Dracula Bram Stoker

Okładka Dracula
autor:
Bram Stoker
wydawnictwo:
ZIELONA SOWA
data wydania:
2008
ISBN:
9788374358309

Opis

Dracula to ponadczasowa historia najsłynniejszego wampira w dziejach literatury światowej. Stworzona przez Brama Stokera postać demonicznego transylwańskiego księcia Vlada Draculi, który żywiąc się ludzką krwią, zachowuje wieczne życie, oraz emanujący z kart książki nastrój grozy i niesamowitości sprawiają, że od wielu pokoleń powieść zdobywa coraz to nowych czytelników. Bram Stoker (właść. Abraham Stoker, 1847-1912) -- irlandzki pisarz, dziennikarz, autor baśni dla dzieci oraz gotyckich powieści.. grozy "Jewel of the Seven Stars, Lair of the Withe Worm" oraz "Draculi", który przyniósł mu światową sławę, stając się zarazem symbolem swojego gatunku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dracula
Recenzent: horror.com.pl
"Dracula istniał! Wład, zwany Draculą - czyli synem diabła, panował na Wołoszczyźnie w drugiej połowie XV wieku. Wygląd miał przerażający, rządził krwawo. Walczył nieugięcie przeciwko Turkom. Swoich bojarów paktujących z Turkami wymordował. Posłom sułtana, którzy na powitanie Draculi nie zdjęl... więcej »
Dracula
Recenzent: horror.com.pl
Na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia jeleniogórskie wydawnictwo Civis-Press wypuściło na rynek "Serię z wampirem", w skład której wchodziły powieści i zbiory opowiadań mało znanych wówczas w Polsce klasyków literatury grozy, jak np. "Egzorcysta" Williama Petera Blatty, "Kościana ręka" Ka... więcej »
"Dracula" to powieść epistolarna. Poznajemy więc historię hrabiego poprzez zapiski grupki przyjaciół mieszkającej w Anglii, która postanawia go zgładzić. By opracować plan, a potem go zrealizować, piszą listy, pamiętniki, telegramy i to one właśnie znajdują się w książce. Wiele osób ocenia histor... więcej »
Powieść Brama Stokera nie cieszy się raczej popularnością, nie jest też dziełem wybitnym. Jednak to właśnie ta książka wywarła największy wpływ na rozwój powieści wampirycznej oraz stała się inspiracją dla powstania wielu setek filmów, w tym chyba najbardziej znanego w reżyserii Francisa Forda C... więcej »
Kto nie słyszał o Draculi? Można by się pokusić o stwierdzenie, że jest to tak naprawdę klasyka powieści gotyckiej jak i motywu wampira w literaturze, co prawda książki o takiej tematyce powstawały już wcześniej, jednak to „Dracula” Brama Stokera jest chyba najbardziej znaną. Bo kto nie słyszał o... więcej »
Dodali do kolekcji
Merrick
Moira
pixel
Narya
Vein
Skarletka
vaniliova
Paulina_Fox
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!