Deszczowa noc (oryg. Mercy) Jodi Picoult

Okładka Deszczowa noc (oryg. Mercy)
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
9788376481296

Opis

Wzruszająca powieść o granicach miłości i lojalności, odwagi i przebaczenia?Życiem Camerona MacDonalda rządzi poczucie obowiązku. Jest szefem policji w małym miasteczku w stanie Massachusetts, zamieszkanym od pokoleń przez członków jednego szkockiego klanu, z którymi wiążą go więzy krwi i honoru. Jednak gdy jego kuzyn, Jamie, zjawia się przed komisariatem z ciałem żony i wyznaje, że własnoręcznie ją zabił, Cam aresztuje go bez chwili wahania, nie bacząc na łączące ich pokrewieństwo. Dla Allie, żo..ny Cama i miejscowej florystki, sytuacja nie jest tak jednoznaczna. Chociaż jest oddana mężowi nad życie, tym razem występuje przeciwko niemu i bierze stronę Jamiego, uwiedziona wizją mężczyzny, który tak bardzo kocha kobietę, że nie jest w stanie odmówić żadnej jej prośbie? nawet tej, by pozbawił ją życia. W tym samym czasie w miasteczku pojawia się Mia, nowa asystentka Allie, do której Cam czuje natychmiastowy, irracjonalny pociąg. Choć policjant jawnie występuje przeciwko Jamiemu, który zabił śmiertelnie chorą żonę, jednocześnie sam zdradza swoją.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Picoult to bez wątpienia autorka, która porusza w swoich powieściach sprawy poważne, niczego nie ukrywa, pokazuje prawdę bez jakichkolwiek ubarwień. Moją pierwszą książką Picoult była "Bez mojej zgody", która bardzo mnie wzruszyła, jednocześnie sprawiając, że Picoult weszła do mojego wąskiego ... więcej »
Czy jeżeli kogoś kochasz, to miarą siły Twojej miłości jest pozwolić tej osobie odejść, czy też o nią walczyć? Czy głęboka miłość może być usprawiedliwieniem dla zabójstwa? Czy cenniejsze jest to w naszym życiu co stałe, znane i sprawdzone, choć już nieco powleczone otoczką nudy, czy też może ... więcej »
Jodi Picoult "Deszczowa noc"
Recenzent: TheDogsBone
Kiedy brałam książkę do ręki miałam wrażenie, że będzie to lekki i przyjemny romans, który odzwierciedla okładka. Nic bardziej mylnego. Mimo że jest to pierwsza powieść Jodi Picoult, z którą mam do czynienia, to wiem z różnych źródeł, że jej książki wcale nie są tak łatwe, jak się wydaje. "Deszcz... więcej »
Dodali do kolekcji
Ania1408
arwenka2222
ismen
CrazyMelone
sandra_katarzyna
czarnulka
fairelafete
katarinalukasiak
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!