Drżenie Maggie Stiefvater

Okładka Drżenie
autor:
Maggie Stiefvater
wydawnictwo:
Wilga
data wydania:
2011
ISBN:
9788325902377

Opis

Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak! A w niej miłość, przyjaźń, wielka samotność, okrucieństwo, poświęcenie i ból. Kiedy zapada zmierzch i robi się coraz zimniej, niektórzy ludzie stają się wilkami. Grace odkrywa, że musi walczyć o wilkołaka Sama, którego pokochała. Zagrażają mu myśliwi i mróz, który może sprawić, że Sam nigdy nie odzyska ludzkiej postaci.

"Jeśli podobał wam się Zmierzch, pokochacie też Drżenie. Świetnie napisana książka, dwóch młodych narratorów, zimno, które dec..yduje o wszystkim..."
The Observer

"To historia miłosna, od której trudno się uwolnić. Delikatnie prześladuje czytelnika bólem utraconej tożsamości i nadzieją na zdarzenie się niemożliwego..."
Children`s Literature

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Grace pamięta z dzieciństwa straszną a jednocześnie i zatrważająco piękną scenę. Jako mała dziewczynka została zaciągnięta z swojego podwórka przez watahę wilków wgłąb lasu. Była zima. Stado opętane zostało głodem. To wtedy gdy spojrzała w oczy jednego z nich, zobaczyła najpiękniejszą rzecz w swo... więcej »
Książka "Drżenie" autorstwa Maggie Stiefvater, z ang. Shiver, to pierwsza część trylogii o wilkołakach tejże autorki . Książka niesłusznie została porównana do "Zmierzchu pani Meyer, z resztą jak wiele ksiażek na obecnym rynku wydawniczym, co działa zdecydowanie na jej niekorzyść, bo gdyby ... więcej »
Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, gdy otwierałam „Drżenie” nie była ani wspaniała okładka, ani grubość książki, ani przyjemna faktura papieru. Ku memu własnemu zdziwieniu, zaintrygowało mnie to, iż „Shivering” – zagraniczna wersja – została wydana już w 2008 roku, podczas gdy w Pols... więcej »
„Drżenie” Maggie Stiefvater oczarowało mnie od samego początku piękną, ale jednocześnie tajemniczą okładką pełną zagadek i symboli, a także chwytającym za serce opisem o zimnie i o tym, co dzieje się wtedy z niektórymi ludźmi. Autorka pisała już wcześniej powieści dla dorosłych, teraz jednak wyda... więcej »
Nigdy nie przepadałam za ,,Zmierzchem” , nigdy mnie tak do niego nie ciągło. Dlatego też nawet nie umiem zrozumieć, co się stało, że zapragnęłam ,,Drżenia”. Książka mnie bardzo wciągnęła i nie była przerywana, tak jak dzieła pani Stephenie Meyer. Od początku aż do końca wszystko mnie w niej zadzi... więcej »
Autorka całkowicie mi nieznana. Nie przeczytałam żadnej książki tej autorki. Jednak nie żałuję, że spotkałam się z tą powieścią. Książka jest świetna. W każdym calu. Od okładki, po język, fabułę i całą resztę. Jest ona o wilkołakach. Od razu można się tego domyślić po okładce. Wampiry ostatnio za... więcej »
Macie ochotę na historię o wilkołakach? Ale nie tak proste i przesłodzone romansidło jak Zmierzch? Więc proszę. „Pamiętam, jak leżałam na śniegu. Mały czerwony pulsujący życiem punkt, marznący i otoczony przez wilki. Kąsały mnie, szarpały, lizały, wgniatały w ziemię. Ich stłoczone ciała nie... więcej »
Zachęcona entuzjastycznymi recenzjami czytelników sięgnęłam po "Drżenie" autorstwa Maggie Stiefvater. Jest to pierwszy tom cyklu Wilkołaki z Mercy Falls wydany już w ponad trzydziestu krajach, którego popularność według mnie jest w pełni uzasadniona. "Drżenie" opowiada historię Grace, spokojne... więcej »
Grace kocha zimę. Śnieżne płatki, które powinny jej przypominać o tragedii, dla niej są synonimem oczekiwania. Tych chwil spędzonych na zewnątrz, gdy zawsze katem oka przeczesuje otoczenie szukając… swojego wilka. Sam jest młodym mężczyzną. Przynajmniej dopóki jest ciepło. Wraz ze spadającą ... więcej »
