Dziewczyna, Która Igrała z Ogniem Stieg Larsson

Okładka Dziewczyna, Która Igrała z Ogniem
autor:
Stieg Larsson
wydawnictwo:
Czarna Owca
data wydania:
2011
ISBN:
9788375540987

Opis

W drugiej, po Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet, części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić. Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do niezwykłych informacji na temat rozległej siatki przemycającej z Europy Wschodniej do Szwecji ludzi wykorzystywanych w branży seksualnej. Wiele zamieszanych w to osób piastuje odpowiedzialne funkcje w społec..zeństwie. Kiedy Dag i Mia zostają brutalnie zamordowani, a podejrzenia zostają skierowane na Lisbeth Salander, Blomkvist postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Wkrótce odkrywa związek między morderstwami i sprawą przemytu. Straszliwego Zalę, którego nazwisko wciąż pojawia się w trakcie śledztwa, łączy też coś z niejaką Lisbeth Salander...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Przeczytałam drugi tom trylogii "Millennium" i tak jak przy pierwszym zapytuję: "Skąd ten zachwyt?" Taki chyba los książek okrzykniętych bezcelerami - jak trafią w ręce czytelnika, to każdy oczekuje ognia i burzy. A tu raczej ... kapuśniaczek. Przyznać muszę, że gdybym nigdy wcześniej nie słyszał... więcej »
Druga część trylogii Stiega Larssona wzbudza tak samo silne emocje, jak jej poprzedniczka. Trzymająca w napięciu do ostatnich chwil, pełna niesamowitych zwrotów akcji i charyzmatycznych bohaterów, których w dużej części mieliśmy okazję poznać w pierwszej części - tak można najkrócej opisać "Dziew... więcej »
Pierwszą część tej trylogii czytałam wieki temu, chociaż na początku nie byłam do niej zbyt dobrze nastawiona. Bo to była jedna z tych książek, które są bestsellerami przed premierą. Jakieś dwa tygodnie przed wyjściem książki dostaliśmy do księgarni wielki plakat, który miał nęcić klientów, żeby ... więcej »
Stieg Larsson był szwedzki dziennikarzem i autorem powieści kryminalnych, za które dwukrotnie uzyskał skandynawską nagrodę Szklanego Klucza. W młodości działacz partii komunistycznej. Zmarł nagle na atak serca w listopadzie 2004 roku, tuż przed ukazaniem się pierwszej części kryminalnej trylogii ... więcej »
"Miałam cholernie paskudny tydzień i jestem w cholernie kiepskim humorze. A wiesz, co w tym wszystkim najgorsze? Gdzie się nie obrócę, wszędzie jakiś zasrany dupek stoi mi na drodze i szpanuje obwisłym brzuchem. Idę stąd, więc się przesuń." Po przeczytaniu pierwszej części trylogii „Milleniu... więcej »
Druga część trylogii Larssona zaskoczyła mnie na wiele sposobów. W telegraficznym skrócie – książka przedstawia dalsze losy głównych bohaterów pierwszej części. Lisbeth zostaje wplątana w wyjątkowo złożoną zbrodnię, przez którą stanie się sławna w całej Szwecji. Wraz z rozwojem wydarzeń poznam... więcej »
Lisbeth Salander po roku nieobecności wraca do Szwecji. W tym samym czasie Mikael Blomkvist podejmuje współpracę z dwójką dziennikarzy. Dagiem Svenssonem i Mią Bergman. Pracują oni nad wydaniem książki, w której zostaną zdemaskowani mężczyźni powiązani z sekshandlem. Kiedy para pada ofiarą brut... więcej »
Dodali do kolekcji
lkoniecki
darkside28
magbeth
ptaszyna
saudade
Skrawek
Liliowa
Ghostdog
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!