Dzieci Cienie. Wśród ukrytych. Wśród oszustów Margaret Peterson Haddix

Okładka Dzieci Cienie. Wśród ukrytych. Wśród oszustów
autor:
Margaret Peterson Haddix
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2011
ISBN:
9788376860824

Opis

Pierwszy oraz drugi tom bestsellerowej serii "Dzieci Cienie" w jednym woluminie.

Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny. Wychowany w izolacji, skazany na życie w cieniu, chłopak nie ma styczności z.. zewnętrznym światem aż do dnia, w którym odkrywa, że w położonym nieopodal domu dobrze sytuowanej rodziny, mieszka ktoś podobny do niego.

W przeciwieństwie do Luke'a, Jennifer znakomicie orientuje się w zewnętrznym świecie. Za pośrednictwem sieci utrzymuje kontakt z innymi nielegalnymi dziećmi, które, podobnie jak ona, marzą o zmianach, o normalnym codziennym życiu. Totalitarne społeczeństwo nie zna miłosierdzia dla niepokornych - czy zakrojone na szeroką skalę plany Jennifer mają jakąkolwiek szansę w starciu z rzeczywistością? A może zorganizowana siatka trzecich dzieci znajduje się pod całkowitą kontrolą rządu?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

WIĘZIENIE. NA ZAWSZE. PRZEZ CAŁE ŻYCIE. CZY WYOBRAŻALIŚCIE SOBIE KIEDYŚ JAKBY TO BYŁO, NIGDY, PRZENIGDY NIE MIEĆ MOŻLIWOŚCI OPUSZCZENIA WŁASNEGO DOMU? ZOSTAĆ ZAMKNIĘTYM W CZTERECH ŚCIANACH I NIE MÓC WYJŚĆ? CZY LEPSZE TO CZY MOŻE ŚMIERĆ, KTÓRA NIECHYBNIE CZEKA NAS NA ZEWNĄTRZ? POWIEŚĆ MARGARET PET... więcej »
Kiedy książka trafiła pod mój adres, nie oszalałam ze szczęścia, przeciętna okładka, znikomy opis, a do tego same pochwalne zdania, nie wpływały dobrze na moje czytelnicze nastroje, pomyślałam sobie, ot kolejne „seryjne” przereklamowane czytadło dla młodzieży. Bez większego entuzjazmu zabrałam si... więcej »
Książka „Wśród ukrytych. Wśród oszustów”, pierwsze dwie części serii „Dzieci cienie” wydane w Polsce w jednym tomie, była prze mnie ogromnie wyczekiwana od dnia, kiedy pojawiła się w zapowiedziach. Zagraniczne opinie kazały mi myśleć, że będzie to coś co na pewno przypadnie do gustu fanowi ... więcej »
Życie w ciągłym strachu i niepewności. Setki kłębiących się pytań, miliony obaw i świadomość narażania życia swoich najbliższych na ogromne niebezpieczeństwo. Czy można żyć, ukrywając się cały czas, nie opuszczając swojego pokoju i egzystując w taki sposób, jakby się w ogóle nie istniało? Książka... więcej »

Recenzent: sewia
Nad państwem krąży widmo głodu. Rząd wciela w życie Prawo Populacyjne- rodzina nie może posiadać więcej niż dwójkę dzieci. Trzecie dzieci są bezwzględnie zabijane. Lukas jest cieniem- trzecim dzieckiem. Ukrywa się przed Policją Populacyjną. Pewnego dnia poznaje drugiego cienia-Jen. Od tej chwili... więcej »
Jaką cenę jesteś gotów zapłacić za swoje pragnienia? Często bywa tak, że po przeczytaniu książki nie bardzo wiem, co na jej temat napisać. Niby wydaje się ciekawie, mknę przez kartki niczym wicher, nie przerywam czytania choćbym miała ruszyć się z miejsca, a jednak kiedy nadchodzi koniec ni... więcej »
Margaret Haddix jest amerykańską autorką, której książki głównie są skierowane do młodzieży. Pierwszy tom z serii Dzieci cienie, został wydany w 1998 roku. Poszczególne tomy serii otrzymały już wiele prestiżowych nagród, jak m.in. An ALA Best Book for Young Adults. Jest to moje pierwsze spotkani... więcej »
Margaret Peterson Haddix to niezwykle popularna amerykańska autorka książek dla młodzieży. Jej powieści stale zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów New York Timesa.Laureatka wielu międzynarodowych nagród literackich. Ukończyła kreatywne pisanie, dziennikarstwo oraz historię na Miami Uni... więcej »
Macie więcej niż dwójkę rodzeństwa i jesteście najmłodsi? Co byście zrobili, gdyby rodzice ukrywali Was przez całe życie? Nie moglibyście wychodzić z własnego pokoju, wyglądać przez okno, a o spacerach na świeżym powietrzu to już nie wspomnę. Jak byście się czuli, gdyby Wasi rodz... więcej »
Dzieci cienie
Recenzent: DanielP
Uwielbiam powieści fantasy i antyutopie, a ostatnio w moje ręce wpadły dwa tomy z serii ,,Dzieci cienie", które mają w sobie oba gatunki. Jest to powieść o kraju, w którym panuje totalitaryzm. To kraju, gdzie ludzie nie mają łatwego życia, gdzie żyją nie istnieje prywatność i prawa człowieka. Gdz... więcej »
Dodali do kolekcji
sewia
karka10
iziu08
Kobaltowa
kasandra
kwiatsniegu
minou
cassandra9891
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!