Dopóki mamy twarze C.S.Lewis

Okładka Dopóki mamy twarze
autor:
C.S.Lewis
wydawnictwo:
Esprit
data wydania:
2010
ISBN:
9788360040928

Opis

Dopóki mamy twarze to niemal nieznane w Polsce arcydzieło C. S. Lewisa, autora Opowieści z Narnii; jego ostatnia powieść, napisana dla dorosłych czytelników. W starożytnej krainie Glome, gdzie czci się krwawą boginię Ungit, dorastają dwie królewskie córki: piękna i tak brzydka, że zakrywa twarz welonem. Gdy na królestwo spadają plagi i nieszczęścia, świątynia Ungit żąda wyboru krwawej ludzkiej ofiary, która ma odwrócić gniew bogini. Ofiara zostanie złożona tajemniczej Bestii, mieszkającej w cieni..u Szarej Góry. Oczy kapłanów Ungit zwracają się na mieszkańców Pałacu…Dopóki mamy twarze to historia miłości, opowieść o walce między rozumem a pierwotnymi siłami, o prawdzie i fałszu, wierze i złudzeniu. To ostatnie słowo jednego z ojców gatunku fantasy jest niewątpliwie wielką literaturą, a zarazem arcydziełem mistrza wyobraźni, powieścią o sensacyjnej akcji, pełną tajemniczości i grozy, historią przykuwająca od pierwszej do ostatniej strony. Książkę można czytać jako wciągającą opowieść o mieszkańcach barbarzyńskiej krainy leżącej w cieniu Szarej Góry, ale także jako opowiedziany na nowo starożytny mit, wieloznaczną historię, która mówi o człowieku - istocie zależnej od swojej cielesności, mściwej i zazdrosnej, a jednocześnie tęskniącej do doskonałości i piękna. To także opowieść o problemie wiary - o tych, którzy uwierzyli i o wątpiących.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W pewnym starożytnym barbarzyńskim królestwie rządzi porywczy król, którego bogowie nie obdarzyli synem. Ma niestety same córki - aż trzy. Jedna nierządnica, druga brzydka, a trzecia przepiękna. Ta brzydka praktycznie wychowuje tę najpiękniejszą, ponieważ matka zmarła przy porodzie. Siostry łączy... więcej »
Po "Dopóki mamy twarze" sięgnęłam parę miesięcy po tym, jak przeczytałam o tej książce na jednym z blogów. Recenzja pewnej dziewczyny (nawet nie pamiętam kto to był) bardzo przyczyniła się do decyzji o zakupie właśnie tej książki. Drugim czynnikiem, który wpłynął na to, że akurat ta powieść znala... więcej »
Autorem książki jest C. S. Lewis, znany przede wszystkim jako twórca „Opowieści z Narnii”. Ja podobnie jak wiele innych osób w Polsce, postrzegałam go głównie jako twórcę powieści wpisujących się w kanon literatury dla dzieci i młodzieży. Jednak zupełnie niesłusznie, bo właśnie książki przeznaczo... więcej »
Już od jakiegoś czasu chciałam przeczytać którąś z książek C. S. Lewisa, która nie byłaby częścią cyklu "Opowieści z Narnii". Kilka lat temu przeczytałam parę pierwszych tomów, ale postanowiłam sięgnąć po jakieś inne dzieło tego pisarza. I tak wybór padł na "Dopóki mamy twarze". Wybór ten okazał ... więcej »
Clive Staples Lewis, autor książki "Dopóki mamy twarze", jest kojarzony przede wszystkim ze słynnym cyklem siedmiu powieści fantasy - "Opowieści z Narnii". Jako, że nie należę do wielbicieli tej serii, postanowiłam zwrócić uwagę na inne dzieło autora, niemalże nieznane w naszym kraju. Zachęciła m... więcej »
twarze
Recenzent: dm1994