Jest coś ,co bardziej wnika pod skórę niż ciepło promieni słonecznych. Tym czymś jest zimno ,które pojawia się wraz z nadejściem zimy. Dla wielu ludzi jest to równoznaczne z lepieniem bałwana czy jazdą na nartach ,ale innym kojarzy się z samotnością ,ciszą ,zmianą ,utratą ,a nawet śmiercią. Właśn... więcej »
Tak, tak, tak. Genialna, nietuzinkowa, oryginalna, zachwycająca. Dawno żadna książka nie wywołała we mnie tylu emocji, takiego poruszenia. Tak dobra, że musiałam swoją opinię wyjawić już we wstępie. O czym mowa? O „Drżeniu” Maggie Stiefvater, nowej powieści z gatunku paranormal romance, po któr... więcej »
"Drżenie"
Recenzent: Twilightowa
Od pewnego czasu na rynku książek ciągle spotykamy utwory o wampirach, aniołach i wilkołakach. O ile opowieści o wampirach pojawiają się non stop, o tyle rzadko słyszymy o wilkołakach. "Drżenie" jest pierwszą częścią trylogii Maggie Stiefvater, która, jak pragnę powiedzieć na samym początku, zapo... więcej »
Zimny wiatr owiewa jego twarz.. Szelest liści zachęca do skoku pomiędzy drzewa… Wycie wilków jest jak naglące wołanie… Temperatura jest coraz niższa… Jego mięśnie drżą… Wspomnienia przestają mieć znaczenie… Już nie jest człowiekiem… Liczy się tylko twarda ziemia pod jego białymi jak śnieg... więcej »
„Drżenie” to pierwszy tom rozpoczynający trylogię pod tytułem „Wilkołaki z Mercy Falls”, amerykańskiej autorki Maggie Stiefvater. Grace jako mała dziewczynka została zaatakowana przez wygłodniałe wilki, które ściągnęły ja z huśtawki na podwórku i zaciągnęły głęboko w las. Jednak udało się jej ... więcej »
Drzenie
Recenzent: Estijana
,,Zapada zmierzch, robi się coraz zimniej, chłopak staje się wilkiem, a ona...?" ,,Drżenie" to pierwsza część trylogii o miłości, która poruszyła serca czytelników na całym świecie i zdobyła wiele literackich nagród. Została napisana przez Maggie Stiefvater- amerykańską pisarkę Urban fantas... więcej »
Wampiry zawładnęły dzisiejszą literaturą fantastyczną. Saga Zmierzch otworzyła bardzo szeroko drzwi wszystkim innym krwiopijcom, ale też i pozostałym nadnaturalnym istotom. Nie może tu zabraknąć wilkołaków od dawna uważanych za największego wroga wampirów. W „Drżeniu” nie mamy jednak do czynienia... więcej »
Tytuł: Drżenie Autor: Maggie Stiefvater Wydawnictwo: Wilga Liczba stron:455 Chyba jak każdy nie może doczekać się wakacji. Wakacje to inaczej wolne od szkoły, podróżowanie i inne lecz są takie osoby które uwielbiają zimę. Niektórzy uważają ze zima to najgorsza pora roku. Dlac... więcej »
Drżenie.
Recenzent: Samash
Maggie Stiefvater jest amerykańską autorką, która mieszka w Virginii. Posiada licencjat z historii. Jest mężatką i matką dwójki dzieci. Jest trylogia Drżenie nie jest jej debiutem literackim. Powieść Drżenie rozpoczyna się wspomnieniem głównej bohaterki Grace. Jest to niebezpieczna sytuacja, w ... więcej »
Drżenie
Recenzent: morelka11
Ostatnio coraz częściej w książkach pojawiają się wilkołaki, można by powiedzieć, że zaczęła się na nie moda. Według mnie tą modę w wielkim stylu rozpoczyna „Drżenie”, książka Maggie Stiefvater. Ta książka została wydana aż w 34 krajach, uzyskała także tytuł bestsellera i w 100 % na niego zasłuży... więcej »
Drżenie
Recenzent: Suza
Na początku każdego rozdziału podana jest panująca w tym czasie temperatura i bohater (Grace lub Sam), który jest w nim narratorem. Grace prawie nie widuje rodziców w domu, sama musiała się wychować, jak przyznała w książce. Zanim zaczęła chodzić do szkoły, nawet nie sądziła, że może być inaczej... więcej »
Dodali do kolekcji
nightmoth
Sallymy
melve
SuzanDragon
Czekoladowaa
patrikijaa
Black23
cassandra9891
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!