Dracula M. Stocks

Okładka Dracula
autorzy:
M. Stocks, Bram Stoker
wydawnictwo:
Vesper
data wydania:
2011
ISBN:
9788377310328

Opis

Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie Jonathana zawisa na włosku. Tymczasem w Anglii Mina niecierpliwie wyczekuje powrotu narzeczonego?

Opublikowana w 1897 roku powieść "Dracula" irlandzkiego pisarza Brama Stokera wstrząsnęła czytelnikam..i, natychmiast stając się sensacją, a dziś uchodzi za klasykę gatunku grozy, słusznie zaliczaną w poczet stu najwybitniejszych powieści wszech czasów. Ujęta w formę listów, wycinków prasowych i fragmentów dzienników, porusza autentyzmem oraz złożonością i różnorodnością zawartych w niej uczuć i emocji. Mimo upływu lat hrabia Dracula wciąż przeraża?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Groza sprzed wieku
Recenzent: KSH
Niepokojąca melodia, fortepian i skrzypce powtarzające kilka prostych taktów przywołujących obraz mrocznych, otulonych wieczorną mgłą zaułków. Zaraz po tym intrygujący niski głos rozpoczyna opowieść sprzed przeszło 100 lat. Opowieść niewiarygodną, dramatyczną i do ostatnich chwil pełną napięcia. ... więcej »
Dodali do kolekcji
Selia
apolonia
Belladonna
pauleena
Grzybek
don_Francesco
Elisabeta
Patryka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!