Dogonić rozwiane marzenia Elizabeth Flock

Okładka Dogonić rozwiane marzenia
autor:
Elizabeth Flock
wydawnictwo:
Harlequin
data wydania:
2011
ISBN:
9788323877769

Opis

Poruszająca opowieść o tym, jak trudną sztuką jest pogodzenie się z losem, którego czasami nie sposób zmienić.
Każdy dzień Samanthy Friedman jest taki sam. Kiedyś niezależna i odnosząca sukcesy, dziś jest przede wszystkim mamą trójki dzieci. Zajęta wypełnianiem nudnych domowych obowiązków, musi wciąż przypominać sobie, że parę lat temu tego właśnie najbardziej pragnęła. To, co wydawało się spełnieniem marzeń, stało się męczącą codziennością. Odpowiedzialność za podjęte decyzje przytłacza ją.. coraz bardziej.
Cammy, 17-letnia córka Samanthy, przechodzi okres buntu. Poczucie wyobcowania nasila się, kiedy Cammy dowiaduje się, że została adoptowana. Szuka akceptacji, obracając się w podejrzanym towarzystwie. Wszystkie swoje przeżycia opisuje w dzienniku ? poetyckim zapisie bolesnej samotności.
Matka i córka - obce dla siebie, marzą o tym samym. Dla Samanthy ucieczką od rzeczywistości są spotkania z przystojnym nieznajomym, podsycane pragnieniem, by poczuć cokolwiek. Dla Cammy obsesyjne poszukiwania biologicznej matki i wiara, że stworzą udaną rodzinę. W rozpaczliwym buncie sięga po narkotyki i szuka bliskości w przygodnym seksie, by wreszcie nic nie czuć.
Punktem zwrotnym dla Samanthy i Cammy okaże się dzień, który miał niczym nie różnić się od poprzednich. Dzień pełen dramatycznych wydarzeń, które zmienią ich życie na zawsze.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  ,, Czy zdarza ci się, że masz ochotę uciec od swojego życia ? Czy kiedykolwiek przychodzi ci do głowy, że życie nie jest takie jak planowałaś? Czy pragnęłaś czegokolwiek, co by cię przebudziło? ‘’. Może są wśród was takie osoby, które zadają sobie te pytania? Często bywa tak, że zdarzają się ta... więcej »
  Elizabeth Flock napisała poruszającą powieść pt „Dogonić rozwiane marzenia”. Do tej pory nie miałam przyjemności zapoznać się z twórczością autorki. Tym bardziej jest mi miło, że nasze pierwsze spotkanie okazało się być bardzo udane. Powieść jest podzielona na rozdziały, w których poznajemy l... więcej »
  Pierwsze zetknięcie z twórczością Elizabeth Flock i już z pewnością wiem, że nie ostatnie. "Dogonić rozwiane marzenia" to najlepsza powieść psychologiczna jaką w ostatnim czasie czytałam!!! Autorka ma świetny styl, posługuje się rewelacyjnym, prostym, a zarazem bezpośrednim i dosadnym językiem.Sp... więcej »
  Elizabeth Flock jest mocno związana z południem Stanów Zjednoczonych. Tam często bywała w dzieciństwie a potem studiowała na Uniwersytecie Vanderbilta w Nashville w stanie Tennessee. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w magazynie "Vanity Fair". Następnie zamieszkała w San Francisco, g... więcej »
  Spodziewałam się książki łatwej i przyjemnej, przypominającej odrobinę romans lub powieść obyczajową, dostałam znakomitą powieść psychologiczną, która wstrząsa, daje do myślenia i nie pozostawia obojętnym. Czy czuje się zawiedziona? Nie, w żadnym wypadku, mogłabym częściej "zawodzić" się w ten sp... więcej »
  Elizabeth Flock jest amerykańską autorką, która sporą część swojego życia spędziła w Teksasie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Vanderbilta w Nashville trudniła się pisząc artykuły do przeróżnych magazynów, a wiele spośród nich trafiało na pierwsze strony tychże gazet. W chwili obecnej m... więcej »
  „Zdrada to nasz własny wybór”* „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock wyd. Mira rok: 2011 str. 316 Ocena: 5,5/6 „Staliśmy się jedną z tych par, które zawsze nudziły moje współczucie; parą ludzi, którzy nie mają sobie nic do powiedzenia”** Będę modelką. Zostanę stewardesą. Sięgnę... więcej »
  Wychowała się w Connecticut, ale często bywała w Teksasie, gdzie odwiedzała swoich dziadków i krewnych. Ukończyła uniwersytet Vanderbilta w Nashville w stanie Tennessee. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w magazynie "Vanity Fair". Następnie przeprowadziła się do San Francisco, gdzie ... więcej »
  Każdy z nas ma marzenia i cele które chce osiągnąć. Osoby które głośno mówią, że nie posiadają marzeń kłamią. Każdy z nas będąc dzieckiem marzył o tym by zostać kimś wielkim, kimś znanym, kimś sławnym. Niestety nasze życie dość często drwi z nas i sprawia, że weryfikujemy swoje marzenia na potrze... więcej »
