Dziecko Noego Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Dziecko Noego
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2010
ISBN:
9788324005468

Opis

Kolejna książka autora Oskara i pani Róży! W okupowanej Belgii katolicki ksiądz ukrywa żydowskiego chłopca Josepha. Chłopcu udaje się przeżyć, odnajduje rodziców i po latach opowiada swoją historię. Cała ta opowieść nie różniłaby się niczym od wielu innych, które znamy, gdyby nie to, że ojciec Pons ocala nie tylko życie Josepha, ale coś znacznie więcej. Eric-Emmanuel Schmitt znowu nas zaskakuje, wzrusza i skłania do refleksji. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o różnorodności, tole..rancji i poszukiwaniu tożsamości ma wymiar uniwersalny. Łączy humor z powagą i udowadnia, że o dobru można mówić w sposób prosty, piękny, a zarazem pozbawiony sentymentalizmu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dziecko Noego - historia niezwykła, jak wszystkie historie opowiadane słowami E-E. Schmitta. Tym bardziej przejmująca, że czytana w dniach szczególnych, w czasie trwania żałoby narodowej. Historia żydowskiego chłopca - Josepha, oddanego przez rodziców pod opiekę ojca Ponsa podczas II wojny świato... więcej »
Dziecko Noego” to opowieść o opowieść o żydowskim chłopcu, Josephie, który w wyniku wojny zostaje rozłączony z rodzicami. Trafia do „Żółtej Willi”, gdzie ojciec Pons przyjmuję uczniów do nauki oraz żydowskie dzieci potrzebujące schronienia. Jospeh prowadzi podwójne życie przyjmując nową tożsamość... więcej »
"Dziecko Noego"
Recenzent: Miravelle
Pierwszy raz recenzuje książkę, której ani nie mam, ani nigdy nawet nie trzymałam w ręku. Dziecka Noego" nie było w bibliotece, a musiałam tę książkę jak najszybciej przeczytać. Ściągnęłam ją więc sobie z internetu i w takiej też wersji przeczytałam, czego nigdy wcześniej nie robiłam. O autorze j... więcej »
,,Dziecko Noego" kolejna książka genialnego Erica-Emmanuela Schmitta. Ale czy tak krótka historia może równać się z ,,Oskarem i panią Różą", czy może zadziwić jak ,,Trucicielka"? Powieść opowiada o losach żydowskiego chłopca Jospeha, który żył w czasach ,,Hitlerowskich,,. Aby go ratować rodzi... więcej »
Dodali do kolekcji
arwen
BP
masapare
sandra_katarzyna
prych
CukierekShow
konwallia
halloinka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!