Dziewczyna z zapałkami Janko Anna

Okładka Dziewczyna z zapałkami
autorzy:
Janko Anna, Anna Janko
wydawnictwo:
Nowy Świat
data wydania:
2007
ISBN:
9788373862371

Opis

"Dziewczyna z zapałkami" to olśniewający debiut prozatorski Anny Janko, znanej poetki (nominowanej do Nagrody NIKE w 2001 r.). Jesteśmy przekonani, że "Dziewczyna..." będzie wydarzeniem literackim roku. Książkę rekomendują Krystyna Kofta i Paweł Huelle. KRYSTYNA KOFTA: "W swojej powieści, znakomita poetka Anna Janko udowodniła, że poezja może być świetną szkołą prozy. Autorka ma niezwykłą zdolność do zaklinania rzeczywistości w słowo, i przekładania jej na myśl. Czuje się pokrewieństwo z Sylw..ią Plath, w podobny sposób język Janko działa na nasze zmysły. Główna bohaterka, postać z krwi, kości i ciała, przeżywa kryzys małżeński. To piękna opowieść o tym jak poprzez twórcze życie można podnieść się z upadku i zyskać prawdziwą wolność." PAWEŁ HUELLE: "Anna Janko napisała książkę bardzo przewrotną, bardzo inteligentną, bardzo kobiecą. Jej kobiecość jest subtelna, jej przewrotność zaskakująca, inteligencja - po prostu błyskotliwa. Czy można oczekiwać więcej? Zwłaszcza jeśli treść jest przykuwająca, a język tej prozy - pisanej przez poetkę - precyzyjny, współczesny, a równocześnie pełen głębokich, niemal archetypicznych znaków i symboli."

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pierwsze co cisnęło mi się na usta po przeczytaniu, to to, że nie wyobrażam sobie, jak mogłabym w swojej miłości do książek takie cudeńko pominąć. To mój numer jeden na wszystkich listach ;-). To książka z typu tych, których chciałoby się nauczyć na pamięć. Życie zwykłe niezwykle opisane i tak cu... więcej »
Autor: Anna Janko Tytuł: "Dziewczyna z zapałkami" Wydawnictwo: Nowy Świat Stron: 264 „Dziewczyna z zapałkami” Anny Janko – eh, zawiodłam się. Może to, że powieść napisała poetka (ceniona, wyróżniona m.in. Nagrodą Nike) sygnalizowało już, że będzie to książka inna – pełna wyczucia, sza... więcej »
Anna Janko - polska pisarka, poetka i krytyk literacki. W 2001 roku nominowana do Nagrody Nike za zbiór wierszy Świetlisty cudzoziemiec. Dziewczyna z zapałkami to jej prozatorski debiut. „Wyszłam za mąż jak na wolność…” - takimi słowami Ha. - matka, żona i niespełniona poetka, rozpoczyna opowi... więcej »
Dodali do kolekcji
bastet
magbeth
kultur-alnie
notoco
akinoria
Rosa14
madziab86
lily10
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!