Dziwne losy Jane Eyre Charlotte Brontë

Okładka Dziwne losy Jane Eyre
autor:
Charlotte Brontë
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2009
ISBN:
9788325204044

Opis

Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, opowiada o losach ubogiej dziewczyny, która zmaga się z ograniczeniami narzuconymi przez płeć i pochodzenie, oraz o trudnej, na pozór niemożliwej do spełnienia miłości. Ta doskonale napisana książka, odznaczająca się zarówno przenikliwością psychologiczną, jak i siłą wyrazu, do dziś pozostaje dziełem niezwykle oryginalnym. Charlotte Brontë, kreśląc obraz wielkiego uczucia, nie odwołuje się ? co rzadkie w ówczesnej liter..aturze ? do zasad moralnych i nie utożsamia ich z konwenansami, lecz kładzie nacisk na przymioty serca. 

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Każdy z nas (czytających namiętnie) ma własną listę marzeń książkowych. Na mojej liście główne miejsce zajmuje klasyka, którą pragnę poznawać, poznawać, poznawać. Wypełniać te zawstydzające luki w mym czytelniczym wykształceniu. Pierwsza książka w 2012 roku ma dla mnie wymiar symboliczny, wszak t... więcej »
Przeczytałam historię o Jane głównie ze względu na serial, który oglądałam czas temu jakiś w telewizji kobiecej. Przegapiłam niestety, a może jak się później okazało 'stety', ostatni odcinek i nie miałam pojęcia, jak skończyły się dzieje tej skromnej, ale znającej mimo wszystko swoją wartość, dz... więcej »
Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jak co roku o tej porze sięgam po ten romans wszechczasów. Staram się nie używać w moich recenzjach takich słów, jak "wciągająca", "rewelacyjna", "szczytowe osiągnięcie". A jednak dla mnie powieść Charlotte Bronte taka właśnie jest. Epoka wiktoriańska, w której... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
jarka.trocka
martagieks
EmilyStrange
WhiteBunny
shark19
Noelle1989
cherie
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!