Dym i lustra Neil Gaiman

Okładka Dym i lustra
autor:
Neil Gaiman
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2004
ISBN:
9788389004567

Opis

Nowe, rozszerzone wydanie zbioru historii z krain `po drugiej stronie lustra`. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych, łączy je niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.

Słowa kluczowe

Przez dym i lustra Gaimana
Recenzent: Alannada
Moja przygoda z Gaimanem zaczęła się w liceum, kiedy to Grymas podsunęła mi Nigdziebądź. Dziś chciałabym napisać o innej książce tego autora, a mianowicie o Dymie i lustrach. Ten uroczy zbiór opowiadań w naszej pięknej krainie ukazał się w 2003 roku nakładem wydawnictwa MAG. Zawsze lubiłam czyta... więcej »
To już drugie moje spotkanie z tym autorem. Pierwsze odbyło się przy lekturze Nigdziebądź i wywarło na mnie pozytywne wrażenie, zatem nie mogłam odmówić sobie przeczytania kolejnej książki tego autora. Czy i tym razem moje wrażenie jest pozytywne? Przekonajmy się... Dym i lustra to zbiór opowi... więcej »
Bardzo rzadko sięgam po książki, złożone z opowiadań i innych krótkich form wypowiedzi. W przypadku „Dymu i Luster” Neila Gaimana postanowiłam zrobić wyjątek, gdyż miałam wielką ochotę poznać twórczość tego autora, którą wiele osób zdążyło mi już polecić. Poza tym urocza okładka i ciekawy zwia... więcej »
„Dym i lustra” to zbiór kilkunastu opowiadań i wierszy, stworzonych przez autora na przestrzeni wielu lat jego twórczej pracy. We wstępie szczegółowo przedstawił on, jakie były przyczyny powstania każdego z utworów, które różnią się od siebie tematyką a często także i stylem. Mi ogromnie podob... więcej »
Dym i lustra
Recenzent: pynia04
Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Neila Gaimana w książce pod tytułem „Dym i lustra”. Muszę przyznać,że już wcześniej słyszałam dużo opinii o tym autorze,jednak nie miałam okazji przeczytać żadnej jego książki,gdyż w mojej bibliotece nie było do nich dostępu. „Nazwą to szczęściem,przy... więcej »
Opowiadania można kochać lub nienawidzić. Ja zdecydowanie zaliczam się do grona osób darzących je pierwszym, z wymienionych przeze mnie, uczuć i z przyjemnością sięgam po antologie różnych twórców. I tak, znając już "Nigdziebądź" Neila Gaimana, które wywarło na mnie spore wrażenie, zdecydowałam s... więcej »
Na wstępie muszę się przyznać: Gaimana znałam tylko dzięki Koralinie. I to wersji kinowej, nie książkowej. To właśnie dlatego postanowiłam sięgnąć po ten zbiór opowiadań - zależało mi na lepszym poznaniu autora. Na odkryciu, czy rzeczywiście jest tak dobry, jak o nim mówią. Mnie osobiście ju... więcej »
Dodali do kolekcji
Maynard
Narya
Ehtelen
Ant
banan
Imogen
KrwawaMary
hotaru
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Mikołaj był... starszy od grzechu, a jego broda nie mogła już bardziej posiwieć. Chciał umrzeć. Krasnale, żyjące w jaskiniach Arktyki nie znały jego języka, rozmawiały jednak we własnej szczebiotliwej mowie, i kiedy nie pracowały w fabrykach, odprawiały niezrozumiałe rytuały. Każdego roku zmuszały go, mimo protestów i płaczu, do wyjścia w Wieczną Noc. Podczas swoich podróży zatrzymywał się obok każdego dziecka na świecie i zostawiał mu przy łóżku niewidzialny krasnoludzki prezent. Dzie...

Dodane przez Maynard

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!