Dziwne losy Jane Eyre Charlotte Brontë

Okładka Dziwne losy Jane Eyre
autor:
Charlotte Brontë
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
9788376480831

Opis

Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, opowiada o losach ubogiej dziewczyny, która zmaga się z ograniczeniami narzuconymi przez płeć i pochodzenie, oraz o trudnej, na pozór niemożliwej do spełnienia miłości. Ta doskonale napisana książka, odznaczająca się zarówno przenikliwością psychologiczną, jak i siłą wyrazu, do dziś pozostaje dziełem niezwykle oryginalnym. Charlotte Brontë, kreśląc obraz wielkiego uczucia, nie odwołuje się ? co rzadkie w ówczesnej liter..aturze ? do zasad moralnych i nie utożsamia ich z konwenansami, lecz kładzie nacisk na przymioty serca.Charlotte Brontë (1816?1855) ? angielska pisarka i poetka. Wspólnie z siostrami, Emily Jane i Anną, od wczesnych lat młodości pisała wiersze i opowiadania. Napisała cztery powieści, z których dwie ukazały się w Polsce: ?Dziwne losy Jane Eyre? oraz ?Villette?.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka opowiada losy Jane Eyre, której rodzice umarli i wychowuje ją ciotka. Początek jak każdy inny w tego typu książkach (ona biedna, sama na świecie, poniewierana przez wszystkich i czekająca na swojego rycerza). Dlatego też przez kilka pierwszych rozdzialów trochę się wynudzilam. Po anali... więcej »
"Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać sk... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
CzarnaWdowa
kasiek
Kasia1382
Lilia
oshin
katarzynka
majak
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!