  Samantha jest żoną Boba i matką trójki dzieci. Początkowo spełnioną kobietę zaczyna przytłaczać rutyna, każdy jej dzień wydaje się nie różnić od poprzedniego. Dodatkowo mąż staje się coraz bardziej obojętny na jej potrzeby, a także na problemy związane z domem i dziećmi. Kobieta czuje się niedoce... więcej »
  Dzień coraz szybciej umiera za oknem, na uczelni pozorny spokój, a w domu piętrzy się stos cudownych światów, dla których nareszcie mam czas. Zadowolona wybrałam ze sporego stosiku ”Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock i usiadałam w ulubionym fotelu. Książka skusiła mnie swoim zapachem i ok... więcej »
  „Przyglądam się twarzom w tłumie, jakbym próbowała zobaczyć siebie samą.”* Marzycie? Może inaczej zapytam, czy jest tu ktoś kto nie marzy? Nie? Tak właśnie myślałam. Marzenia nas kształtują, wytyczają naszą ścieżkę. Są marzenia duże i te małe, ważne i błahe. W życiu dążymy do ich spełnienia,... więcej »
  Pierwszy rzut na okładkę książki nie mówi nam właściwie kompletnie nic. Można spodziewać się , że będzie to opowieść o miłości za którą gonimy całe życie. Faktycznie jest to opowieść o miłości lecz nie takiej , której moglibyśmy się spodziewać. "Dogonić rozwiane marzenia" to powieść o potrzebie ... więcej »
  „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock Patrząc na okładkę nie wiem zupełnie czym mnie ta książka zaskoczy. Wydaje się prosta w przesłaniu. Ktoś zapewne pragnie poskładać swoje życie, zapewne to kobieta skoro okładka ilustruje ją zdjęciem. Mijam kolejne rozdziały, to co mnie poruszył... więcej »
  Południe Stanów Zjednoczony zawsze odgrywało znaczącą rolę w życiu Elizabeth Flock. Mimo iż wychowała się w Connecticut, w dzieciństwie często odwiedzała rodzinę w Teksasie dzięki czemu przesiąknęła bogatą gawędziarską tradycją Południa. Przed ukończeniem osiemnastego roku życia zapisała się na ... więcej »
  Każdy z nas ma marzenia dotyczące przyszłości: idealny partner, zdrowe, inteligentne dzieciaki, uroczy domek z ogródkiem czy satysfakcjonująca praca. Jednak czasami sprawy wymykają się spod kontroli i nasze plany okazują się się kruszyć jak szkło. Piękne życie wymarzyła sobie Samantha. Kiedyś ... więcej »
  Po wcześniejszej lekturze "Krzyku ciszy" Elizabeth Flock, wiedziałam, że nie pisze ona lekkich i łatwych książek. "Dogonić rozwiane marzenia" to psychologiczna powieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych, które poznajemy oczami Samanthy i jej córki, Cammy. Głównymi bohaterami powieści są pańs... więcej »
  Z lekkim przestrachem podchodziłam do tej pozycji, bo po innej powieści wydanej przez to wydawnictwo (Obudzić szczęście) nie wierzyłam, że jeszcze jakaś inna książka z tego gatunku stanie się lepsza, jednak myliłam się. Dogonić rozwiane marzenia zupełnie jak jej poprzedniczka dała mi chwilę... więcej »
  Elizabeth Flock to jedna z moich ulubionych autorek. Po jej powieści sięgam w ciemno gdyż wiem , że są one gwarancją dobrze spędzonego czasu. Podobnie było z "Dognić rozwiane marzenia"- gdy tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki wiedziałam, że muszę koniecznie ją przeczytać. Nawet nie czytałam op... więcej »
  Dawno już nie miałam styczności z powieścią, która wywołała by u mnie tyle emocji. Historia życia Samanthy Friedman i jej adoptowanej córki Cameron wciągnęła mnie bez reszty. Ale zacznijmy od początku. Samantha, zabiegana matka trójki dzieci, na co dzień załatwia miliony różnych domowych obowi... więcej »
  Dogonić rozwiane marzenia to opowieść o dwóch kobietach – matce i córce, opowiedziana z perspektywy obydwu z nich. Samantha – kura domowa, matka trójki dzieci. W jej Zycie wkrada się monotonia. Wszystko ją przytłacza, męczy, irytuje. Co dzień przecież robi to samo. A przecież zanim to wszystko o... więcej »
  Elizabeth Flock karierę dziennikarską rozpoczęła od pisania tekstów do magazynów„Time” i „People”, które były często publikowane na pierwszych stronach. Pracowała również dla jednej ze stacji kablowych, była korespondentem CBS News i przekazywała bezpośrednie wiadomości z Londynu, Hawany i Hong... więcej »
  „Czy zdarza ci się, że masz ochotę uciec od swojego życia? (…) czy kiedykolwiek przychodzi ci do głowy, że życie nie jest takie, jak to planowałaś? Czy pragnęłaś czegoś, czegokolwiek, co by cię przebudziło?” Kiedyś Samantha była niezależną i ambitną kobietą z tysiącem planów na przyszłość. Wie... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Dewa
  martagieks
  kasandra
  arwenka2222
  kwiatsniegu
  cyrysia
  Bujaczek
  sabinka.t1
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!