Erynie Marek Krajewski

Okładka Erynie
autor:
Marek Krajewski
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2010
ISBN:
9788324013609

Opis

Lwów, maj 1939 roku. W strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Wieść o rytualnym mordzie dokonanym przez Żydów obiega miasto. Wybucha panika. Czyje dziecko będzie następne? Całe miasto liczy na komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce poprowadzić sprawy. Nie tym razem.Widmo zbliżającej się wojny i paraliżujący strach rządzą Lwowem, tylko jego przestępczy świat wciąż żyje według starych reguł. Każdy zna tu Popielskiego, który działa wyłącznie nocą. Nikt nie chce z nim współprac..ować. Nikt nie chce mu się narazić.Miasto przesiąknięte zbrodnią przesłonił cień Erynii bogiń zemsty.Filmy promujące książkę "Erynie""Erynie" to nowa powieść Marka Krajewskiego i zarazem początek nowego kryminalnego cyklu tego autora.Akcja kryminałów będzie się rozgrywać we Lwowie, a głównym bohaterem jest komisarz Edward Popielski. "Erynie" to nowa powieść Marka Krajewskiego i zarazem początek nowego kryminalnego cyklu tego autora.Akcja kryminałów będzie się rozgrywać we Lwowie, a głównym bohaterem jest komisarz Edward Popielski.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Erynie
  Recenzent: saruska
  W końcu mogłam zabarć się za przeczytanie mojej pierwszej książki Marka Krajewskiego, o bardzo interesującym tytule "Erynie". Słyszałam już wcześniej dużo o tym polskim pisarzu, ale jakoś nigdy "nie było okazji", aby zapoznać się z jego twórczością. Więc z racji tego, że w księgarniach miała się ... więcej »
  Nie
  Recenzent: szkicownik
  Nienawiść i zemsta zawsze nam towarzyszyły. Kiedy w rodzinie wynikła jakaś kłótnia od razu dosięgała kolejne pokolenia I tak rodzina się rozpadała. Jednak nie sama nienawiścią człowiek żyje. Zawsze jest jeszcze współczucie oraz wybaczenie, jednak tylko nieliczni podejmują się tego kroku. Podo... więcej »
  Książka Erynie, której autorem jest Marek Krajewski jest pierwszą, która przeczytałam tego autora. Nie wiedziałam, czego się spodziewać po autorze, gdyż słyszałam wiele dobrego o nim i bałam się, ze mnie rozczaruje. Historia przedstawiona przez autora jest wstrząsająca przerażająca i poruszająca... więcej »
  Komisarz Popielski i jego Lwów
  Recenzent: paulina804
  „Erynie” to pierwszy kryminał (w dodatku polskiego autora) po który zdecydowałam się sięgnąć. Nie dlatego, że lubię kryminały ani nie dlatego, że to polski autor. „Erynie” znalazły się na mojej półce ponieważ w każdej księgarni w 2010 roku napotykałam tą książkę na wystawie sklepowej i za każdym ... więcej »
  Ile razy słyszymy w telewizji o porwaniach, gwałtach, biciach w których ofiarami głównie są dzieci? Zazwyczaj zastanawiamy się co kieruje oprawcami tych tragedii. Choroba, wymysły czy zemsta? Jaka była przyczyna dojścia do takiej tragedii. Nie możemy pojąć co kierowało do skrzywdzenia bezbronnego... więcej »
  Dodali do kolekcji
  zabierajsie
  Mistick
  IvanG
  magbeth
  ambiv
  WiateR
  revolverka
  nayenezgani
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!