno mnie tutaj być. Ni... więcej »
„Nazywam się Anna. Nazywam się Anna i nie powinno mnie tutaj być. Nie powinnam istnieć. Ale istnieję. To nie moja wina, że tu jestem. Nie prosiłam się na świat. Ale nie mam przez to prawa czuć się lepsza.”* Wynalezienie leku na Długowieczność to miał być krok do przodu ludzkości – życie wi... więcej »
Ostatniej soboty, zupełnie bez zastanowienia sięgnęłam po "Deklarację". Ostatnimi czasy w zasięgu moich rąk były tylko ciężkie lektury, toteż po zmęczeniu zarówno nauką, jak i czytaniem trudnych powieści, bez entuzjazmu sięgnęłam po tę książkę. Początkowo nieco mozolnie wertowałam strony, lecz... więcej »
Każdy z nas po cichu zastanawia się co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Wielu z nas przeraża ta perspektywa i poprzez zdrowy tryb życia pragnie przeciągnąć tą nieuchronną datę do maksimum. Anna żyje w świecie, gdzie nie ma już tego problemu, gdyż odkryto lek zatrzymujący starzenie się. Lek na... więcej »
Czy wyobrażasz sobie jak by to było być nadmiarem wśród żyjących legalnie ludzi? Być człowiekiem ,a dokładnie jeszcze dzieckiem będącym tak naprawdę nikim? A to wszystko za sprawą leku na długowieczność. Dzięki niemu ludzie przestali chorować i umierać. Wprowadzono deklarację ,którą musiał podpis... więcej »
Gdyby świat został podzielonych na legalnych i nadmiary... Jak wyglądałby świat za kilkadziesiąt lat? Może właśnie tak jak przestawia to pani Gemma Malley? Autorka ukazuje świat w negatywnym świetle. Ludzie wynaleźli lek na Długowieczność. Przez to, że przestali umierać Władze zabroniły posiadani... więcej »
Autor: Gemma Malley Tytuł: "Deklaracja" Wydawnictwo: Wilga Stron: 312 Czy często myślicie o przyszłości świata? O tym dokąd doprowadzi postęp techniczny? Czy człowiekowi uda się ujarzmić choroby, a zaraz potem śmierć? Jak będzie wyglądało życie przyszłych pokoleń? Książek, które próbuj... więcej »
"Deklaracja" to debiutancka powieść Gemmy Malley. Przedstawia ona dość ponurą wizję nie tak dalekiej jak mogłoby się nam wydawać przyszłości. Mamy rok 2140. Wśród ludzi panuje podział na legalnych i nadmiary. Do tej drugiej grupy jest zaliczana nasza główna bohaterka - Anna. Legalni to osoby za... więcej »
„Nazywam się Anna. Nazywam się Anna i nie powinno mnie tutaj być. Nie powinnam istnieć. Ale istnieję.” Jak wyglądałby świat, po wynalezieniu leku na Długowieczność? To proste – planeta zaczęłaby się przeludniać. Dlatego w 2065 roku wprowadzonoby Deklarację, która pozwalała posiadać tylko j... więcej »
Aktualnie nie ma takiej księgarni, w której nie zobaczyłabym jakiejś antyutopii, dystonii, czy innego tworu o podobnej tematyce. Wiele z tych tytułów to nic innego, jak próba wzbogacenia się na żyle złota, czyli pomysłu w niezrozumiały sposób przypominającego „Igrzyska śmierci”. Sięgając po „Dekl... więcej »
Do książki przyciągnięła mnie okładka, bo wydała mi się bardzo głęboka, o ważnym znaczeniu. Przedstawia motyla w kole z drutów, przedstawia zamkniętego motyla. Przyciągniął mnie również do tej książki jej opis. I nie żałuję, że to właśnie tą książkę zdecydowałam się przeczytać i zrecenzować. ... więcej »
Anna jest nadmiarem. Nie ma prawa żyć. Musi pracować i służyć legalnym, aby odpracować Grzech swoich rodziców. Od kiedy wynaleziono tabletki na Długowieczność, na świecie jest za dużo ludzi. Każdy człowiek musi podpisać Deklarację, która mówi o tym, że nie można mieć dzieci, lub złożyć Rezygnację... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje Small Metal Fan : Sięgnęłam po tę książkę ponieważ szukałam czegoś podobnego do "Atrofii". Niestety, "Deklaracja" nie spełniła moich oczekiwań. Podoba mi się pomysł autorki, chociaż mógłby być bardziej rozwinięty. Zakład szkolący na... więcej »
Dzieci z nadmiaru
Recenzent: ignotumque
Wszyscy marzymy o tym, by nie chorować, nie starzeć się, nie cierpieć. Laboratoria na całym świecie pracują intensywnie, by odnaleźć lekarstwa na raka, AIDS i inne zmory ludzkości. Medycyna osiąga niezwykłe postępy w dziedzinie zapobiegania chorobom, rekonstruowania organów, manipulacji komórkami... więcej »
Dodali do kolekcji
opanowana96
monia311295
gabka123
Twilightowa
lunik
Tanashi
MirandaKorner
fri2go
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!