Dziesięciu Murzynków Agatha Christie

Okładka Dziesięciu Murzynków
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Hachette
data wydania:
2001

Opis

Dziesięć osób otrzymuje tajemnicze zaproszenie do spędzenia kilku dni w eleganckiej willi na Wyspie Murzynków. Po przybyciu na miejsce nie zastają gospodarza, odkrywają natomiast, że okoliczności, w jakich się tu znaleźli, są co najmniej zastanawiające. Podobnie jak dziecięcy wierszyk o znikających kolejno Murzynkach, który każdy z gości znajduje w przygotowanym dla siebie pokoju i który w tym kontekście brzmi niepokojąco. Kto z nich zniknie pierwszy? W jaki sposób? I kto jest reżyserem tej makab..rycznej zabawy?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Agatha Christie zdobyła sławę dzięki pisaniu kryminałów. Jej utwory sprzedawały się w milionach egzemplarzy, ustępując jedynie dziełom Szekspira i Tolkiena. Kto wie, czy książki Królowej Zbrodnii nie pobiłyby utworów legendarnego dramaturga i „ojca” współczesnej fantastyki, gdyby w jej twórczo... więcej »
„Dziesięciu Murzynków”, których przypominamy właśnie polskiemu Czytelnikowi, to jeden z najbardziej znanych i lubianych kryminałów mistrzyni tego gatunku literackiego.[..]” Tej treści notę możemy przeczytać wziąwszy do ręki egzemplarz wydany przez wydawnictwo ISKRY. Osoba opisywana przez nich... więcej »
Za tę książkę zabierałam się od dawna. Co najmniej od roku. W bibliotece starałam się ją omijać szerokim łukiem, a ilekroć jednak wyciągałam po nią rękę, cofałam ją natychmiast. Dlaczego? Obawiałam się rozczarowania. Wiele razy zdarzyło się, że książka wychwalana pod niebiosa na blogach i portala... więcej »
Agatha Christie urodziła się we Francji. Zanim została pisarką pracowała jako pielęgniarka, gdzie poznała lekarstwa, roztwory i leki, które nie raz przydały się jej podczas pisania powieści. Jednym z przykładów wykorzystania tego doświadczenia jest bez wątpienia książka pt. „Dziesięciu murzynków”... więcej »
Dodali do kolekcji
ibzik
mpaquerette
gosiaw
mysior
Nocena
Cytrynowaaa
dzusta_85
aagula
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Dziesięć małych Murzyniątek Jadło obiad w Murzyniewie, Wtem się jedno zakrztusiło - I zostało tylko dziewięć.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!