Endymion Spring Matthew Skelton

Okładka Endymion Spring
autor:
Matthew Skelton
wydawnictwo:
EGMONT
data wydania:
2010
ISBN:
9788323785309

Opis

Endymion Spring, ogłoszony przez media Kodem Leonarda da Vinci dla młodzieży, to historia wrażliwego chłopca o imieniu Blake, który na jednym z zakurzonych regałów oksfordskiej Biblioteki Bodeljańskiej odkrywa tajemniczą, przedziwną księgę, której pergaminowe strony są puste, niezadrukowane. Chłopiec nawet nie podejrzewa, że wolumin pochodzi ze średniowiecznych Niemiec, gdzie młodziutki pomocnik drukarza, Endymion Spring, natknął się przypadkiem na ten sam tom. Kiedy nagle na półprzezroczystych k..artach zaczynają pojawiać się słowa, Blake zdaje sobie sprawę, że księga ma niezwykle silną, magiczną moc, dla której ludzie gotowi są oszukiwać i zabijać. Teraz to Blake musi chronić ludzi przed zawartą w księdze magią...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Niemcy, Moguncja, rok 1453. Jan Gutenberg wpada na genialny pomysł - ruchoma czcionka! Dzięki niej stworzy dzieło, o jakim nikomu się nie śniło - Biblię, i to w wielu egzemplarzach. Idealnie prosta czcionka, piękne ozdoby, jedyne, czego teraz potrzebuje, to sponsor. Znajduje go: Fust przybywa do ... więcej »
Matthew Skelton... Tak naprawdę to nazwisko nie mówi mi nic więcej poza tym, że autor nie należy do tych polskich. Pisarz całkowicie mi nieznany i dopiero rozpoczynający swoją karierę. A jak ją rozpocznie? Zobaczymy. Kolejną zagadką jest sam tytuł książki - Endymion Spring. Kim lub cz... więcej »
Przeszłość to groźna bestia! „Gdy Lato się z Zimą rozejdą w Jesieni, Sekretu mrok Słońce w sens jasny przemieni. Gdy Lato od Zimy na zawsze odbiegnie, Rozpadnie się Księga i Świat w gruzach legnie. Lecz jeśli połączą się znów Pory Roku, Na wieki trwać będzie Porządek i Pokój. Te Słowa z... więcej »
Chodź tę książkę czytałam już dość dawno, pamiętam, że wzbudziła we mnie wiele pozytywnych emocji. Można powiedzieć, że chłonęłam ją wieloma dziesiątkami kartek na dzień, gdyż bardzo mnie wciągnęła i ciągle byłam ciekawa, co wydarzy się dalej. Jest to historia fantasty, która od pierwszych s... więcej »
Dodali do kolekcji
natalia7
Cropka
Yavimaya
Immora_Fray
Majecian
Liliowa
Azzura
Nessie_
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!