Dolores Claiborne Stephen King

Okładka Dolores Claiborne
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376590905

Opis

Thriller psychologiczny będący błyskotliwym studium charakteru i ciemnych stron kobiecej psychiki, literacki triumf Kinga, jego najambitniejsze dzieło. Mieszkańcy Little Tall Island czekali blisko 30 lat, by dowiedzieć się, co przydarzyło się mężowi Dolores Claiborne pewnego dnia latem 1963 roku podczas całkowitego zaćmienia Słońca. Podejrzana o zamordowanie swojej pracodawczyni, bogatej Very Donovan, Dolores niespodziewanie przyznaje się do popełnienia zupełnie innej zbrodni, uparcie jednak dek..larując: "Wszystko, co robiłam, robiłam z miłości". Tak zaczyna się jej niezwykła opowieść..

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Allegro.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -
Swistak.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

„Dolores Claiborne” jest jedną z trzech powieści Stephena Kinga zaliczaną do tzw. „trylogii kobiecej” (obok omawianej w skład owej trylogii wchodzą jeszcze „Gra Gerarda” oraz „Rose Mader”). Książka ta ukazuje histo... więcej »
Kim tak naprawdę jest kobieta? Co robi w cieniu męża? O czym myśli? I co potrafi zrobić w imię miłości? „Największą jędzą na ziemi jest matka przerażona o swoje potomstwo.” – Błyskotliwe studium charakter... więcej »
O Kingu już kiedys słyszałam, jednak jego twórczością zainteresowałam się stosunkowo niedawno. W internecie czytałam m.in.: "mistrz horroru, rzemieślnik i artysta, jeden z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie". W... więcej »
Dodali do kolekcji
wredna_suka
syls
nutkab
pauleena
shamrok
gwell
isabeau
Karinn
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Nadzieja jest istotną częścią ludzkiej natury.

Dodane przez sid12

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!