Dracula Bram Stoker

Okładka Dracula
autor:
Bram Stoker
wydawnictwo:
Wydawnoctwo Zielona Sowa
data wydania:
2005
ISBN:
9788373698659

OpisSłowa kluczowe

Współcześnie każdy z nas wie wszystko o wampirach. Błyszczą w słońcu, są sexowne, kochają się w kobietach, nie działa na nie czosnek ani krzyże i oczywiście nie sypiają w trumnach. Idealnym kandydatem na partnera stał się Edward ("Zmierzch"), na kochanka Damon ("Pamiętniki wampirów") a na przyjac... więcej »
Edward Cullen czy jakikolwiek inny wampir znany z dzisiejszej telewizji, nie jest podobny do pierwotnego Draculi Brama Stokera. Podczas, gdy Edward błyszczy w słońcu, jest seksowny i pociągający przy pomocy swojego wyglądu, potrafi ujarzmić swój apetyt na młodą krew oraz jest wcieleniem szlachetn... więcej »
Bram Stoker, a właściwie Abraham Stoker był irlandzkim pisarzem żyjącym na przełomie XIX i XX wieku. Po ukończeniu studiów matematycznych zaczął pracować jak urzędnik państwowy. Napisał dużo opowiadań i bajek dla dzieci, powieści, jednak światową sławę przyniosła mu powieść "Dracula". Od jego naz... więcej »
Ciekaw jestem, czy Bram Stoker, wydając w 1897 roku swą powieść Dracula, spodziewał się, że na zawsze zmieni ona sposób postrzegania sił paranormalnych w literaturze. Enigmatyczna postać hrabiego Drakuli, zamieszkującego mroczny zamek osadzony w niedostępnej części Karpat, jest bez wątpienia najb... więcej »
Dodali do kolekcji
laava
Noelle188
HopeSolo
Xtacy
mecme
Stempel
karolinaLOL
mcmarcus
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!