Dziennik Anne Frank

Okładka Dziennik
autor:
Anne Frank
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2009
ISBN:
9788324002634

Opis

Trzynastoletnia żydowska dziewczynka, ukrywająca się z rodzicami i znajomymi w czasie drugiej wojny światowej w centrum Amsterdamu, prowadziła osobliwy dziennik. Zapiski w formie listów do nieistniejącej przyjaciółki Kitty dają obraz ponad dwóch lat życia w zamknięciu, pełnego konfliktów międzyludzkich i strachu przed wykryciem. Ostatni zapisek powstał 1 sierpnia 1944 - na trzy dni przed aresztowaniem i przewiezieniem do obozu koncentracyjnego wszystkich mieszkańców kryjówki.

Słowa kluczowe

Dzisiaj będzie wyjątkowo długo i obszernie. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu…. W dniu swoich trzynastych urodzin (1942 rok), Anna Frank, żydówka mieszkająca z rodzicami oraz siostrą w Holandii, otrzymuje w prezencie zeszyt. Postanawia prowadzić swój osobisty pamiętnik, nie spodziewając się, że... więcej »
Tytuł: Dziennik Autor: Anne Frank Wydawnictwo: Znak Data wydania: 14 stycznia 2015 Liczba stron: 315 Anne Frank urodzona 12 czerwca 1929r., we Frankfurcie, przeniosła się do Amsterdamu w wyniku objęcia władzy przez Hitlera. Jej rodzina ponad dwa lata ukrywała się w oficynie. Nastolat... więcej »
Dziennik
Recenzent: ursa256
„To jest ta trudność dzisiejszych czasów: ideały, marzenia, piękne oczekiwania jeszcze się nie zdążą rozwinąć, a już zostają trafione i totalnie zniszczone przez najbardziej przerażającą rzeczywistość” Książek na temat II wojny światowej czy Holokaustu napisano wiele. Jedną z nich jest „Dzienn... więcej »
W 1942 roku obchodząca właśnie trzynaste urodziny Anne Frank dostała w prezencie zeszyt. Dziewczynka postanowiła prowadzić w nim dziennik, którego charakter znakomicie oddaje pierwszy zawarty w nim wpis. „Sądzę, że będę Ci mogła wszystko powierzyć, tak jak jeszcze nigdy nikomu, i mam nadzieję... więcej »
Dodali do kolekcji
shamrock
Patrycja158
mru
Liliowa
truskawka
Lloret
czytelnik
artlover
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!