Wiem ,że dla większości z was fakt ,że nie czytałam "Opowieści z Narnii" może wydać się dziwny . Jednak nigdy mnie do nich zbytnio nie ciągnęło ,raz chyba próbowałam przeczytać pierwszą część ,ale nie dotrwałam do końca .Dlaczego więc poprosiłam wydawnictwo Esprit o tę książkę ? Sama nie wiem : ... więcej »
Opowieść ta jest reinterpretacją mitu o Psyche i Erosie. Informację o tym znajdziemy w podtytule angielskiego wydania tej ostatniej powieści C.S.Lewisa. W polskim wydaniu znajdujemy to wyjaśnienie dopiero w posłowie. Autora znamy przede wszystkim z sławnego cyklu "Opowieści z Narnii". Tak samo t... więcej »
Autor: C.S. Lewis Tytuł: Dopóki mamy twarze Wydawnictwo: Esprit Stron: 360 Kiedy pierwszy raz zobaczyłam okładkę i tytuł książki C.S. Lewisa wiedziałam, że muszę ją przeczytać. „Dopóki mamy twarze” – głowiłam się, co też to może znaczyć. I czym właściwie jest twarz? Tym, co nas kształtuje... więcej »
...
Recenzent: mandarynkaa87
C.S. Lewisa większość z Was kojarzy zapewne z "Opowieściami z Narnii". Ja nie czytałam tego cyklu, tak więc "Dopóki mamy twarze" to mój pierwszy kontakt z autorem. Książka nie należy do najłatwiejszych w odbiorze. Długo leżała u mnie na półce, zanim wreszcie zdecydowałam się ją przeczytać. Mimo w... więcej »
Mit na nowo
Recenzent: Cornelie21
Sami dla siebie jesteśmy zagadką. Potrafimy kochać do ostatniego tchu, albo też zniszczyć kogoś, kto jest nam bliski. Czasami stajemy się bestiami, czasami jednak pozostajemy w zgodzie z naturą. Kim jest Orual? W krainie Glome mieszkają dwie księżniczki – jedna z nich, Rediwal, jest pięknością... więcej »
W umyśle każdej małej dziewczynki pewnie nieraz pojawiła się myśl: „Chciałabym być księżniczką”. Ogromny pałac, nieziemska uroda i przystojny książę na białym rumaku to spełnienie dziecięcych marzeń. Niemniej jednak w powieści Clive'a Lewisa, znanego wszystkim autora „Opowieści z Narnii”, prócz w... więcej »
Już od dawna mam w zamiarze zgłębić twórczość pana C.S.Lewisa, a ponieważ cykl „ Opowieści z Narni” litościwie puściłam w niepamięć, sądzę, że powieści tegoż autora są wręcz powalające! Tym razem kolej przyszła na „Dopóki mamy twarze”. Książka nie jest zbyt znana w naszym kraju. Nie mam pojęcia ... więcej »
Miłość zawsze spotyka nas w życiu. Niektórzy mówią, że nigdy nie kochali, nie kochają, nie będą kochać. Nie rozważają jednak tego, że ktoś inny może darzyć ich miłością. Już na początku naszego żywota spotykamy się z miłością Matki, a także Ojca. Oni pokazują nam jakimi wartościami mamy kierować ... więcej »
Lewis przenosi czytelnika do starożytnej krainy Glome. Czczona jest tam bogini Ungit, która wymaga od swoich poddanych składania krwawych ofiar. W Glome dorastają dwie królewskie córki. Jedna jest tak piękna, że traktowana jest niemalże jak bogini. Z kolei druga jest tak brzydka, że zakrywa swoj... więcej »
Autor powieści, Clive Staples Lewis większości kojarzy się zapewne z serią książek fantasy – „Opowieści z Narnii”. Przyznam się szczerze, że nigdy nie byłam fanką tego cyklu. Może wina leży w tym, że przeczytałam ją bardzo późno, a jest to raczej książka przeznaczona dla młodszych czytelników? N... więcej »
Dodali do kolekcji
zabierajsie
kinia1245
azia
SleepingBeauty
PanLewis
sophia2703
Sofii_Zoe
Judith
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!