Dom zbrodni Agatha Christie

Okładka Dom zbrodni
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324588725

Opis

Herkules Poirot postanawia zakończyć karierę detektywa. Wprawdzie przyjaciele nie dowierzają, że decyzja jest poważna, jednak on sam zdaje się do niej ostatecznie przekonany. Postanawia tylko, że zanim odejdzie, pożegna się z zawodem w sposób spektakularny. Oto podejmie dzieło godne wielkiego detektywa i rozwiąże dwanaście nierozwiązywalnych w powszechnym przekonaniu zagadekdwanaście równie słynnych, co zawiłych spraw, które niczym dwanaście prac mitycznego Herkulesa wymagają geniuszu i niemal bo..skich zdolności, by je wyjaśnić.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Z geniuszu i talentu Agathy Christie zdaje sobie sprawę chyba każdy, kto przeczytał choć jedną jej powieść. Uznawana jest ona za mistrzynie kryminałów, zresztą według mnie całkiem słusznie. Oczywiście, zawsze znajdą się ludzie, w których guście nie leżą takie właśnie powieści, jednak zazwyczaj, n... więcej »
Agatha Christie uważa, że na pięć powieści, które są ciężką pracą, jedna jest przyjemnością. Pisanie tej książki należało właśnie do przyjemności. Co więcej, sama autorka twierdzi, że "Dom zbrodni" należy do jej najbardziej udanych i ulubionych książek. Głównymi bohaterami kryminału jest rodz... więcej »
Dodali do kolekcji
Skrawek
gosiaw
lily10
marta_de
Nocena
Lloret
MagdaM
nutkab
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
W niektórych książkach ginie jedna osoba po drugiej - poinformowała mnie z lubością Josephine. W końcu znajduje się mordercę, bo jest jedyną osobą, która zostaje przy życiu. - Josephine, obudź się! To nie powieść kryminalna. Tu są Trzy Szczyty w Swinly Dean, a ty jesteś dziewczynką, która czyta za dużo kryminałów.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!