Dłonie Małgorzata. Szymańska-Warda

Okładka Dłonie
autor:
Małgorzata. Szymańska-Warda
wydawnictwo:
Ligatura
data wydania:
2005
ISBN:
9788392235309

Opis

Małgorzata Szymańska-Warda jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pisanie obok rzeźby to jej druga pasja. Jest laureatką kilku konkursów literackich (w 1999 roku została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Gęsie Pióro, organizowanym przez miesięcznik literacki AKANT), na podstawie jej opowiadania powstało słuchowisko w Polskim Radiu Wrocław. W 2004 roku zadebiutowała jako bajkopisarka w wydawnictwie Wilga. W 2005 roku wspólnie z malarzem Marcinem Kędzierskim założyła Gr..upę Miejską, która zajmuje się komentowaniem miasta (do obrazów o tematyce miejskiej dokładane są teksty). Jest to opowieść o życiu i problemach młodych artystów, ich walce o przedostanie się na rynek sztuki, walce ze stagnacją i pokusą poddania się ogólnej modzie, pokusą odrzucenia starych wartości. To również opowieść o tym wszystkim, co młodych ludzi związanych ze sztuką otacza ? o kulisach życia współczesnych młodych artystów, o wernisażach i działaniu machiny uczelni artystycznych. Wszystko to służy Autorce za pretekst do ukazania istotnego problemu ? braku komunikacji między artystą a odbiorcą jego sztuki. Na powieść składa się pięć różnych historii, których bohaterkami są młode kobiety ? współczesne artystki związane z Akademią Sztuk Pięknych, żyjące ?na walizkach?, w wynajętych stancjach, wciąż poszukujące dla siebie miejsca w polskiej rzeczywistości. Spotykamy się z pięcioma młodymi kobietami, pięcioma różnymi podejściami do sztuki i pięcioma postawami życiowymi.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Jako absolwentka kierunku artystycznego musiałam sięgnąc po tę książkę. Gdyż zapowiedź jej świadczyła o tym, że przedstawione zostanie w niej specyficzne środowisko osób wywodzących się z tego kręgu, jakże mi znanego. Ich marzenia, twórczość, problemy, wyzwania oraz konflikt pomiędzy artystą a od... więcej »
"Dłonie" to opowieść o pięciu młodych kobietach, których życie łączy się ze sztuką. Są one bardzo zróżnicowane pod każdym względem, mają jednak cechy, które je łączą: bardzo bogate charaktery, skomplikowane życie osobiste, łączność ze światem artystycznym oraz mnóstwo dylematów i pytań, które sie... więcej »
Dodali do kolekcji
opanowana96
kakaja1
bluedress
Kasina
mbutterfly
enga
dorkita
ewkaaaaa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!