Dziesiąty krąg Jodi Picoult

Okładka Dziesiąty krąg
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
PRÓSZYŃSKI i S-KA
data wydania:
2009
ISBN:
9788374694452

Opis

W swej trzynastej powieści Jodi Picoult sięga mistrzostwa fabularnego, snując historię o nadopiekuńczych rodzicach, walce z demonami przeszłości i emocjonalnych zagrożeniach, jakie niesie ze sobą każdy związek. Daniel Stone, rysownik komiksów, jest niemal lustrzanym odbiciem głównego bohatera tworzonego przez siebie albumu: w młodości wandal i chuligan, obecnie kochający ojciec i domator. Kiedy jego czternastoletnia córka Trixie oskarża swojego byłego chłopaka o gwałt, Daniel przemienia się w oga..rniętego morderczym szałem mściciela; w tej nowej, niespodziewanej sytuacji ojciec i córka muszą uczyć się siebie nawzajem. W tym samym czasie jego żona Laura, zrywa z kochankiem i podejmuje próbę uratowania swojego małżeństwa. Kiedy Trixie ucieka na Alaskę, Laura i Daniel wyruszają na jej poszukiwanie; jest to bez mała podróż w głąb dantejskiego piekła.
Doprawdy trudno oderwać się od tej kroniki rodziny na krawędzi zagłady.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dziesiąty krąg - J. Picoult
Recenzent: invissible
Ta książka już od jakiegoś czasu czekała na mojej półce, aż znajdę czas na jej przeczytanie. Dlatego z wielką niecierpliwością sięgnęłam po nią dwa tygodnie temu. Lektura, jak zawsze w przypadku Picoult, nie rozczarowała mnie. W dodatku, była dobrym pretekstem, żeby poćwiczyć umiejętności językow... więcej »
Z autorką "Dziesiątego kręgu", tj panią Jodi Picoult spotkałam się po raz pierwszy podczas czytania książki "Bez mojej zgody", która wywarła na mnie ogromne wrażenie, a historia Anny głęboko zapadła w moją pamięć. Wówczas wystawiłam książce maksymalną notę wg mojej skali oceniania książek. Po zak... więcej »
Chyba każdy autor ma w swoich zbiorach jedną pechową książkę, która nie utrzymuje poziomu pozostałych jego dzieł. Nigdy nie wątpiłam, że tak wybitna pisarka jak Jodi Picoult również ma jedną powieść, która nie jest tak świetna jak reszta. „Dziesiąty krąg” przeczytałam kilka dni temu i uporałam si... więcej »
Jodi Picoult znana jest z tego, że w swych książkach porusza trudne tematy. Głównie są to problemy rodzinne, o których niełatwo jest mówić głośno. „Dziesiąty krąg” to kolejna powieść tej autorki, która zawiera w sobie przesłanie o ludzkim cierpieniu, o cierpieniu rodziny i o tym, jak łatwo paś... więcej »
"Strach potrafi popchnąć człowieka do ostateczności. Tak samo jest z miłością. Bo te dwa uczucia są jak syjamskie bliźnięta: gdy tylko się nie wie, co można stracić, wtedy nie ma na co liczyć". Jodi Picolt to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych pisarek ostatnich lat w Polsce, jak rów... więcej »
Dodali do kolekcji
klaudiam
Lady_Renegade
dahlianoir
Literaturka1988
sania
ismen
zDEPPtana
MalenstwoMB
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Sny - pomyślała Trixie - ją jak bańki mydlane. Można je podziwiać na odległość i wtedy są piękne. Ale wystarczy podejść odrobinę za blisko - i już oczy pieką i łzawią"

Dodane przez Krasnoludek

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!