Dziewczyna z sąsiedztwa Jack Ketchum

Okładka Dziewczyna z sąsiedztwa
autor:
Jack Ketchum
wydawnictwo:
Papierowy Księżyc
data wydania:
2009
ISBN:
9788361386018

Opis

Dziewczyna z sąsiedztwa Jacka Ketchuma to jedna z najsłynniejszych powieści grozy ostatnich lat, uznawana za jedną z najbardziej wstrząsających książek w historii literatury. Nareszcie ukazuje się na polskim rynku! To legendarna już opowieść o szaleństwie rodzącym się w ludzkim umyśle i o tym, jak to szaleństwo zaraża wszystkich wokół, jak infekuje niewinne umysły i prowadzi do eskalacji cierpienia, bólu i nienawiści. Obok tej książki nie można przejść obojętnie. Dziewczyna z sąsiedztwa wstrząsa ..czytelnikiem do granic wytrzymałości i pozostawia w emocjonalnym szoku jeszcze przez długi czas po zamknięciu ostatniej strony. Wstęp do książki napisał sam Stephen King, co będzie wielką gratką dla jego licznych fanów! Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki Ruth, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów oraz całą okolicę. Jedynie jeden zatroskany chłopiec spróbuje oprzeć się złu zarażającemu niewinne umysły. Musi podjąć bardzo dorosłą decyzję i wybrać między miłością i współczuciem, a pożądaniem i złem... Którą drogę wybierze? Absolutnie szokująca... Nie jest jedynie obietnicą przerażenia, ale naprawdę w nie wprawia! - Stephen King, autor bestsellerów Jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści w historii literatury współczesnej. Pełna przenikającego bólu, obezwładniającego cierpienia i zwierzęcych instynktów, kruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Po lekturze książki, można zwątpić w sens słowa człowieczeństwo. Poruszająca historia, do której scenariusz napisało życie! - Mariusz Juszczyk, Horror Online Książka naprawdę powala. Czytając zaglądasz w otchłań piekielną. - Locus Magazine Realizm jest tym, co czyni tę powieść przerażającą... Potworami są ludzie, dlatego tym bardziej jest to przerażające. - Mike Baker, Afraid Magazine

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Są książki, które potrafią napluć w twarz, wymierzyć siarczysty policzek i potrząsnąć czytelnikiem, jak szmacianą lalką. Ten wyjątkowy rodzaj literatury siedzi w głowie, przykręca nam śrubki i zaciekle chłoszcze wyobraźnię, nie dając o sobie zapomnieć. Najlepszy tego dowód jest już na wyciągni... więcej »
Trudno pisać o czymś co gotuje krew w żyłach, ale postaram się zrobić to w jak najbardziej obiektywny sposób. Jack Ketchum, znany jest nielicznym polskim czytelnikom, jego książki przez długi czas nie były tłumaczone w naszym kraju, czym to było spowodowane?, trudno powiedzieć. Pierwszą przetłu... więcej »
„Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału... więcej »
Jack Ketchum jest pseudonimem artystycznym amerykańskiego pisarza Dallasa Mayr. Zanim jednak doszło do tego, że stał się on cieszącym sławą twórcą powieści grozy trudnił się między innymi takimi zawodami jak: piosenkarz, aktor, sprzedawca, agent literacki, czy też nauczyciel. W wielu kręgach uważ... więcej »
Jack Ketchum ponownie was zaszokuje. Dziewczyna z sąsiedztwa to powieść, która utwierdza w przekonaniu, że ta literatura nie nadaje się dla ludzi o słabych nerwach. Brutalność, bezwzględność i brak skrupułów, to główne cechy bohaterów kolejnej jego historii. Wszystko zaczyna się dość niewinnie... więcej »
"Będę w piekle zanim zaczniecie śniadanie, chłopcy" - to ostatnie słowa, jakie wypowiedział Thomas 'Black Jack' Ketchum [1863-1901], notoryczny teksański bandyta i rabuś pociągów, zanim końcówka stryczka ucięła mu głowę. Był to twardy i brutalny mężczyzna. Podobne bezkompromisowe podejście do li... więcej »
Napiszę tak...strach się bać, serio. Byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej książki, bardzo wiele dobrego o niej czytałam. Poza tym rekomendacja Stephena Kinga też coś znaczy. Wczoraj po południu zabrałam się do lektury i...rozczarowanie, a raczej zdziwienie, czego tu się bać. Ale na tym pol... więcej »
Horror zawsze kojarzył mi się z duchami, ze zjawiskami paranormalnymi, które nawiedzają niewinnych ludzi, albo tych całkiem winnych, którzy muszą odkupić swoje winy. Jack Ketchum po raz kolejny udowodnił swoim czytelnikom, że są w ogromnym błędzie. To ludzie są potworami krzywdzącymi siebie nawza... więcej »
O „Dziewczynie z sąsiedztwa” słyszałam wiele. Czy to były pozytywne czy negatywne opinie trudno powiedzieć – na pewno nie w takim rozumieniu, jakim uważamy te pojęcia na co dzień. W takim razie dlaczego? Dlaczego ta książka wywarła takie poruszenie wśród czytelników, co w niej takiego jest? Musia... więcej »
Nazwisko autora zna każdy i wszyscy czytają jego powieści lub pragną je przeczytać. Jack Ketchum to już marka sama w sobie. Uważam, że jego książki śmiało można zaliczyć do klasyki gatunku. Największe wrażenie robi styl pisarza, który w prostych słowach potrafi przekazać ogrom ludzkiego cierpien... więcej »
Kolejny mój debiut, jeśli chodzi o autora. Zainspirowała mnie recenzja na jednym z blogów, a że miałam już dawno chęć na przeczytanie jednej z książek tego autora, postanowiłam sięgnąć na półkę i zacząć lekturę. A przyznam, że jest wstrząsająca. Wszystko dzieje się w małej i na pozór spokojnej o... więcej »
Nazwisko autora Dziewczyny z sąsiedztwa jest wszystkim dość dobrze znane, prawda? Tak samo jak tematyka książek, które pisze. Jednak posiadając całą tę wiedzę, nie spodziewałam się takiej lektury. Z wielu recenzji wiedziałam, że ta książka jest dość kontrowersyjna i szokująca, ale ostatecznie p... więcej »
„Są rzeczy, o których wiesz, że prędzej umrzesz, niż o nich komukolwiek powiesz. Rzeczy, o których wiesz, że lepiej byłoby umrzeć niż je zobaczyć. Ja je widziałem." Cała historia rozpoczyna się latem 1958 roku. Od tamtej pory nic w życiu dwunastoletniego Davida nie było już takie samo… Ch... więcej »
????
Recenzent: Zuela
Fakt,książka ukazuje zło,bezwzględność i to wychodzące od osoby dorosłej,z której boirą przykład dzieci,ale spodziewałam się czegoś innego.Konkretnie sama nie wiem czego.Ketchum miał mnie powalić na kolana.Tak się nie stało,brakowało mi tego czegoś,co znajduje u Kinga-tej sennej atmosfery małego ... więcej »
Najgorsze w "Dziewczynie z sąsiedztwa" jest to, że wydarzyła się naprawdę. Bo istnieje szansa, że jeśli ten horror pozostawałby wyłącznie w sferze literackiej, to nie byłby tak przejmujący, być może wtopiłby się w szereg podobnych książek. Problem w tym, że tak nie jest. Historia zaczyna się n... więcej »
Dodali do kolekcji
zabierajsie
Carlotta
JosetteTussaud
Chustka
jimmystone
magdarosemary
dark_happy_turtle
aga3tka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!